Bepanthol Body Lotion

06.08.2018
1.118
A+
A-

Bepanthol Body Lotion normal ve yağlı ciltler için nemlendirici losyon, en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinin başında yer alıyor. Bepanthol vücut losyonu ile ilgili olarak; bepanthol body lotion nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Bepanthol body lotion fiyatı ne kadar? Bepanthol vücut losyonu faydaları neler, saç ekimi sonrası veya yüze kullanılır mı? Bepanthol vücut losyonu içeriği nelerden oluşuyor, yan etkileri var mı? Bepanthol body lotion kullananlar üründen memnun mu yorumlar olumlu mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.bepanthol body lotion

Bepanthol Krem Ailesi

Bayer firması tarafından üretilen Bepanthol markası ülkemizde en çok bilinen kremler arasında en başlarda yer alıyor. Hemen hepimizin evine en az bir kez bepanthol krem girmiştir büyük ihtimalle. Bepanthol krem denildiğinde pek çok kişinin aklına tek bir krem geliyor olabilir ancak bu doğru değil. Bepanthol her birinin işlevi ve özelliği farklı olan 8 ayrı krem çeşidi bulunuyor. Bu yazımızda bepanthol body lotion normal ve yağlı ciltler için nemledirici losyon hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bepanthol krem ailesinin diğer tüm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantıları bulunan diğer araştırma yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 • Bepanthol Dudak Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol SensiDaily Vücut Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Cilt Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol F Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Bepanthol Body Lotion Nedir?

Bepanthol vücut losyonu dünya devi Alman Bayer firması tarafından normal ve yağlı ciltler için üretilmiş bir vücut losyonudur. Vücudu nemlendirerek koruyan bepanthol vücut losyonunun dermatalojik olarak etkisi ve ciltle uyumu olduğu yapılan klinik çalışmalarda test edilmiş ve onaylanmıştır. Bepanthol vücut losyonu içeriği son derece yumuşaktır. Losyonun içeriğinde etken madde olarak dekspantenol yani pantotenik asit yer alır. Dekspantenol cilt tarafından emilmesinini ardından Provitamin B5’e dönüşür. Provitamin B5 derinlemesine nemlendirme sağlayarak cildi dış etkenlere karşı koruyan bir bariyer oluşturur.

Bepanthol Body Lotion Ne İşe Yarar?

Cilt bariyeri, vücudumuzu dış etkilere karşı koruyan derimizin en üst kısmında yer alan koruyucu bir tabakadır. Koruyucu tabakamız olan cilt bariyeri güneş, ışığı, rüzgar, soğuk hava, suyla temas gibi çevresel etkiler sonrasında zamanla nemi kaybeder, hassaslaşır ve kurumaya başlar. Cilt esnekliğini ve canlılığını yitirir, çatlamalar ve hatta kanamalar meydana gelebilir. Bepanthol vücut losyonu cilt bariyerini korur, esnek ve nemli kalmasına yardımcı olur. Cilt tarafından çok kısa sürede emilen bepanthol losyon anında ferahlama sağlar, cildi rahatlatır. Düzenli kullanımı halinde bepanthol losyon kısa süre pürüzsüz, bakımlı, canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Ayrıca derinlemesine bir nemlendirme etkisi olan bepanthol vücut losyonu içeriği sayesinde cildin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Bepanthol body lotion saç ekimi sonrasında da kullanılmaktadır. Saç ekimi cerrahi bir müdahaledir ve sonrasında ekim ve alım alanları son derece hassas olur. Saç ekimi sonrasında bölgenin enfeksiyon kapmaması ve ihtiyaç duyulan bakımın sağlanması için bepanthol vücut losyonu gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.bepanthol vücut losyonu

Bepanthol Body Lotion Nasıl Kullanılır?

Ürün hakkında verdiğimiz bu bilgilerin ardından şimdi de bepanthol body lotion nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. Losyonun kullanımı son derece basittir. Kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli husus, losyonu kullanacağınız cilt bölgesini kir, ter, makyaj ve benzeri her türlü kalıntıdan arındırmanızdır. Banyo ve duş gibi suyla olan her temastan sonra bepanthol vücut losyonunu tüm cildinize yeteri kadar sürmelisiniz. Bepanthol body lotion kullanımı için herhangi bir doz sınırlaması yoktur. Gün içinde ihtiyaç hissettiğiniz zamanlarda cildinizin emebileceği kadar losyonu gönül rahatlığı içinde tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Benzer İçerik:  Dolgit Krem

Bepanthol Body Lotion Yüze Kullanır Mı?

Ürün hakkında editörlerimize en sık gelen soru yüze kullanılır mı sorusu. Yazımızın ilk ara başlığı olan bepantol krem ailesi bölümünde 8 ayrı üründen bahsetmiştik. Her bir ürünün formülü ve içeriği birbirinden farklıdır ve farklı bir cilt bölgesi için geliştirilmiştir. Bepanthol vücut losyonunu yüze sürmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak adı üzerinde bu bir vücut losyonudur ve optimum faydayı vücutta kullanıldığında sağlar. Bu yüzden yüze sürmek için bepanthol ürünlerinden en uygun olanını seçmeniz daha faydalı ve akıllıca olacaktır.

Bepanthol Vücüt Losyonu Faydaları Neler?

 • Cildi derinlemesine nemlendirir
 • 24 saat boyunca cildinizi besler
 • Cildin doğal yenilenme sürecine katkıda bulunur
 • Cilt kuruması ile birlikte seyreden kaşıntıya engel olur
 • Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır
 • Kazandırdığı nem sayesinde kırışıklıklara karşı koruma sağlar
 • Sık temas sebebiyle ciltte oluşan tahrişlere karşı koruma sağlar
 • Düzenli kullanım sonrasında sivilce izlerini azaltır
 • Ağda, lazer epilasyon sonrası ciltte oluşabilen alerjik durumları azaltır

Cildi Yenileyen Maskeler

Bepanthol Body Lotion Fiyatı Ne Kadar?

Ürün hakkında en çok merak edilen husus bepanthol vücut losyonu fiyatı ne kadar olduğu kuşku yok ki. Bildiğiniz gibi bepanthol body losyon ilaç kategorisinde yer alan bir ürün değil. Ürünü eczane, kozmetik mağazası, büyük marketler ve internet alışveriş sitelerinden temin etmek mümkün. Hal böyle olunca bepanthol body lotion fiyatı için tek bir rakam belirtmek pek mümkün değil. Satış yapan firmalar bazen indirim kampanyaları düzenliyor, çoklu alımlarda müşterilere fiyat avantajı sağlıyor. Bu yüzden bepanthol vücut losyonunu en ucuz fiyata almak için özellikle n11, hepsi burada, gitti gidiyor gibi alışveriş sitelerinde araştırma yapmak faydalı olacaktır. Tüm bunlara rağmen bepanthol body lotion fiyatı hakkında aklınızda bir fikir oluşması için fiyat aralığı verelim.

Bepanthol body lotion normal ve yağlı ciltler için nemlendirici losyon 200 ml olarak satışa sunulmaktadır. Hali hazırda pek çok internet sitesinde 32 TL – 45 TL fiyat aralığında satılmaktadır. 32 TL ve civarında satış yapılan sitelerde fiyata ek olarak kargo ücreti ekleniyor. Bildiğiniz gibi internet siteleri belirli bir tutarın üzerinde yapılan alışverişlerde kargo ücreti almıyor. Bu yüzden yapacağınız başka alışverişler varsa birleştirerek kargoyu bedava getirebilir ve bu yolla bepanthol vücut losyonu en ucuz fiyata alma şansına kavuşabilirsiniz.

Bepanthol Vücut Losyon Hamilelik

Losyon herhangi bir yan etkiye sahip olmadığı için hamilelik ve emzirme döneminde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ayrıca bebeklerde kullanımı da uygundur. Bebeğinizin hassas cildi için bepanthol losyon ihtiyacı olan bakımı sağlayacaktır.

Bepanthol vücut losyonu ile bepanthol f vücut losyonu arasındaki farklar neler?

Vücut bakımı için ürün seçerken cilt tipinizi iyi bilmeniz büyük önem taşıyor. Bepanthol f bdoy lotion kuru ciltler için geliştirilmiş bir üründür. Bepanthol vücut losyonu ise normal ve yağlı ciltler içim kullanıma uygundur. Bu yüzden bu iki üründen birini seçerken cilt tipinize dikkat etmeniz gerekir.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bize Yazın

Bepanthol vücut losyonu ile ilgili olarak; nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları neler, fiyatı ne kadar, kullananlar memnun mu yorumlar ne yönde gibi akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntıları ile cevaplandırmış bulunuyoruz. Bepanthol vücut losyonu ile ilgili olarak tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bepanthol vücut kremi kullananlar ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet sitelerinde, kişisel blog sayfalarında ve sosyal medya organlarında losyonun kullanımı ve tecrübeleri ile ilgili olarak paylaşımlar yapıyor. Bepanthol vücut losyonu kullananlar tarafından yapılan yorumlar büyük oranda son derece olumlu ifadelerden meydana geliyor. Bepanthol body lotion kullananlar yorumları dikkate alındığında ürünün son derece başarılı olduğu ve vaat ettiklerini sunduğunu söylemek yanlış bir ifade olmaz. siz de bepanthol vücut losyonu kullananlar arasında yer alıyorsanız tecrübelerinizi, yorumlarınızı ve kullanım deneyimlerinizi yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.