Azelderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri, Fiyatı

29.05.2018
1.237
A+
A-

Azelderm krem; sivilce, siyah nokta, leke, gül hastalığı, güneş yanığı gibi cilt problemlerinin tedavisinde hekimler tarafından sıkça reçete edilen en etkili ürünlerden biri. Azelderm leke kremi ile ilgili olarak; azelderm krem nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır? Azelderm krem nasıl kullanılır, ne kadar sürede etkisini gösterir, faydaları neler? Azelderm krem yan etkileri neler? Azelderm krem kullanalar memnun mu, azelderm işe yarıyor mu? Azelderm krem fiyatı ne kadar, azelderm muadili ürünler hangileri? Azelderm kremi devlet karşılıyor mu? Gibi bilmeniz gereken tüm hususların ayrıntılı cevapları yazımızda.azelderm krem

Sivilcelerden Kurtulmak

Kadın erkek fark etmeksizin sivilceler dünyada en yaygın olarak görülen cilt problemi. Dış görünüşe yaptığı kötü etki, sivilceleri sadece bir cilt ve sağlık problemi olmaktan daha öte bir hale getiriyor. Özellikle ergenlik döneminde değişen hormon seviyeleri sebebiyle sivilceler psikolojik problemlere de yol açabiliyor.

Sivilcelerden kurtulabilmek için pek çok farklı yöntem geliştirildi. Bu yöntemlerden en etkilisi ve en çok tercih edileni ise sivilce kremi kullanmak elbette. Hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi satışa sunulmuş durumda. Bu kremlerden biri de azelderm. Azelderm krem gerçekten işe yarıyor mu, peki azelderm ne kadar süre ne, nasıl kullanılmalı, yüzde ne kadar kalmalı? İşte azelderm sivilce kremi hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı?

Azelderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Azelderm krem, sivilce ve gül hastalığına (rozase) sebep olan bakterileri öldüren ve cildin kendini yenilemesini hızlandırıcı etki yapan bir pomad üründür. Sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris) gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan en etkili sivilce kremi markaları arasında yer alır. Özellikle ergenlik döneminde, kıl köklerindeki ve çevresinde bakterilerin aşırı aktivitesi sonucu meydana gelen içi iltihap dolu pembe-kırmızı sivilcelerin yok edilmesinde son derece etkili sonuçlar verir, yeni sivilce oluşumunu engeller.

Azelderm Kremin Faydaları

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere azelderm sivilce tedavisinde etkin bir şekilde kullanılır ve son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi, ciltte leke, sivilce izi, gül hastalığı, siyah nokta tedavisinde son derece etkilidir. Cildin yenilenmesini hızlandırıcı etkisi sayesinde yeni sivilce ve siyah nokta oluşumuna da engel olur. Azelderm krem cildi yenileme özelliği sebebiyle kullanalar arasında azelderm leke kremi olarak da bilinmektedir. Azelderm kremine etken maddesi azelaik asittir.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Maske Tarifleri

Azelderm Krem Kullanımı

Ürün hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de azelderm krem nasıl kullanılır konusuna değinelim. İşte azelderm kremin kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Azelderm kullanımı ile ilgili olarak öncelikle bilmeniz gereken şey, kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktorunuzun talimatına aykırı olarak kremi aşırı doz kullanmak tedavi sürecini hızlandırmaz, aksine olası yan etki görülmesi riskini artıracağını aklınızdan çıkarmayın.
 • Doktorunuz aksi bir talimat vermediyse azelderm sabah ve akşam olmak üzere 2 kez kullanılmalıdır.
 • Azelderm kremi sürmeden önce sorunlu cilt bölgenizi ılık su ile yıkayarak her türlü kir ve kalıntılardan arındırın. Cildinizi ılık su ile yıkadıktan sonra iyice kurulayın.
 • Yaklaşık olarak nohut büyüklüğündeki bir krem parçasını sorunlu cilt bölgenize masaj yaparak yedirin ve cildinizin kremi emmesini sağlayın.
 • Kremi sürerken herhangi bir tahriş sorunu ile karşılaşmamak fazla bastırmayın. Yumuşak hareketlerle cildinize yedirin.
 • Kremi açık yaraya, gözünüze, ağzınıza, dudaklarınıza ve burnunuza temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Azelderm kremi kullandıktan sonra aşırı derecede kaşıntı, yanma ve kızarıklık olması halinde doz düşürmesi için doktorunuzla görüşün. Azelderm krem ne kadar sürede etki eder bünyeden bünyeye değişiklik gösterse de kremin gözle görülür etki yapması ortalama 4 haftayı bulabilmektedir. Bu yüzden tedavi programını yarıda bırakmayın.
 • Cildinizde rüzgar yanığı veya güneş yanığı varsa kremi kullanmayın. Bu gibi durumlarda azelderm cildinize zarar verebilir.
 • Kremi sürdükten sonra sorunlu cilt bölgenizi örtmeyin veya bandajlamayın.
 • Sivilceli cilt bölgenizde ayrıca açık yara, egzama, isilik, kabartı gibi ek sorunlarda varsa kremi kullanmak için bunların geçmesini bekleyin ve ondan sonra kullanın.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali söz konusuysa veya emzirme dönemindeyseniz durum ile ilgili olarak mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.azelderm krem
Benzer İçerik:  Avene Cleanance Jel Ne işe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Azelderm Kremin Yan Etkileri

Verdiğimiz bu bilgilerin ardından şimdi de azelderm krem yan etkileri neler olduğundan bahsedelim. İlk olaral azeldem kremin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kremi kesinlikle kullanmayın. Azelderm kullanalar yoğun olmamakla birlikte kaşıntı ve yanma yan etkisi görüldüğü geri dönüşünde bulunmuştur. Yanma ve kaşıntı haricinde azelderm krem için yaygın görülen bir yan etki tespit edilmemiştir.

Azelderm kremi kullanırken yukarıda saydığımız belirtilerden başka;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Yüzde ve ellerde şişme gibi gibi yan etkiler görülmesi durumunda kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olması muhtemeledir. Bu saydığımız yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılamanız halinde azelderm kremi kullanmayı derhal bırakın ve durum ile ilgili olarak hekiminizi bilgilendirin.
 • Kremi kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde gözle görülür bir iyileşme olmaması halinde azelderm işe yaramıyor düşüncesiyle kremi kullanmayı bırakmayın.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Azelderm Fiyatı Ne Kadar?

Azelderm krem 30 gram alüminyum tüp içerisinde reçeteli olarak satışa sunulmaktadır ve SGK geri ödeme listesinde değildir. Günümüz itibariyle Azelderm 30 gr krem fiyatı 33,91 TL’dir.

Azelderm Muadili Ürünler

Azelderm leke kremi eczanelerden rahatlıkla temin edilebilen ve kolay bulunabilen bir ürün. Ancak SGK’nın ödeme listesinde olmaması sebebiyle azelderm muadili ürünler büyük rağbet görebiliyor. İşte azelderm muadili ürünler;

 • Finacea Jel 15 Gr.(Bayer)
 • Finacea Jel 15 Gr. (İntendis)
 • Skinoren Krem 30 Gr. (Bayer)
 • Skinoren Krem 30 Gr. (İntendis)

Azelderm kremi kullanmayı düşünenlerin cevabını en çok merak ettikleri soruların biri de azelderm kremi devlet karşılıyor mu hiç kuşku yok ki. Günümüz itibariyle azelderm sivilce kremi SGK geri ödemesi listesinde bulunmuyor. Yani azelderm leke kreminin SGK karşılamıyor. Ancak özel sigorta kapsamındaysanız krem sigortanızın geri ödeme listesinde olabilir. Konu hakkında net bilgi sahibi olmak için özel sağlık sigortası yaptığınız kurum ile irtibata geçmelisiniz.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Azelderm Kremi Devlet Karşılıyor Mu?

Sivilcelerden kurtulmak için azelderm krem haricinde onlarca krem çeşidi hali hazırda eczanelerde satışa sunulmuş durumda. Hemen her ilaç üreticisi firma kendi ürünlerinin en iyi, en etkili sivilce kremi olduğu iddiasındalar. Böyle bir şeyin olması sizin de tahmin edeceğiniz üzere mümkün değil. Her sivilce kremi, her bünyede farklı bir etki gösterir ve tedavisi süresi ve tedavinin başarısı kişiden kişiye değişiklik gösterir bu yüzden en iyi sivilce kremi hangisi, en etkili sivilce kremi hangisi sorusunun tek bir cevabı yok doğal olarak ve kişiye göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden hali hazırda eczanelerde satışa bulunan tüm sivilce kremleri hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan araştırma makalemizi mutlaka okuyun.

En İyi – En Etkili Sivilce Kremi Markaları

Bize Yazın

Azelderm leke kremi ile ilgili olarak tüm hususları en ince ayrıntısına kadar cevaplandırmış bulunuyoruz. Azelderm krem kullanımı başta olmak üzere ürün hakkında aklınıza takılan tüm sorular, cevabını merak ettiğiniz tüm hususları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, kişisel bloglar ve sosyal medya mecralarında azelderm krem kullananların yorumları çok büyük bir oranda olumlu yönde. Görüyoruz ki azelderm kullanalar üründen memnun. Tüm bu veriler ışığında azelderm krem işe yarıyor mu sorusunun cevabı açık bir şekilde evet. Siz de azelderm kullananlar arasındaysanız, tecrübelerinizi, aldığınız neticeleri yorumlar kısmına yazarak, azelderm kullanmayı düşünen diğer okurlarımız için bir referans ve bilgi kaynağı olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.