Aknilox Jel – Aknilox Sivilce Kremi Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

14.04.2018
1.338
A+
A-

Aknilox jel, sivilce tedavisi için en çok tercih edilen, en etkili sivilce kremleri arasında yer alıyor. Aknilox sivilce kremi ile ilgili olarak; aknilox jel nedir, ne işe yarar? Aknilox jel nasıl kullanılır, yüzde ne kadar kalmalı, yan etkileri var mı? Aknilox işe yarıyor mu, faydaları neler? Aknilox jel kullananlar üründen memnun mu? Aknilox sivilce kremi fiyatı ne kadar? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların detaylı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.aknilox krem

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler, ergenlik döneminden başlayarak kadın erkek hemen herkesin muzdarip olduğu dünyada en yaygın görülen cilt problemi. Sivilceler bir cilt sağlığı problemi olmanın da ötesinde dış görünüşe yaptığı kötü etki, zamanında uygun şekilde tedavi edilmezse geride bıraktığı kalıcı izler sebebiyle psikolojik problemlere ve özgüven sorunlarına yol açabiliyor. Sivilcelerden kurtulmak, sivilcelere kesin çözüm bulmak için insanlar pek çok farklı yola başvurabiliyor. Sivilce tedavisini evde doğal ve bitkisel yöntemlerle yapmak elbette ki en ideal olan yöntem. Ancak bu yöntemler sivilcelerden kesin olarak kurtulmak için çoğu zaman yeterli olmuyor. İşte tam bu noktada sivilcelerden nasıl kurtulurum diyenler için tıp ve ilaç sanayi devreye giriyor.

Sivilce tedavisi için kullanılan en efektif yöntem sivilce kremi kullanmak. Hali hazırda eczane, kozmetik ürünü satışı yapan mağazalarda yüzlerce çeşit sivilce kremi satışta bulunuyor.  Hemen her üretici firma kendi ürünün en etkili, en iyi sivilce kremi olduğu iddiasında. Hangi sivilce kremi en iyi sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir ancak, aknilox sivilce kremi kullananlar bu ürünün en iyi sivilce kremi markalarından biri olduğunu gösteriyor. Kullanmayı düşünenler için işte Aknilox krem hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

SİYAH NOKTALARA KESİN ÇÖZÜM

CİLT LEKELERİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Aknilox Jel Nedir Ne İşe Yarar?

Aknilox, cilt üzerine uygulandığı bölgelerde bakterilerin üremesi ve yayılmasını durduran son derece etkili antibiyotik bir jel üründür. En çok ergenlik döneminde görülen, kıl kökü ve çevresinde bakterilerin sebep olduğu akne vulgaris denilen iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılır. Daha basit bir ifadeyle söyleyecek olursak aknilox iltihaplı sivilce tedavisi için kullanılan etkili bir merhemdir.

Aknilox jelin 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Aknilox %4 Jel ve Aknilox %2 Jel’dir. Bu her iki ürünün başında yer alan yüzde 4 ve yüzde 2 ibareleri bir tüp jeldeki etken madde miktarını belirtmek içindir. Aknilox %4 jel çok fazla yayılmış ağır akneli ciltlerin tedavisinde kullanılır. Aknilox %2 jel ise nispeten daha az sivilceli ciltlerin tedavisinde kullanılır.

Aknilox jelin etken maddesi eritromisin’dir. Eritromisin etken maddesine ek olarak aknilox jel içerği Etanol, Butilhidroksitoluen, Hidroksipropil selüloz yardımcı maddelerinden oluşmaktadır. Ürünün ruhsat sahibi üretici firması ASSOS İlaç Kimya firmasıdır.aknilox 4

Aknilox Nasıl Kullanılır?

Aknilox sivilce kremi hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından nasıl kullanılır, nasıl kullanılmalı konusuna değinmeye başlayalım. İşte madde madde aknilox jel kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Ankiloz krem kullanımı hakkında bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktorunuzun kullanım ile ilgili olarak verdiği talimatların dışına çıkmayın. Unutmayın ki aknilox bir antibiyotiktir fazla doz kullanmanız tehlikeli olabilir ve hızlı iyileşeceğiniz anlamına gelmez.
 • Ankiloz jeli cildinize sürmeden önce sorunlu bölgeyi ılık suyla yıkayarak temizleyin ve sonrasında kurulayın.
 • Kremi sivilcenin üzerine aşırı bastırmadan sürün ve cildinize emdirin.
 • Kremi sürerken kauçuk eldiven kullanmaya özen gösterin. Eldiven kullanmadıysanız kremi sürdükten sonra ellerinizi iyice yıkayarak temizleyin.
 • Aknilox jeli açık yaraya, gözlere, burun içine ağza, dudaklara temas ettirmekten özenle kaçının. Temas ederse bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Aknilox orta ve aşırı sivilceli ciltlerde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Yüzünüzde rüzgar yanığı ve güneş yanığı varsa geçinceye kadar kremi kullanmayın
 • Gebelik, gebe olma ihtimaliniz söz konusuysa veya emzirme dönemindeyseniz doktorunuzu önceden mutlaka bilgilendirin.
  aknilox sivilce kremi
Benzer İçerik:  Clindoxyl Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Aknilox İşe Yarıyor Mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aknilox jel orta düzeyde ve şiddetli düzeyde sivilceli yüzlerde kullanılır. Tedaviye önce aknilox %4 jel ile başlanır. Ürünün tam olarak etki etmesi 6 ile 8 haftayı bulabilir. 6 – 8 hafta sonunda sivilcelerde gözle görülür bir azalma olması halinde aknilox %2 jel kullanımına geçilir. Şimdi asıl cevabı merak edilen soru olan aknilox işe yarıyor mu sorusuna geçelim. Aknilox kremin işe yaradığı klinik olarak zaten kanıtlanmış bir durum. Buna ek olarak süslü sözlük, kadınlar kulübü ve ekşisözlük başta olmak üzere pek çok sosyal paylaşım sitesinde aknilox kullanıcı yorumları büyük bir oranda kremin etkili olduğu, sivilceye en iyi gelen kremler arasında olduğu yönünde. Yani aknilox kullananlar genel olarak sonuçlardan memnun görünüyor.

sivilcelerden kurtulmak için sivilce kremi seçeneği aknilox ile sınırlı değil bildiğiniz gibi. Hali hazırda eczanelerde yüzlerce krem çeşidi bulunuyor. Diğer sivilce kremi markaları hangileri, en iyi, en etkili sivilce kremleri hangileri bilgi ve fikir sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi mutlaka okuyun.

İLGİLİ KONULAR:

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Aknilox Jel Yan Etkileri

İlk olarak bilmeniz gerekir ki aknilox sivilce kreminin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın.

Aknilox Jel Kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Kremi sürdüğünüz yerlerde şiddetli yanma, hassasiyet ve kızarıklık gibi belirtiler görülürse içerikteki maddelerden birine alejiniz var demektir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde ürünü kullanmayı derhal durdurun ve durumu vakit kaybetmeden doktorunuza bildirin.

Yukarıda saydığımız alerjik reaksiyonlar hariç olarak aknilox kullanımı yaygın bir yan etkiye sebep olmamaktadır.

Aknilox Sivilce Kremi Fiyatı

Aknilox %2 jel ve aknilox %4 jel olmak üzere ürünün 2 farklı çeşidi bulunuyor. Her iki ürün de alüminyum tüp içinde 30 gram olarak satılıyor. 2018 yılı için 30 gr aknilox %4 jel fiyatı 17,13 TL, 30 gram aknilox %2 jel fiyatı 15,41 TL.

Bize Yazın

Aknilox jel hakkında tüm bilinmesi gerekenleri tüm detaylarıyla açıkladık. Ürünü daha önceden kullandıysanız veya yazımızı okuduktan sonra kullanırsanız, aldığınız sonuçları ve tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Bu sayede aknilox kullanıcı yorumları için bir veri tabanı oluşturabilir ve bu ürünü kullanmak isteyen diğer okuyucularımız için değerli bir referans kaynağı olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Fatma dedi ki:

  Merhaba aknilox kullanıyordum ancak şu an hiçbir eczanede bulamıyorum akela forte geliyormuş onun yerine içerik aynı denilse bile yapısı farklı akela kağıt gibi soyulup pul pul dökülüyor bunu eczaneye sorduğumda yerli üretim denildi, Akniloks ise ithal denildi. Artık eczanede bulamayacak mıyız veya nereden alabilirim bir bilginiz var mı akniloks ile ilgili bu konuda acaba , teşekkürler

  1. Birkan dedi ki:

   Eczanelerde pek yok ama ben bulabilirim size isterseniz.Eczanede çalışan arkadaşım var

 2. Alev dedi ki:

  Birkan nasıl bulacaksınız mail imden bana ulaşırmısınız ??