Acnelyse Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

16.04.2018
931
A+
A-

Acnelyse krem, siyah nokta, çatlak ve sivilce tedavisinde kullanılan en etkili sivilce kremlerinden biri. Acnelyse sivilce kremi ile ilgili olarak; acnelyse krem nedir, ne işe yarar? acnelyse krem kullanımı nasıl olmalı? Acnelyse krem fiyatı ne kadar? Acnelyse kullananlar üründen memnun mu? Acnelyse kreminin yan etkileri neler? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.acnelyse krem

Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Hali hazırda piyasada bulunan sivilce kremlerinin büyük bölümü sürülebilir antibiyotik sınıfında merhemlerdir. Bu kremler cilt üzerinde sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürerek sivilcelerin kurumasını sağlar ve yeni sivilce oluşumunu engeller. Acnelyse krem, hali hazırda piyasada bulunan sivilce kremlerinden tedavi yöntemi olarak farklılık göstermektedir. Acnelyse, diğer sivilce kremlerinden farklı olarak içeriğindeki A vitaminin sayesinde cilt hücrelerini besleyerek yenilenmesine yardımcı olur. Acnelyse krem en basit olarak sürülebilir A vitamini olarak tarif edilebilir. Abdi İbrahim İlaç sanayi lisansı  ile üretilen acneylse krem etken maddesi Retinoik Asit yani Tretinonin maddesidir.

Acnelyse sivilce kremi, sürüldüğü bölgelerde derinin en üst katmanı olan epidermis tabakasında hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve süreci hızlandırır. Ayrıca acnelyse, ciltte fazla keratin oluşumuna engel olur, cildin kendi kendini onarma mekanizmasını uyararak, deri hücrelerinin mitoz bölünmesini hızlandırır. Hücre bölünmesinin artmasıyla eski ölü derinini atılması hızlanır, ciltteki kirler ve yağ birikimi sonucu meydana gelen sivilcelerin oluşmasına engel olur. Bu saydığımız özellikler sayesinde acnelyse, siyah noktalardan kurtulmak için de birebirdir. Cilt gözeneklerini dolduran yağ, kir, makyaj artığı gibi malzemelerin ciltten kısa sürede atılmasına yardımcı olan acnelyse sivilce ve siyah noktaların tedavisi ve önlenmesinde en etkili sivilce kremleri arasında ilk sıralarda yer alır.acnelyse kullanımı

Acnelyse Krem Kullanımı

Krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından acnelyse krem nasıl kullanılır, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler neler olduğundan bahsedelim. İşte madde madde acnelyse krem kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Öncelikle acnelyse kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktor ve prospektüs talimatlarının dışına çıkarak gereğinden fazla kullanmaktan kaçının. Aşırı doz kullanımın tedaviyi hızlandırmayacağını aksine yan etki görülmesi riskini artıracağını aklınızdan çıkarmayın.
 • Eğer doktorunuz farklı bir talimat vermediyse acnelyse günde 1 kez kullanılır. Acnelyse kremi sürdükten sonra uzun süre doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmak cildinizde kararmalara neden olma riski olduğu için akşamları yatmadan önce sürmek en iyi zaman tercihidir.
 • Kremi kullanmadan önce cildinizi ılık su ile yıkayarak iyice temizleyin ve kurulayın
 • Sorunlu bölgeye yaklaşık bir nohut büyüklüğünde acnelyse krem sıkın.
 • Kremi fazla bastırmadan cildinize hafifçe masaj yaparak yedirin.
 • İlk sürüldüğünde acnelyse krem kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi ve batma hissine sebep olabilir. Bu bahsettiğimiz belirtiler sizde şiddetli görünüyorsa tedaviye bir süre ara verilmesi veya kullanım dozunun düşürülmesi gerekebilir. Doktorunuz saydığımız yan etkiler görülmeyinceye kadar doz azaltılmasına gidebilir.
 • Acnelyse sivilce kremini kullanırken gözünüze, ağzınıza, burun içine temas ettirmemeye özen gösterin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Acnelyse ile tedavi esnasında ciltte oluşabilecek tahrişlerden kaçınmak için alkollü cilt bakım ürünler, tüy dökücü kremler, sert sabunlar ve set şampuanları kullanmaktan özenle kaçının.
 • Acnelyse kremin etki süresi 2 – 3 haftayı bulabilmektedir. Kremin etki etmediği izlemine kapılmadan tedavi programının sonuna kadar kremi kullanmaya devam edin.
 • Hamilelik, hamile olma ihtimali veya emzirme durumu söz konusuysa tedavi programına başlamadan önce durumu mutlaka doktorunuza bildirin.

Acnelyse Kremin Faydaları

Acnelyse kremi kullanalar genel itibariyle aldıkları sonuçlardan memnun olduklarını belirtiyor. Acnelyse merhem;

 • Ciltte bakteri oluşumunu yavaşlatır
 • Hücre yenilenmesini hızlandırarak ölü derinin çabuk atılmasını sağlar
 • Cildin yenilenmesini kolaylaştırarak canlılık ve parlaklı verir
 • Ölü deriyi atmayı hızlandırması sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumunu büyük oranda durdurur.
 • Cilt çatlaklarının iyileşmesini sağlar.

Yaptığı kimyasal peeling etkisi sebebiyle kullananların acnelyse kullandım yüzüm kıpkırmızı oldu şeklinde şikayet etmesi aslında beklenen bir durum. Acnelyse hücre yenilenmesini hızlandırır ve bunun sonucu olarak ciltte soyulmaya sebep olur. Kullanıldığı cilt bölgelerinde özellikle daha ince bir deri tabakası olan yüzde soyulma görülür. Deri soyulması ise kaçınılmaz ozarak kızarıklığı beraberinde getirir. Bu sebeple acneylse, nemlendirici ürünlerle kullanılırsa şikayetler en aza indirilebilir. Acnelyse kullandıktan sonra cildin kaybettiği nemi doğal nemlendiricilerle cilde geri kazandırmanız halinde kızarıklık ve yanma hissi şikayetiniz en az seviyeye inecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

SİYAH NOKTALARA KESİN ÇÖZÜM

CİLT LEKELERİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Acnelyse Kremin Yan Etkileri

En yaygın olarak görülen acnelyse kremin yan etkileri; kızarıklık, kaşıntı, yanma, tahriş ve batma hissidir. Acnelyse sivilce kremi tedavi yöntemi olarak değerlendirildiğinde aslında bir nevi kimyasal peeling olarak kabul edilebilir. Bu sebeple kızarıklık ve yanma hissi ilk kullanıldığında sıkça görülebilmektedir. İlk kullanırken hissedebileceğiniz şiddetli yanma, kızarıklık ve kaşıntı kısa süre içerisinde geçmiyorsa tedavi programına bir süre ara vermeniz veya kullanım dozunu düşürmeniz gerekebilir. Bu konu ile ilgili olarak mutlaka doktorunuza danışın.

Benzer İçerik:  Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Acnelyse sivilce krem kullanırken ilk bilmeniz gereken husus alerjik reaksiyon. Acnelyse krem içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesenlikle kullanmayın. Acnelyse kullanırken ilk haftalarda iltihaplı sivilce ve lezyonlarda artış görülebilmektedir. Bu kremin işe yaramadığı anlamına gelmez. İltihaplı sivilce ve lezyonlardaki görülebilecek olan bu artış kremin sivilceler üzerindeki etkisini gösterir. Kremi kullanmayı bırakmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Acnelyse kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Nefes almada zorlanma
 • Kurdeşen
 • Dilde, boğazda, dudaklarda yüzde şişme gibi yan etkiler görürseniz ilacın içeriğinde yer alan bir maddeye alejiniz olması söz konusu olabilir. Bu gibi yan etkilerle karşılaşmanız halinde kremi kullanmayı keserek durum hakkında derhal doktorunuzu bilgilendirin.

  acnelyse sivilce kremi

  Önce – Sonra

Acnelyse Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Acnelyse krem ne kadar sürede etki eder sorusunun cevabı kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Ortalama olarak acnelyse kremin etki süresi 2 – 3 hafta civarındadır. Cildinizde iyileşme görülmedi düşüncesine kapılarak kremi kullanmayı bırakmayın. Acnelyse kremin tam etki etmesi ve sivilcelerden kurtulmanız en az 6 haftalık bir tedavi programı gerektirmektedir. Acnelyse krem kullanım süresi genel olarak 6 haftadır. Ancak yeterli iyileşme görülmez istenilen seviyede sivilcelerden kurtulmak mümkün olmazsa tedavi süresi doktorunuzun talimatıyla uzatılabilir.

Cilde yaptığı yenileyici etkisini pek çok kadın acnelyse krem göz çevresine sürülür mü diye merak ediyor doğal olarak. Acnelyse başta da belirttiğimiz üzere acnelyse merhem bir nevi kimyasal peeling işlevi görür. Sürüldüğü cilt bölgesinde acnelyse soyulma yapar. Şayet cildiniz çok hassas ise göz çevresine acnelyse sürmek sizin için tehlikeli olabilir. Cildiniz çok hassas değilse düşük doz kullanarak göz çevresine acnelyse sürmek güzel sonuçlar verebilir. Ancak unutmayın ki kızarıklık ve yanma gibi yan etkiler her zaman görülme ihtimali vardır. yan etkileri akıldan çıkarmadan cildinizin kreme reaksiyonu iyi gözleyin. Acnelyse’ye aşırı hassasiyet durumunuz yoksa göz çevresine az miktarda sürmeniz faydalı olabilir.

Acnelyse Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Yazımızın ilk bölümünde acnelyse kremin içeriğinde bulunan a vitamini sayesinde cildi yenilediğinden bahsetmiştik. Cildi yenileme özelliği sayesinde acnelyse sivilce izlerini geçirir. Acnelyse krem sivilce izlerine iyi gelen en etkili pomat ürünlerin başında yer almaktadır.

Sivilcelerden kurtulmak için krem kullanmak en sık tercih edilen yöntem ve acnelyse de sivilcelere karşı en etkili ve en iyi krem markaları arasında başı çekiyor. Ancak elbette sivilcelere karşı en etkili kremler oldukça fazla. Hali hazırda her ilaç firmasının en az 1 tane sivilce kremi ürünü satışta bulunuyor. Sivilceye en iyi gelen kremler hangileri, en iyi sonucu hangi krem veriyor, hangi kremi kullanmanız en iyi sonucu verir genel bir fikir sahibi olabilmek için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi mutlaka okuyun.

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse krem 20 gr alüminyum tüp içinde satışa sunulmaktadır.  2018 yılı için Acnelyse %0,1 Krem fiyatı 26,8 TL’dir. Acnelyse reçeteli bir üründür bu sebeple satış fiyatı değişiklik göstermez. Acnelyse reçeteli fiyatı 26,8 TL’ye KDV dahildir.

Acnelyse Muadili Kremler

Acneylse kızarlık ve yanma yan etkileri sebebiyle kullanmakta bir miktar imtina edilen bir merhem olabiliyor. Bu yan etkilerden kaçınmak için bazı kişiler acnelyse muadili kremlere yönelmeyi tercih edebiliyor. İşte arayış içinde olanlar için acnelyse muadili kremler;

 • Acnelyse Fort Jel
 • Acnelyse Jel
 • Tre krem
 • Tretin krem
 • Vesanoid krem

İLGİLİ KONU:

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Bize Yazın

Acnelyse sivilce krem kullanımı hakkında tüm bilinmesi gerekenleri detayları ile izah etmiş bulunuyoruz. Kadınlar kulübü, ekşi ve süslü sözlük gibi bazı sosyal paylaşım sitelerinde acnelyse krem kullananlar kızarıklık ve yanma yan etkileri haricinde genel olarak memnun olduklarını ifade ediyorlar. Acnelyse pomat kullanmayı düşünenler bir bilgi kaynağı oluşturmak adına acnelyse krem kullananlar arasındaysanız tecrübelerinizi, aldığınız sonuçları yorumlar kısmına yazarak paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.