Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

26.07.2018
851
A+
A-

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem, bepanthol krem ailesinin en çok bilinen ve en çok kullanılan ürünlerinden bir tanesi. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ile ilgili olarak; bepanthol sensiderm nedir? Bepanthol sensiderm krem ne işe yarar? Bepanthol sensiderm ne için kullanılır, faydaları neler? bepanthol sensiderm yan etkileri neler? Bepanthol sensiderm fiyatı ne kadar? Bepanthol sensiderm krem kullananlar memnun mu, krem işe yarıyor mu? Bepanthol sensiderm kullanıcı yorumları olumlu mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem

Bepanthol Krem Ailesi

Bepanthol ülkemizde en çok tanınan ve en çok kullanılan markalarının başında yer alıyor desek yalan söylemiş olmayız. Hemen hemen pek çoğumuzun evinde en az 1 kez bepanthol krem mutlaka girmiştir. Bepanthol krem dendiği zaman pek çoğumuzun aklına tek bir krem markası geliyor olabilir. Ancak durum hiç de öyle değil. Bepanthol tek bir krem değil, her birinin farklı bir kullanım alanı olan 8 raklı üründen oluşan bir krem ailesi. Sizin için hazırladığımız bu araştırma makalemizde Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ile ilgili olarak merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz tüm detayları bulacaksınız. Bepanthol krem ailesinde bulunan diğer tüm kremler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantıları bulunan diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 • Bepanthol Dudak Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol SensiDaily Vücut Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Cilt Bakım Kremi – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın
 • Bepanthol F Vücut Losyonu – Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Bepanthol Sensiderm Nedir?

Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem; ciltte kuruluk, egzama, alerjik reaksiyon kaynaklı veya başka sebeplerle ciltte oluşan kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi ve cildin rahatlatılması için geliştirilmiş son derece başarılı sonuçlar veren bir krem türüdür. Kortizon içermediği için bebeklerde ve çocuklarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bepanthol kaşıntı giderici sorunlu cilt bölgesine sürüldükten 30 dakika sonra kaşıntı hissini yatıştırır ve rahatlama sağlar. Bepanthol sensiderm krem ayrıca sağlığımız için son derece kritik olan cilt bariyerini korur, onarımına katkı sağlar. Cilt bariyeri epidermis tabakasının en üst kısmını oluşturur.

Cilt bariyerinin bulunduğu Stratum Corneum adı verilen bu üst kısım, cildimizin her gün maruz kaldığı dış dünyanın zararlı etkilerinden bizi korur. İşte bepanthol krem son derece önemli olan cilt bariyerinin onarımına katkı sağlayarak cildimizin canlı görünmesine ve sağlıklı olmasına büyük katkı sağlar. Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem dünyaca ünlü Alman ilaç firması Bayer tarafından üretilmektedir.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthol sensiderm kremin cilde faydaları bir hayli fazla. kremin içeriğinde lamellar lipidler, Provitamin B5 ve nemlendiriciler bulunmaktadır. Cilt bariyeri cildimizi dış etkilere karşı lipidler sayesinde korur. Bepanthol sensiderm içinde yer alan lipidler sayesinde cilt bariyerini destekleyerek, kendisini onarmasına katkı sağlar. Bu sayede alerjenlerin etkisini azaltır cildi kurumaya karşı korumuş olur. Krem ayrıca parfüm, koruyucu madde ve renklendirici içermemektedir. Bu saydığımız maddeler kimyasallar içermektedir ve bazı hassas ciltlerde aleji oluşumuna sebep olabilmektedir. Yani bepanthol sensiderm yumuşak içeriği sayesinde cildinizin sağlıklı ve canlı olmasına yardımcı olur. Ancak bepanthol sensiderm açık yara tedavisinde kullanılmamalı, açık yara olan cilt bölgelerine temas ettirilmemelidir.

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderme, ciltte kuruluğu önlemede son derece etkili olsa da sadece kremi kullanmak alerjenlerin etkisinden kurtulmak için yeterli olmayabilir. Atopik dermatit, diğer egzama türleri ve alerjenlerin cildinizde kaşıntı, tahriş, kızarıklık, kuruluk gibi etkilere sebep olmaması için bazı temel hususlara dikkat etmek de son derece önemlidir. Bu yüzden;

 • Yünlü kıyafetler giymekten mümkün olduğu kadar kaçınmak
 • Aşırı sıcak su ile banyo yapmamak
 • Mümkün olduğunca stresten kaçınmak
 • Kuru havalarda daha az dışarıya çıkmak ve cildi yeteri kadar nemlendirmek
 • Özellikle bahar aylarında bikri ve ağaç kaynaklı alejenlerle temastan kaçınmak
 • Terlemeye karşı tedbir almak, deodorant kullanmak son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardır.bepanthol sensiderm krem

Bepanthol Sensiderm Ne İçin Kullanılır?

Krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de bepanthen sensiderm ne için kullanılır, ne işe yarar sorularını cevaplamaya başlayalım. Adından da anlaşılacağı üzere bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem ciltteki kaşıntıların giderilmesi için kullanılır. Bu kaşıntıların sebebi çok çeşitli olabilmektedir. İşte bepanthol sensiderm kullanım alanları;

 • Ciltte kaşıntının bir sebebi kuruluktur. Nemini kaybeden cilt zamnla kurumaya başlar ve kaşıntıya sebep olur. Bepanthol sensiderm içeriğinde lipidler ve provitamin B5’in yanı sıra nemlendiriciler içerir. İçeriğindeki nemlendiriciler sayesinde cildin kaybettiği nemi gri kazanmasına yardımcı olarak cildi yumuşatır. Kuruluk sebebiyle oluşan kaşıntıları kısa sürede yatıştırır.
 • Atopik dermatit, bir çeşit egzama hastalığıdır. Daha çok bebeklerde ve çocuklarda görülse de yetişkinlerde de görülmektedir. Atopik dermatit deride pullu alanlara sebep olan, şiddetli kaşıntı veren, döküntüye sebep olan kronik bir cilt hastalığıdır. Sebebi henüz bilinmeyen atopik dermatit hastalığı cilt bariyerinin bozulmasına neden olarak şiddetli kaşıntı ve deride pullanmaya sebep olur. Bepanthol sensiderm yapısı bozulan cilt bariyerinin onarımına yardımcı olarak cildi nem kazandırır, atopik dermatit kaynaklı kaşıntıyı yatıştırır, derideki pullanmayı azaltır.
 • Alerjik reaksiyonlar, eskiye nazaran daha sık görülmeye başlayan bir cilt sağlığı problemi. Günlük hayatta cildimiz sürekli olarak güneş ışığına, kimyasallara ve benzeri şeylere maruz kalıyor. Bunun sonucu olarak ise cildimizde alerjik reaksiyonlar meydana geliyor. Bu alerjik reaksiyonlar ciltte kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, döküntüye sebep olur. Bepanthol sensiderm alerjik reaksiyon kaynaklı kuruluk, kaşıntı ve döküntülerden kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Egzama en çok karşılaşılan cilt sorunlarının başında geliyor. Pek çok türü bulunan egzama ciltte kuruluk, kaşıntı, kızarıklık, döküntü, iltihap ve yanma hissine sebep olur. Alerjik kaynaklı olan egzama hastalığında bepanthol sensiderm kullanmak fayda sağlayacaktır. Ancak unutmayın ki bepanthol sensiderm krem bir ilaç değildir. Şayet egzama hastalığınız orta ve ileri seviyedeyse doktorunuza başvurmanız en doğru hareket tarzı olacaktır. Unutmayın ki bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem egzama ilacı değil cildi destekleyen bir kremdir.
Benzer İçerik:  Skinoren Krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler, fiyatı ne kadar?

Bepanthol Sensiderm Fiyatı Ne Kadar?

Krem hakkında en çok merak edilen husus muhtemelen bepanthol sensiderm fiyatı ne kadar olduğu olsa gerek. Bepanthol kaşıntı giderici krem reçeteli bir ürün değil. Bu sebeple sadece eczanelerde değil kozmetik ürün satan mağazalardan, büyük marketlerden ve satış yapan internet sitelerinden almak mümkün. Durum böyle olunca satış fiyatı için tek bir rakam vermek mümkün olmuyor. Bazen marketle veya internet siteleri kampanyalar düzenleyerek büyük indirimler yapıyor, ikili, üçlü beşli gibi paketler halinde alınması halinde müşterilerine büyük fiyat avantajları sunuyor. Sabit bir fiyat söz konusu olmasa da hangi fiyat aralığında satıldığı hakkında fikir vermek gerekirse;

 • Bepanthol Sensiderm 20 Gr Fiyatı; 19 TL – 22 TL arasında
 • Bepanthol Sensiderm 20 Gr Fiyatı; 27 TL – 32 TL arasında satılmaktadır.

Cildi Yenileyen Maskeler

Bepanthol Krem İle Bepanthen Aynı Mı?

Editörlerimize en sık gelen soru muhtemelen bepanthol krem ile bepanthen aynı mı sorusudur. Bephanten krem dünyaca ünlü Alma İlaç devi Bayer tarafından üretiliyordu. Bepanthen krem reçeteli olarak eczanelerde satılan bir kremdi. Bayer firması bepanthen krem üretimi ile ilgili olarak birkaç yıl önce bir dizi düzenlemeye gitti. İlk olarak kremin etken maddesi değiştirilmeden içeriğinde bir dizi değişiklik yapıldı. Diğer önemli bir değişiklik ise kremin adında yapıldı. Uzun yıllar kullanıcılara bepanthen olarak sunulan kremin adı bepanthol olarak değiştirildi. Ardından yazımızın ilk bölümünde de bahsettiğimiz gibi bepanthol krem ailesi genişletildi ve her biri farklı bir amaçla kullanılan 8 ayrı kreme dönüştürüldü. Sonuç olarak bepanthen krem ile bepanthol aynı kremlerdir demek mümkün olabilir.

Bepanthol Sensiderm Yan Etkileri Neler?

Kremin kullanımına bağlı olarak sık görülen bir yan etki tespit edilmemiştir. Ancak bepanthol sensiderm kullanımına bağlı olarak;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Dilde ve boğazda şişme gibi belirtiler görülmesi halinde kremin içeriğindeki bir maddeye alejiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız yan etkilerin biri veya birkaçı ile karşılaşmanız durumunda derhal kremi kullanmayı bırakarak doktorunuza başvurun.

Sıkça Sorulan Sorular

Bepanthol sensiderm yüze sürülür mü?

Kremi yüzünüze gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz. Yüzümüz dış etkenlere en çok maruz kalan cilt bölgelerimizin başındadır. Nem kaybına ve alerjenlere en çok maruz kalan cilt bölgemiz yüzümüzdür. Yüzümüzün kaybettiği nemi bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem ile geri kazandırabilirsiniz.

Bepanthol sensiderm bebeklerde kullanılır mı?

Kremin içeriğinde kortizon yoktur. Bilindiği üzere aşırı kortizona maruz kalmak çocuklarda ve bebeklerde büyümeyi yavaşlatır ve hatta durdurabilir. İçeriğinde kortizon bulunmaması bebeğinize ve çocuğunuza kremi endişe duymadan sürebileceğiniz anlamına geliyor. Ancak unutmayın ki kremin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı bebeğiniziz alerjisi olabilir. Bu yüzden kremi çok geniş cilt alanlarına sürmekten kaçının. Kremi bebeğinize sürdükten sonra bebeğinizi gözlemleyin herhangi bir alerjik reaksiyon gelişip gelişmediğine bakın.

Bepanthol sensiderm nasıl kullanılır?

Yeteri kadar kremi sorunlu cilt bölgenize fazla bastırmadan masaj yapar yedirin. Kremi çok geniş cilt alanlarında kullanmamaya özen gösterin.

Bepanthol Sensiderm hamilelikte kullanımı nasıl olmalı?

Yapılan klinik deneylerde kremi hamilelerin kullanmasında herhangi bir sakınca tespit edilmemiştir. Emziren anne iseniz kremi emzirdikten sonra kullanın. Şayet kremi göğüs bölgenizde kullanmışsanız, kremi sürdükten sonra 2 saat boyunca bebeğinizi emzirmeyin.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı?

Bize Yazın

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ile ilgili olarak; nedir, ne işe yarar, ne zaman kullanılır, nasıl kullanılır, kullanım alanları nereler, faydaları neler başta olmak üzere bilinmesi gereken tüm hususları tüm ayrıntıları ile açıklamış bulunuyoruz. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ile ilgili olarak cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bepanthol sensiderm kullananlar; ekşi sözlük, kadınlar kulübü, süslü sözlük gibi internet sitelerinde, kişisel blog sayfalarında ve sosyal medya araçlarında kullanım sonuçlarını ve deneyimlerini paylaşıyor. Bu farklı mecralarda paylaşılan benpanthol sensierm kullanıcı yorumları incelendiğinde bepanthol sensiderm kaşıntı kremi kullananlar aldıkları sonuçlardan memnun oldukları kolaylıkla görülebiliyor. Sonuç olarak bepanthol sensiderm krem kullananlar sonuçlardan memnun ve kremin işe yaradığı rahatlıkla söylenebilir. Siz de bepanthol sensiderm kullananlar arasındaysanız elde ettiğiniz sonuçları yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.