Benzamycin Topikal Jel – Benzamycin Sivilce Kremi İle Sivilcelere Son

19.04.2018
1.578
A+
A-

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en iyi sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda yer alıyor. Benzamycin sivilce kremi ile ilgili olarak; benzamycin jel nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Benzamycin jel nasıl hazırlanır, nasıl sürülür? Benzamycin topikal jelin faydaları neler, tedavi süresi ne kadar? Benzamycin fiyatı ne kadar? benzamycin krem yan etkileri nelerdir? Benzamycin jel muadili kremler hangileri? benzamycin kullananlar sonuçlardan memnun mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.benzamycin topikal jel

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler, kadın veya erkek fark etmeksizin dünyada en yaygın görülen cilt problemi. Daha ziyade ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler sadece bir cilt sağlığı sorunu olmanın çok daha ötesinde. Yüzde çıkan sivilcelerin oluşturduğu kötü görüntü, estetik görünüm ve özgüven problemleriyle birlikte kişinin hayatını adeta bir kabusa çevirebiliyor. Cilt güzelliğini ve sağlığını bozan, özgüven kaybına sebep olan sivilcelerden kurtulmak, bu problemi yaşayanların en çok istedikleri şey olsa gerek.

Bu denli yaygın görülen ve etkisi sadece sağlık problemi olmayan sivilcelerden kurtulmak için pek çok başarılı yöntem var. Sivilce tedavisi için en yaygın tercih edilen yöntem ise sivilce kremi kullanmak. Sivilcelere kesin çözüm arayan milyonlara insan çareyi sivilce kremi kullanmakta arıyor. Hali hazırda piyasada satışa sunulmuş yüzlerce sivilce kremi bulunuyor. Kullananların yorumları dikkate alındığında en etkili sivilce kremleri arasında benzamycin topikal jel de bulunuyor. Benzamycin topikal jel hakkında tüm bilinmesi gerekenler sivilcelerden nasıl kurtuluruz diyenler için hazırladığımız araştırma yazımızda.

Benzamycin Topikal Jel Nedir, Ne İşe Yarar?

Benzamycin topikal jel etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal üründür. Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik dönemi sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde etkin şekilde kullanılır. Benzamycin krem, etken maddeleri ve içreğinde yer alan diğer bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel olur. Uygulandığı bölgelerde cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir etkiye sahiptir. Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki fazla yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

Ürünü kullananlar, bezamycin cildimi kuruttu, soyulma yaptı gibi şikayetlerle endişeye kapılarak ürünü kullanmakta tereddüde düşebiliyor. Bunlar çok şiddetli olmadığı sürece benzamycin jel ile sivilce tedavisinde beklenen ve olması gereken belirtilerdir ve ürünün işe yaradığının bir göstergesidir. Kanadalı Valeant Pharmaceuticals Firması ürünü olan benzamycin jelin Türkiye’deki ruhsat sahibi Farma-Tek İlaç Sanayi firmasıdır.benzamycin hazırlama

Benzamycin Nasıl Hazırlanır?

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir tanesinde sıvı halde etil alkol, diğerinde ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve tamamen çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme işlemi tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.  Paketin içinden çıkan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karşımın üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

Benzamycin Topikal Jel Nasıl Kullanılır?

Ürün hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından bezamycin nasıl kullanılma, nasıl kullanılır sorularına cevap verelim.

 • Benzamycin jeli doktorunuz size nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanın, kesinlikle doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın. Ürünü aşırı doz kullanmak tedavi süresini hızlandırmayacağı gibi yan etki görülme riskini artıracaktır.
 • Doktorunuz farklı bir talimat vermediyse benzamycin sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Ürünü kullanmadan önce cildinizi ılık suyla iyice yıkayıp kir ve kalıntılardan arındırın ve kurulayın.
 • Benzamycin jeli ince bir tabaka halinde sivilceli cilt bölgesine fazla bastırmadan masaj yapar gibi sürün.
 • Benzamycin cilt beyazlatma özelliği vardır. Renkli kıyafetlere çarşaflara, saça, kaşlara teması halinde beyazlatıcı etki gösterdiğini unutmayın
 • Ağınıza, gözünüze, açık yaralara temas ettirmekten kaçının, temas etmesi halinde bölgeyi bol suyla yıkayın
 • Gece yatarken benzamycin sürdükten sonra sabaha kadar yüzünüzde kalmalı. Sabah kremi tekrar sürmeden önce cildinizi yıkayıp kalıntılardan arındırın. Yüzünzü iyice kuruladıktan sonra benzamycin jeli tekrar sürün.
 • Tedavi süresince güneş ve solaryum gibi U.V. ışınlarında doğrudan maruz kalmaktan kaçının. Benzamycin sürdükten sonra uzun süre doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmanız halinde cilt lekesi ve kararma olabilir.
 • Benzamycin kullanırken tedavi süresi boyunca mümkün olduğu kadar makyaj yapmaktan kaçının.
 • Gebelik, gebelik ihtimali veya emzirme dönemi durumları söz konusuysa muayene esnasında doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

SİYAH NOKTALARA KESİN ÇÖZÜM

CİLT LEKELERİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Benzamycin Sivilce Kremi Faydaları Neler?

Konu ile ilgili olarak belki de cevabı en çok merak edilen sorular olan benzamycin gerçekten işe yarıyor mu, faydaları neler konularına açıklık getirelim şimdi de. Sosyal paylaşım siteleri kişisel bloglara bakıldığında benzamycin topikal jel kullanıcı yorumları büyük oranda olumlu. Benzamycin jel kullananlar büyük bir oranda iyi sonuç alarak sivilcelerden kurtulmayı başardığı görülebiliyor.

Benzer İçerik:  Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi

Benzamycin kremin etki süresi kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin ilk etkisini 2 hafta içerisinde gösterir. Ancak dediğimiz gibi etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin ilk günlerinde gözle görülür bir etki olmadı diyerek ürünü kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en iyi sonucu almak için tam etki süresi 6 – 8 haftadır. Şiddetli yan etki olmadığı sürece ve doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin gaydaları;

 • İltihaplı sivilceleri zamanla küçültür, kurutur ve yok eder
 • Yeni sivilce oluşumunu engeller
 • Yaptığı soyucu etkiyle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
 • Soyma etkisiyle fazla yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
 • Ciltteki zararlı bakterileri yok eder

  benzamycin sivilce kremi

  Benzamycin Kullanmadan Önce – Sonra

Benzamycin Yan Etkileri Neler?

Benzamycin topikal jel içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın. İlk kullanım sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan etkileri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabiliriniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan etki değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Ağızda, dilde, yüzde şişme gibi etkiler görmeniz halinde ürün içeriğinde yer alan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu doktorunuza bildirin.

Benzamycin Fiyatı Ne Kadar?

Benzamycin topikal jel 46.6 gr olarak satışa sunulmaktadır. 2018 yılı için eczane prerakende bezamycin fiyatı 59,98 TL’dir. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Benzamycin Topikal Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Gece yatamadan önce benzamycin sürüldükten sonra sabaha kadar yüzde kalmalı. Sabah uyandıktan sonra ise kalıntılar tamamen arındırıldıktan sonra tekrar sürülmeli. Bu süre içerisinde mümkün olduğu kadar güneşe maruz kalmamaya dikkat etmek gerekiyor. akşam tekrar sürmeden önce tıpkı sabah yaptığınız gibi cildinizi kalıntılardan iyice arındırmanız gerekiyor.kalıntılardan

Benzamycin Muadili Kremler

Hali hazırda satışta bulunan bezamycin jel muadili ürünler ise şu şekilde;

 • Acnemix
 • Clindoxyl
 • Eritretin

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere eczanelerde yüzlerce sivilce kremi markası bulunuyor. Seçeneğin bu kadar fazla olması en iyi sivilce kremi hangisi noktasında büyük kafa karışıklığına sebep oluyor. Her ilaç üreticisi firma kendi ürününün en etkili sivilce kremi olduğu iddiasında ancak böyle bir şeyin mümkün olamayacağı aşikar. En etkili sivilce kremi hangisi sorusuna tek bir cevap vermek mümkün değil ancak arayışta olanlara konu hakkında bir fikir sahibi olmaları için seçenek sunmamız mümkün. Diğer sivilce kremi markaları hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan yazımızı mutlaka okuyun.

İLGİLİ KONULAR:

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Bize Yazın

Benzamycin topikal jel ile ilgili olarak, kullanımı nasıl olmalı, nasıl hazırlanır, nasıl sürülür, yan etkileri, faydaları neler, fiyatı ne kadar gibi tüm önemli sorulara detaylı şekilde cevap vermiş bulunuyoruz. Benzamycin topikal jel hakkında cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Benzamycin topikal jel kullananların yorumları büyük oranda olumlu yönde. Daha önce bezamycin topical gel kullananlar arasındaysanız nasıl ve ne kadar süre kullandığınızı, aldığınız sonuçları yorumlar kısmına yazmayı ihmal etmeyin. Böylece bu ürünü kullanmak isteyenler için iyi bir referans ve bilgi kaynağı olabilir, deneyimlerinizden daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.