Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi

05.08.2018
1.026
A+
A-

Bepanthol onarıcı bakım merhemi adından da anlaşılacağı üzere cildi onarıcı özelliği olan ve ülkemizde çok tercih edilen etkili bir cilt bakım ürünü. Bepanthol cilt onarıcı bakım merhemi ile ilgili olarak; Bepanthol onarıcı bakım merhemi ne işe yarar, faydaları neler? Bepanthol onarıcı bakım merhemi nelere iyi gelir, ne için kullanılır, nasıl kullanılır? Bepanthol onarıcı bakım kremi bebeklerde kullanımı nasıl olmalı? Bepanthol onarıcı bakım kremi fiyatı ne kadar, yan etkileri neler? Bepanthol onarıcı merhem yüze sürülür mü, sivilce izleri, lekelere, sivilceye iyi gelir mi? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.bepanthol onarıcı bakım merhemi

Bepanthol Krem Ailesi

Bepanthol krem çeşitleri, en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinin başında yer alıyor. Neredeyse hemen her eve en az bir kez bepanthol krem çeşitlerinden biri mutlaka girmiştir. Bepanthol krem dendiğinde hemen herkesin aklına tek bir krem çeşidi geliyordur muhtemelen. Ancak durum bunun tam tersi. Bayer tarafında üretilen bepanthol krem ailesinin 8 ayrı üyesi yer alıyor. Bu yazımızda her biri farklı bir işleve sahip olan 8 bepanthol krem çeşidinden Bepanthol onarıcı bakım merhemi hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Bepanthol krem ailesinin diğer 7 ürünü hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bağlantıları bulunan detaylı araştırma yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 • Bepanthol SensiDaily Vücut Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Dudak Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Cilt Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol F Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Ne İşe Yarar?

Cildimiz, hayatın koşuşturması içerisinde dış kaynaklı etkiler sebebiyle sürekli olarak tahrişe maruz kalır. Tahriş olan cildimiz zamanla nemini kaybeder, cildin doğal kendini yenileme süreci yavaşlar. Nemi azalan cilt zamanla canlılığını ve yumuşaklığını kaybeder ve tahriş olmaya başlar. Sigara dumanı, güneş yanığı, hava kirliliği, yanık, kış aylarında soğuğun etkisiyle oluşan çatlaklar, sürtünmeye bağlı hasarlar ve benzeri çevresel etkiler cildi zamanla yıpratır, sağlığının bozulmasına neden olur. Bepanthol cilt onarıcı bakım merhemi daha ilk kullanımda cildin ihtiyacı olan nemi geri kazandırır. Çatlamış, yıpranmış, kurumuş ve tahriş olmuş cildi yumuşatarak ihtiyacı olan bakımı sağlar.

Merhemin cilde yenilenmesine verdiği katkı sayesinde kullanım alanı da bir hayli genişliyor. Özellikle gençler arasında dövme yaptırmak son yıllarda son derece popüler. Ancak bilindiği üzere dövme, cildi bir hayli yıpratarak zarar veren bir işlem. Bepanthol onarıcı bakım merhemi dövme sonrasında ciltte oluşan yaraların çabuk iyileşmesi için bire bir üründür. Bepanthol cilt onarıcı merhem ayrıca birinci derece yanık, güneş yanığı, cilt lekeleri için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Tabi kremi kullanmak için cildinizde illa ki bir problem olmasını beklemenize gerek yok. Bepanthol onarıcı bakım kreminin el, yüz, diz, dirsekler, topuk gibi tahrişe yatkın cilt bölgelerine düzenli olarak sürebilirsiniz. Bu sayede ciltte henüz tahriş, yıpranma başlamadan önlem almış olursunuz.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi İçeriği

Bepanthol cilt onarıcı merhem içeriğinde dekspantenol yani pantotenik asit bileşeni yer almaktadır. Dekspantenol cildin yapıtaşlarından biri olup cilt bakımı için son derece kritik bir öneme sahiptir. Dekspantenol cilt tarafından emilmesinin ardından çok kısa süre içerinde cilt içinde Provitamin B5’e dönüşür. Provitamin B5 cildi derinlemesine nemlendirerek canlılık kazandırır, cildin kendini doğal yenileme sürecine destek olur. Bu sayede sağlık, parlak ve canlı bir cilde kavuşursunuz.

Bepanthol cilt bakım merhemi nelere iyi gelir nerelerde kullanılır?

Ürün hakkında en çok merak edilen hususlar arasında nelere iyi gelir ve nerelerde kullanılır en başlarda yer alıyor kuşku yok ki. Önce nerelerde kullanılır  hususuna açıklık getirelim. Bepanthol onarıcı merhem tahrişe yatkın ve açık olan tüm cilt bölgelerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. El, yüz, dirsek, diz ve topuk tahrişe en açık olan cilt bölgelerimiz. Bu saydığımız bölgelerde bepanthol onarıcı kremi kullanmak olası tahrişleri engellediği gibi tahrişten sonra cildin iyileşme sürecine de katkı sağlar. Bunların haricinde genital bölgenin dış yüzeyi başta olmak üzere tüm vücutta merhemi kullanabilirsiniz ancak açık yara ve gözünüze temas ettirmekten kaçınmalısınız.

Şimdi de nelere iyi gelir hususuna değinmeye başlayalım. Yukarıda merhemin tahriş meydana gelmeden önce önleyici yöntem olarak kullanıldığından bahsettik. Tabi tahriş yaşandıktan sonra kullanmak da son derece faydalıdır. Herkesin başına bazen ufak tefek kaza gelir ki bunların başında yanık geliyor. Bepanthol cilt onarıcı merhem yanık için kullanılabilir. Bepanthol onarıcı bakım merhemi ayrıca dövme sonrası cilt bakımı, soğuk kaynaklı çatlaklar, güneş yanığı, cilt lekesi, derin olmayan sivilce izi, kuruyup derisi dökülen veya kanayan cilt bölgeleri için kullanılabilir.bepanthol onarıcı bakım merhemi

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nasıl Kullanılır?

Merhem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de bepanthol onarıcı bakım kremi nasıl kullanılır konunsa geçelim. İşte bepanthol onarıcı bakım merhemi kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler;

 • Cildinizdeki tahriş seviyesi ve tahrişe yatkınlığa göre merhem günde 1 veya 2 kez kullanılabilir.
 • Merhemi kullanmak için illa ki cildinizin tahriş olmuş veya hasar görüş olması gerekmez. Hassas cilt bölgelerinize henüz tahriş yaşanmadan da kullanabilirsiniz.
 • Yeteri kadar bepanthol onarıcı merhemi sorunlu cilt bölgenize sürün. Masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle merhemi cildinize tamamen yedirin.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi içeriği içinde parfüm, renklendirici, antiseptik gibi maddeler yoktur. Bu yüzdendir ki merhem kullanımına bağlı gelişen bir yan etki neredeyse yok denebilir. Bepanthol onarıcı bakım merhemi yan etkileri çok nadir olsa da cildinde provitamin B5 hassasiyeti olanlarda görülebilir. Ancak yapılan klinik çalışmalarda böyle bir durumla karşılaşılmamıştır.

Benzer İçerik:  Nadixa Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Faydaları Neler?

Bepanthol onarıcı bakım kremi kullanımı hakkında verdiğimiz bilgilerin ardından şimdi de merhemin faydalarına geçelim.

 • Cildin kaybettiği nemi geri kazandırır, ciltte yoğunlamasına nemlendirme sağlar
 • Cilde canlı bir görüntü verir
 • Hasarlı cilt dokusunun doğal onarılma sürecini hızlandırır
 • Cildi yumuşatır, pürüzsüzlük sağlar
 • Sigara dumanı, güneş ve benzeri çevresel etkilere karşı cilde koruma sağlar
 • Cildin doğal yenilenme sürecine katkı sağlar
 • Tahrişe yatkın bölgelerde kullanıldığında cilde dayanıklılık kazandırır

Pek Çok Ünlü Cilt Bakımı İçin Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullanıyor

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Fiyatı Ne Kadar?

Ürün hakkında en çok merak edilen husus bepanthol onarıcı bakım merhemi ne kadar olduğu hiç kuşku yok ki. Bepanthol krem ürünleri ilaç kategorisinde değildir. Bu yüzden eczane, kozmetik mağazaları, büyük marketler, internet alışveriş siteleri gibi kremi alabileceğiniz pek çok alternatif yol mevcut. Hal böyle olunca serbest piyasa şartları gereği bepanthol onarıcı bakım kremi fiyatı için tek bir rakam söylemek mümkün olmuyor. Kremi satışı yapanlar dönem dönem kampanyalar düzenleyerek indirimli satış yapıyor. Bazen çoklu alımlarda müşterilerine büyük fiyat avantajları sunuyor. Tüm bunlara rağmen en hesaplı ve en ucuz alışverişi yapabilmeniz krem için bir fiyat aralığı verelim.

Bepanthol onarıcı bakım kremi 30 gr, 50 gr ve 100 gr olmak üzere üç farklı formda satışa sunuluyor. Aşağıda sizin de göreceğiniz gibi kremin satış fiyatı aralığı çok değişken olabiliyor. En ucuz ve en hesaplı alışverişi yapmak tamamen sizin araştırmanıza ve fırsatları yakalamanızla alakalıdır.

 • Bepanthol onarıcı bakım merhemi 30 gr fiyatı; 15 TL – 19 TL arası
 • Bepanthol onarıcı bakım merhemi 50 gr fiyatı; 17 TL – 24 TL arası
 • Bepanthol onarıcı bakım merhemi 100 gr fiyatı; 22 TL – 26 TL arası

Sıkça Sorulan Sorular

Bepanthol onarıcı bakım merhemi yüze sürülür mü?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi yüze sürülür mü sorusu siz okurlarımız tarafından editörlerimize en sık yöneltilen soru olarak dikkati çekiyor. Bepanthol onarıcı krem yüze ve tüm vücuda gönül rahatlığı ile sürülebilmektedir.

Bepanthol onarıcı bakım kremi yanık için kullanılır mı?

Özellikle ev hanımlarının mutfakta çalışırken ufak tefek yanık kazaları başlarına gelebiliyor. Bepanthol onarıcı merhem yanık bölgeye sürülünce rahatlama sağlar, acıyı azaltır, iyileşme süresini hızlandırır. Ancak unutmayın ki bepanthol onarıcı kremi sadece birinci derece yanıklar için kullanın. İkinci ve üçüncü derece gibi orta ve ileri seviyedeki yanıklar için yanık kremi kullanmanız ve tıbbi yardıma başvurmanız en doğrusudur.

Bepanthol onarıcı bakım kremi lekelere iyi gelir mi?

Ürün adından da anlaşılacağı üzere onarıcıdır. Yani cildin kendisini yenilemesine katkı sağlar. Uzun süreli ve düzenli kullanım sonrasında merhem lekelere iyi gelir, lekelerin kaybolmasını sağlar. Ancak cilt lekeleri bazen derinin alt tabakalarına kadar işlemiş ve geniş alanlar kaplıyor olabilir. Durumunuz böyleyse doktorunuza danışarak özel olarak cilt lekeleri için üretilmiş bir kremi tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi sivilce için kullanılır mı?

Bildiğiniz gibi sivilceler bakteri kaynaklı bir cilt sağlığı problemdir. Bu merhem bakterilere karşı etkili değildir. Ancak cildi yenilenmesine ve hijyene sağladı katkı başlangıç seviyesindeki ve tek tük sivilcelerin yok edilmesinde faydalı olabilir. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, çok sayıda sivilce gibi sorununuz varsa sivilceler için üretilmiş kremler kullanmak önceliğiniz olmalı. Bepanthol onarıcı merhem, sivilce kremi ile sivilce tedavisine iyi bir destekçi olabilir.

Cildi Yenileyen Maskeler

Sıkça Sorulan Sorular Devamı

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi sivilce izleri için kullanılır mı?

Fazla derin olmayan sivilce izleri merhemin düzenli kullanılması sayesinde zamanla iyileşme sağlar. Ancak sivilce izleri fazla ve cildin alt tabakalarında da sirayet etmişse sivilce izleri için özel üretilmiş bir kremi kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bepanthol onarıcı bakım kremi bebeklerde kullanımı nasıl olmalı?

Bildiğiniz gibi bebeklerin cildi son derece hassastır. Bebeğinizin hassa cildinin ihtiyacı olan bakımı bu kremle sağlamanız mümkün. Günde 1 veya 2 kez bebeğinizin cildine merhemi sürebilirsiniz.

Bepanthol onarıcı bakım kremi güneş yanığı için kullanılır mı?

Krem düzenli kullanım halinde zamanla güneş yanığı izlerini tamamen yok olmasını sağlar.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi genital bölgeye sürülür mü?

Erkek ve kadın genital bölgesi cildin tahrişe açık bir diğer cilt bölgesidir. Erkek genital bölgesinin ve kadın genital bölgesinin dış yüzeyine merhemi sürmek kesinlikle fayda sağlayacaktır. Ancak kadınların dikkat etmesi gereken husus merhem kesinlikle vajina içine sürülmemelidir. Sadece vajinanın dış yüzeyine sürmeniz gerekmektedir.

Bize Yazın

Bepanthol onarıcı bakım merhemi ile ilgili olarak; ne işe yarar, nelere iyi gelir, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır, içeriği nasıl, faydaları neler, yan etkileri var mı, fiyatı ne kadar, yüze sürülür mü, yanık için kullanılır mı gibi akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntıları ile cevaplandırmış bulunuyoruz. Bepanthol cilt onarıcı bakım kremi ile ilgili olarak tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bepanthol cilt onarıcı krem kullananlar; ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet sitelerinde, kişisel blog sayfalarında ve sosyal medya araçlarında ürün hakkında fikirlerini paylaşıyor. Bepanthol onarıcı krem kullananlar tarafından yapılan yorumlar ve değerlendirmeler kremin vaat ettiği cilt bakımını sağladığını gösteriyor. Yani bepanthol onarıcı bakım kremi yorumları dikkate alındığında ürünün cilt bakımı konusunda piyasada yer alan en iyi kremlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Siz de bepantol cilt onarıcı krem kullananlar arasındaysanız ürünle ilgili görüş ve tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.