Bacoderm Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır? Bacoderm %2 Krem

12.08.2018
2.231
A+
A-

Bacoderm Krem cilt üzerinde kullanılan bir antibiyotik çeşididir. Bacoderm %2 Krem ile ilgili olarak; bacoderm krem nedir, ne işe yarar? Bacoderm krem nasıl kullanılır, ne için kullanılır, nerelerde kullanılır? Bacoderm kremin yan etkileri neler, fiyatı ne kadar? bacoderm krem muadili ürünler hangileri? Bacoderm krem kortizonlu mu, sivilce için kullanılır mı, uçuğa iyi gelir mi, açık yaraya sürülür mü, yanık ve mantar için kullanılır mı? Bacoderm hamilelikte kullanılır mı, bebeklerde kullanımı nasıl olmalı? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.bacoderm krem

Bacoderm Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Bacoderm krem, cilt üzerindeki bakterilerin gelişimini önleyen bir antibiyotik krem çeşididir. Darbelere bağlı hasar ve zedelenme, küçük yırtıklar, cilt çatlakları, ciltteki aşınmalar, dikiş atılmış yara, iltihaplı sivilce, çıban, kıl kökü iltihabı, apse gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bacoderm %2 krem bu saydığımız durumlarda enfeksiyonların topikal tedavisi için etkin olarak kullanılmaktadır. Etken maddesi Mupirosin olan bacoderm kremin üreticisi GlaxoSmithKline İlaç Firmasıdır.

Herkesin bildiği üzere bacoderm gibi bakterilere karşı  etkili çok sayıda sürülebilir antibiyotik çeşidi hali hazırda kullanıma sunulmuş durumda ve eczanelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Diğer krem çeşitleri ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi sahibi olmak için buraya tıklayın. Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Bacoderm Pomad Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de bacoderm krem nasıl kullanılır konusuna geçelim. İşte bacoderm krem kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler;

 • Kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın. Kremin aşırı doz kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi farklı sağlık problemlerine yol açabileceğini unutmayın.
 • Kremin içeriğinde yer alan herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kremi kullanmayın.
 • Kullanmadan önce bacoderm prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin.
 • Doktorunuz aksi yönde talimat vermediği sürece bacoderm günde 3 kez kullanılır.
 • Yeteri miktarda bacoderm kremi bir parça pamuk veya gazlı bez yardımıyla sorunlu cilt bölgenize sürün. Kremi sürdüğünüz cilt bölgesini steril bir bezle kapatabilirsiniz.
 • Bacoderm krem ile tedavi en fazla 10 gün olarak planlanır. Doktorunuz kaç gün kullanmanızı söylediyse o kadar süre kullanın.
 • Kremi çok geniş cilt bölgelerinde kullanmayın.
 • Kremi kullandığınız ilk beş gün herhangi bir iyileşme görmediğiniz takdirde doktorunuza başvurun.
 • Kremi ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyin, temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Bacoderm kullanımına bağlı olarak alerjik bir reaksiyon gelişirse, döküntü, bölgesel olarak ağrı, şişme gibi etkiler görülmesi halinde kremi kullanmayı keserek doktorunuza başvurun.
 • Hamile, hamilelik ihtimali ve emzirme durumunuz varsa bacoderm ile tedavi programlanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.
 • Bebek emziriyor ve kremi meme başı çatlağı için kullanıyorsanız, bebeğinizi emzirmeden önce meme ucunu kremden tamamen arındırdığınıza emin olun.
 • Kremi sürmeyi unuttuysanız hatırlar hatırlamaz kremi sürün ve ardından tedavi programını aynen uygulamaya devam edin.
 • Sürmeyi unuttuğunuz dozu dengelemek için kremi fazla doz kullanmayın.bacoderm 2 krem

Bacoderm Krem Yan Etkileri Neler?

Bacoderm kullanımını detaylıca tarif ettikten sonra şimdi de bacoderm krem yan etkileri neler olduğundan bahsedelim. Bacoderm kullanımına bağlı olarak çok yaygın görülen bir yan etki söz konusu değildir. Ancak bacoderm kullanımına bağlı olarak deride aşırı duyarlılık reaksiyonları şeklinde yan etki görülebilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde doktorunuza başvurun.

Bacoderm %2 krem kullanımı sonucu;

 • Astım benzeri bir şekilde nefes almada güçlük
 • Tüm vücutta kaşıntıya sebep olan kurdeşen
 • Dudaklarda, dilde boğazda şişme
 • Şiddetli karın ağrısı
 • Burunda akıntı, ışığa karşı hassasiyet, göz yaşarması gibi yan etkiler görülmesi halinde kremin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Yukarıda saydığımız bu alerjik yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız halinde kremi kullanmayı derhal sonlandırarak doktorunuza başvurun.

Bacoderm Krem Fiyatı Ne Kadar?

Ürünle ilgili en çok merak edilen bir diğer husus ise bacoderm kremin fiyatı ne kadar olduğu. Bacoderm %2 krem 15 gram olarak alüminyum tüp içinde kullanıma sunulmaktadır. Güncel olarak bacoderm 15 gr krem fiyatı 13,75 TL’dir. Bacoderm 2 krem reçeteli olarak satılmaktadır.

Benzer İçerik:  Dolgit Krem

Bacoderm ve bactroban aynı mı?

Her iki kremin de etken maddesi Mupirosin’dir. Bacoderm ve bactroban birbirinin eşdeğeri yani muadilidir.

Bactroban Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Bacoderm hamilelikte kullanılır mı?

Hamilelik, tüm tedavi proseslerini kökten değiştiren bir durumdur. Gebelikte bacoderm kullanımına ancak doktorunuz karar verebilir. Bacoderm gebelik kategorisi, doktorunuz tarafından değerlendirilir, fayda – zarar durumuna göre kullanmanız veya kullanmamanız yönünde bir karar verilir. Gebelik durumunuz söz konusu ise doktorunuza danışmadan kesinlikle bacoderm kremi kullanmayın.

Bacoderm Muadili Ürünler Hangileri

Bacoderm kremin eczanelerden temini kolay ve krem rahatça istenildiği zaman bulunabiliyor. Ancak krem bulunamadığında başvurulması gereken yol doğal olarak bacoderm eşdeğeri bir ilaç olacaktır. Hali hazırda kullanıma sunulmuş v eczanelerde ulaşabileceğiniz bacoderm krem muadili ürünler ise şu şekilde;

 • BACODERM %2 15 Gr Krem
 • BACTROBAN %2 15 Gr Krem
 • BACTROBAN %2 15 Gr Pomad
 • BALABAN %2 15 Gr Pomad
 • DEXTROCIN %2 15 GR Krem
 • DEXTROCIN %2 15 GR Pomad
 • MUPIDERM %2 15 Gr Krem
 • MUPIDERM %2 15 Gr Pomad
 • MUPIGEN %2 15r G Pomad
 • MUPIRON %2 Merhem 15 Gr
 • MUPOBEL %2 15 Gr Krem (Nobel İlaç)
 • MUPOBEL %2 15 Gr Pomad (Nobel İlaç)

Bactroban Pomad Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Bacoderm sivilce için kullanılır mı?

Siz okurlarımızdan editörlerimize en çok yöneltilen soru bacoderm sivilcelere iyi gelir mi sorusu. Yazımızın ilk bölümünde de bahsettiğimiz gibi bacoderm sivilcelere karşı etkin şekilde kullanılabilmektedir.

Bacoderm açık yaraya sürülür mü?

Bacoderm; dikiş atılmış yaraya, cam, bıçak ve benzeri gibi keskin bir cismin sebep olduğu kesiklere sürülebilir. Kesikler açık ara olarak sınıflandırılır yani bacoderm bu şekilde açık yaraya sürülebilir.

Bacoderm uçuğa iyi gelir mi?

Uçuk virüs kaynaklı yani virütik bir sağlık problemidir. Bacoderm bakterilere karşı etkili bir antibiyotiktir. Şayet uçuğa bakteri bulaşmışsa, bu bakterilere karşı bacoderm etkilidir. Ancak bacoderm doğrudan uçuk tedavisi için kullanılmaz.

Bacoderm yanık için kullanılır mı?

Herkesin bildiği üzere yanıklar enfeksiyona karşı son derece hassastır ve gerekli hassasiyet gösterilmezse kolaylıkla enfeksiyon kapma riski vardır. Enfeksiyon riskini azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için bacoderm yanığa sürülür ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırmada etkili sonuç vermektedir.

Bacoderm yüze sürülür mü?

Yazımızın ilk bölümlerinde bacoderm 2 krem nerelerde ve ne için kullanıldığından bahsettik. Kremin sivilceler, dikiş atılmış yara, yırtıklara karşı kullanıldığına değinmiştik. Bacoderm yüze sürülebilir ancak kremi gözünüze temas ettirmemek için azami özeni göstermeyi ihmal etmeyin.

Bacoderm kortizonlu mu?

Bazı ilaçların içinde yer alan kortizon pek çok kişiyi tedirgin edip ilaç kullanmaktan imtina etmesine neden oluyor. Bacoderm bu ilaçlardan değil, yani bacoderm kortizonlu değil. Ancak unutmayın ki bu krem bir antibiyotiktir ve tıpkı kortizonlu ilaçlar gibi uzun süre kullanılması sakıncalıdır.

Bacoderm mantara iyi gelir mi?

Yazımızın muhtelif yerlerinde belirttiğimiz gibi bacoderm bakterilere karşı kullanılan bir antibiyotiktir. Bu yüzden bacoderm mantara karşı tedavi edici değildir. Travazol, travogen gibi antibiyotik türleri matara iyi gelir ve mantar tedavisi için kullanılır. Ancak bu ilaçları doktorunuza muayene olmadan kendi inisiyatifinizle kesinlikle kullanmayın.

Bacoderm krem vajinada kullanımı nasıl olmalı?

Bacoderm vajina bölgesinde kullanılabilir ancak, sadece genital bölgenin dış yüzeyine doktorunuzun talimat vermesi halinde kullanın.

Bize Yazın

Bacoderm 2 krem ile ilgili olarak; nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, nasıl kullanılır, nerelerde kullanılır, fiyatı ne kadar, yan etkileri neler başta olmak üzere akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntıları ile cevaplandırmış bulunuyoruz. Bacoderm %2 krem ile ilgili olarak cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bacoderm kullananlar; ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet sitelerinde, kişisel blog sayfalarında sosyal medya araçlarında kullanıcı deneyimlerini ve kullanım sonuçlarını sıklıkla paylaşıyorlar. Bocaderm kullananlar tarafından yapılan bakoderm kullananlar yorumları genel itibariyle pozitif yönde. Yani bacoderm genel itibariyle etkili bir krem formunda antibiyotik tespitini yapmak yanlış olmayacaktır. Siz de bacoderm krem kullananlar arasındaysanız tecrübelerinizi ve kullanım sonucu aldığınız neticeleri yorumlar kısmına yazarak tüm diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.