Bepanthol Cilt Bakım Kremi

24.02.2019
1.341
A+
A-

Bepanthol cilt bakım kremi, nemi kaydedip kuruyan ciltlere kaybettiği nemi geri kazandırıp canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayan ve ülkemizde en çok rağbet gören kremlerin başında geliyor. Bepantol krem ailesinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi ile ilgili olarak; bepanthol cilt bakım kremi nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır? bepanthol cilt bakım kreminin faydaları neler, fiyatı ne kadar? bepanthol cilt bakım kremi kullananlar memnun mu? Bepantol cilt bakım kremi kullanıcı yorumları olumlu mu, bepanthol krem gerçekten işe yarıyor mu? Gibi tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.bepanthol cilt bakım kremi

Bepantol Cilt Bakım Kremi Video

Bepantol Krem Ailesi

Bepanthol ülkemizde en çok bilinen krem markalarının başında yer alıyor. Bepanthol Krem, deyince pek çok kişinin aklına tek bir ürün geliyor olabilir ama durum aslında öyle değil. Bepanthol bir krem grubu ve her biri farklı bir işe yarayan 8 farklı kremden oluşuyor. Bu makalemizde bepanthol cilt nemlendirici bakım kremi hakkında cevabını merak ettiğiniz tüm soruları ve bilmeniz gereken tüm hususları sizin için araştırdık ve kaleme aldık.  Diğer tüm bepanthol kremler hakkında aşağıda bulunan bağlantıları kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bepanthol Dudak Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol SensiDaily Vücut Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol F Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

Gündelik şehir hayatı koşulları ve yoğun olarak maruz kalınan dış etkenler sebebiyle insan cildi nemini kaybederek kurur, pul pul dökülür, kızarıklar oluşur. Bu cilt bölgelerinin işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı olabilmesi için ise ekstradan bakıma neme ihtiyacı vardır. Bepanthol krem ailesinin en bilinen ve en çok satılan ürünlerinin başında cilt bakım kremi yer alıyor. Bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi, dış etkenler sebebiyle cildin kaybettiği nemi geri verir, cilde canlılık vererek yeniden sağlıklı ve ışıl ışıl bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi içeriğinde bulunan Provitamin B5 sayesinde cildin kaybettiği nemi geri verir, cildi dış etkenlere karşı korur. Yumuşak ve hafif bir dokuya sahip olması sebebiyle krem cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emilerek kısa sürede cilde serinlik hissi verir. Ayrıca bepanthol cilt bakım kremi yağlı olan diğer pek çok kremin aksine su bazlı olduğu için ciltteki yağlılık hissi bırakmaz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Bepanthol nemlendirici cilt bakım kremini eller, yüz, bacaklar topuklar ve tüm cilde gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz. Hali hazırda kullanıma sunulmuş en iyi nemlendirici kremlerden biri olan ürün herhangi bir yan etkiye sahip olmadığı için günün istediğiniz saatinde kullanmanız mümkün. İşte bepanthol cilt bakım kremi kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Yeteri kadar bepanthol nemlendirici cilt bakım kremini nemini kaybeden cilt bölgenize sürün
 • Krem cildiniz tarafından tamamen emilinceye kadar masaj yapar hareketlerle yedirin
 • Cildinizin kuruluk ve nem kaybetme seviyesine göre kremi günde bir veya iki kez kullanabilirsiniz.
 • Krem günlük cilt bakımı için uygundur. Cildinizin bazı günler fazla nem kaybetmediğini görseniz bile günlük olarak kullanıp, içeriğindeki provitamin B5 sayesinde cildinize canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bepanthol Cilt Bakım Kreminin Faydaları Neler?

Bepanthol cilt bakım kreminin faydaları, kullanmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri şüphesiz ki.

 • Nemini kaybedip kuruyan cilde sürüldükten kısa süre sonra kaybedilen nemi geri kazandırır.
 • Su bazlı bir krem olduğu için, diğer pek çok nemlendirici kremde olduğu gibi yağlanma hissi vermez.
 • Sürüldükten çok kısa süre sonra emilerek cilde canlı bir görünüm kazandırır.
 • Düzenli kullanımı halinde sivilce izleri ve cilt lekelerinde tedavi edici etki gösterir, cildin pürüzsüz olmasına katkı sağlar
 • Sıcak yaz günlerinde kullanıldığında güneşin zararlı etkilerine karşı cildin korunmasına yardımcı olur
 • Soğuk kış günlerinde kullanıldığında soğuk çatlaklarına karşı cildin korunmasına katkı sağlar
 • Nem eksikliğinden dolayı kırışan el derisini düzenli kullanımda tekrar eski gergin ve canlı haline dönmesinde yardımcı olur.
 • İhtiyacı olan nemi kaybeden ciltler daha çabuk kırışır. Kaybedilen nemi geri kazandıran bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi bu sayede kırışık görünümü azaltır, yaşlanma etkilerinin gecikmesine yardımcı olur.
 • Sürüldüğü cilt bölgesine sağladığı nem sayesinde özellikle dekolte bölgesinde meydana gelen kızarıklık oluşumunu büyük ölçüde ortadan kaldırır, cilde canlılık kazandırır.
 • Topuklar nem kaybetmeye en yatkın cilt bölgelerimizden biridir. Topuklarda meydana gelen çatlaklar ve nasır oluşumunu büyük ölçüde engelleyerek topukların sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlar.bepanthol cilt bakım kremi

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Fiyat

Eczanelerde, büyük marketlerde, kozmetik mağazalarında, internet sitelerinde satılan ve kolayca temin edilebilen bepanthol cilt bakım kreminin fiyatı kullanmayı düşünenlerin en çok merak ettikleri hususlardan biri kuşku yok ki. Bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi 30 gram ve 100 gram olmak üzere 2 farklı boyutta satılıyor. Bepantol kremin satış fiyatı için tek bir rakam vermek pek mümkün değil. Özellikle satış yapılan internet siteleri kampanyalar düzenliyor, ikili, üçlü beşli paketler ile indirimli satışlar yapıyor. İndirimleri ve kampanyaları takip ederek makul fiyatlara kremi temin etmeniz mümkün. Fikir vermesi açısından ortalama olarak kremin satış fiyatları ise şu şekilde;

 • Bepanthol 30 Gr Cilt bakım Kremi satış fiyatı 12 TL ile 17 TL arasında
 • Bepanthol 100 Gr Cilt Bakım Kremi satış fiyatı 24 TL ile 30 TL arasında
Benzer İçerik:  Madecassol Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Bepanthol Krem ile Bepanthen Aynı Mı?

Bepanthen krem ünlü Bayer ilaç firmasının dünyada en çok bilinen ve en yüksek satış rakamına ulaşan ürünlerinin başında yer alıyordu. Bepanthen krem eczanelerde reçete ile satılan bir üründü. İlaç kategorisindeki ürünlerin reklam yapması ve eczanelerde satılması bildiğiniz üzere yasaktır. Bayer, bepanthen kremin daha fazla satılması için bir dizi değişikliğe gitti. Öncelikle bepanthen kremin içeriğinde etken maddesi aynı kalacak şekilde bazı ufak değişiklikler yaptı ve ürünü ilaç kategorisinden çıkardı. Bu değişikliklerden bir diğer ise bepanthen ismi bepanthol olarak değiştirildi. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi ürün çeşidini artırarak 8 ayrı bepanthol krem çeşidi çıkardı. Tüm bu değişikliklerden sonra bepanthol kremi eczaneler ve kozmetik ürün satan tüm satış noktalarında satılmaya başlandı. Uzun lafın kısası eskiden bepanthol olan krem etken maddesi aynı kalarak ancak içeriğinde ufak değişikliklere gidilerek bepanthen krem oldu. Yani temel olarak bepanthen krem ile bepanthol aynı ürünlerdir.

Cildi Yenileyen Maskeler

Hamilelikte Bepanthol Krem Kullanılır Mı?

Hamilelikte bepanthol kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. İnternette google arama motoru ile yapacağınız aramada göreceksiniz ki pek çok hamile kadın hamilelikte bepanthol krem kullanılır mı sorusuna cevap arıyor. Aynı şekilde hamilelikte bepanthol krem kullananlar tecrübelerini paylaşıyor. Hem hamilelikte bepanthol kullananlar, hem kremin klinik deneyleri sonucu gebelikte kremin kullanmanın bir sakıncası olmadığını gösteriyor. Hamilelerin yanı sıra emziren kadınlar da bepanthol krem kullanabilir ancak kremi meme bölgesinde kullanmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar var. Kremi göğüs bölgesinde kullanacaksanız ya emzirme işleminden sonra sürün veya kremi sürdükten sonra en erken 2 saat sonra emzirin.

Bepanthol Sıkça Sorulan Sorular

Bepanthol Krem yüzde tüylenme yapar mı?

Bepanthol kremin içeriğinde su bazlı olduğu için yüksek miktarda nem vardır. Nem ve provitamin B5 kıl köklerini besleyici özelliktedir. Bu sebeplerden bepanthol kullanırken kıllar her zaman olduğundan daha hızlı büyüyebilir ancak bu göz ardı edilebilecek kadar az bir miktardır ve nerdeyse gözle görülemeyecek seviyededir.

Bepanthol cilt bakım kremi lekelere iyi gelir mi?

Bepanthol bakım kreminin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde cildin kendini yenileme sürecinin hızlandırılmasına katkı sağlar. Sürekli ve düzenli kullanım sayesinde bepanthol krem cildin kendini daha hızlı yenilemesine katkı sağlayarak ciltteki sivilce veya başka bir sebepli lekelere iyi gelir.

Bepanthol cilt balkım kremi sivilce yapar mı?

Sivilceler kıl kökleri ve civarındaki bakterilerin faaliyetleri sonucu oluşur. Yazımızın muhtelif yerlerinde belirttiğimiz üzere bepanthol pek çok nemlendirici kremin aksine yağlı değil su bazlıdır. Krem cilde kaybettiği nemi yağ ile değil su ile verir. bepanthol bakım kremi sivilce yapmak bir yana mevcut sivilcelerin azalmasına katkı sağlar, yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

Bepanthol cilt bakım kremi dudağa sürülür mü?

Elbette sürülebilir. Ancak bepanthol krem ailesinin sadece dudak bakımı için özel bir kremi var. Dudaklarınızdaki çatlaklardan kurtulmak, sağlık bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız bepanthol dudak bakım kremi kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bepanthol cilt bakım kremi güneş yanığına iyi gelir mi?

Bepanthol krem güneş yanıkları için de kullanılabilir. Ancak bu ürün temel olarak nemlendirici krem sınıfındadır. Güneş yanığı için özel üretilmiş pek çok krem markası mevcut. Güneş yanığı tedavisi için bu kremleri kullanmak daha hızlı ve daha etkili sonuçlar verecektir.

Bepanthol cilt bakım kremi bebeklerde kullanılır mı?

Bebek cildi son derece hassastır. Bepanthol krem hassas bebek cildi için uygun bir kremdir, bebeklerde kullanılmasının bir sakıncası yoktur. Ancak bepanthol pişik tedavisinde etkili değildir. Şayet bebeğinizde pişik sorunu varsa bu iş için özel üretilmiş pişik kremi markalarını tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı?

Bize Yazın

Bepanthol nemlendirici cilt bakım kremi ile ilgili olarak; ne işe yarar, nerelerde kullanılır, faydaları neler başta olmak üzere akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntıları ile cevaplandırmış bulunuyoruz. Bepanthol cilt kremi ile ilgili cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bepanthol krem kullananlar kadınlar kulübü, ekşi sözlük, süslü sözlük gibi internet sitelerinde, kişisel blog sayfalarında, sosyal medya araçlarında krem kullanımı ile ilgili deneyimlerini, elde ettikleri sonuçları paylaşıyorlar. Bepanthol krem hakkında yorumlar çok büyük bir oranda olumlu yönde. Bepanthol cilt bakım kremi kullananların yorumları dikkate alındığında ürünün cilt bakımı ve nemlendirme konularında piyasadaki en iyi kremlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. siz de bepanthol cilt bakım kremi kullananlar arasındaysanız aldığınız sonuçları yorumlar kısmına yazarak tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.