Cleocin T Losyon – Cleocin T Sivilce Losyonu Akne İlacı

09.06.2018
1.492
A+
A-

Cleocin T Losyon, sivilce tedavisinde kullanılan, çok iyi sonuçlar veren ve doktorların sıkça reçete ettiği solüsyon formunda bir sivilce ilacı markasıdır. Cleocin T sivilce losyonu ile ilgili olarak; cleocin t nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar? Cleocin t losyon nasıl kullanılır? Cleocin t faydaları neler? Cleocin t yan etkileri neler? Cleocin t yüzde ne kadar kalmalı, ne kadar sürede etki eder, günde kaç kez kullanılır? Cleocin t kullananlar sonuçlardan memnun mu? Cleocin t gerçekten işe yarıyor mu? cleocin t lekelere iyi gelir mi? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.cleocin t losyon

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler, kadın veya erkek fark etmeksizin hemen herkesin hayatının bir bölümünde karşılaştığı ve son derece can sıkıcı olan bir cilt problemi. Daha ziyade ergenlik döneminde karşılaşıldığı için sivilceler sadece bir cilt problemi olmaktan daha fazlası oluyor. Hormon dengesinin değişip dalgalandığı gençlik yıllarında sivilceler pek çok psikolojik problemlerini de beraberinde getirebiliyor. Bu yüzden bu dertten muzdarip olanların hayattaki en çok arzuladıkları şey doğal olarak sivilcelerden kurtulmak oluyor. Cleocin T losyon haricinde cleocin krem adıyla vajinal krem eczanelerde satışta.  Doğal olarak isim benzerliği yüzünden iki ürün birbiriyle karıştırılabiliyor. Bilgi almak istediğiniz ürün cleocin vaginal krem ise buraya tıklayın.

Bu denli sık karşılaşılan bir cilt problemi olması sebebiyle ilaç üretici firmalar sivilcelere kesin çözüm için pek çok ilaç ve yöntem geliştirmiş durumda. Sivilcelere kesin çözüm için en çok tercih edilen yöntem ise sivilce kremleri. Cleocin t solüsyon en çok tercih edilen, kullanıldığında başarılı sonuçlar veren en iyi ve en etkili sivilce kremlerinden birisi. İşte cleocin t losyon nedir, nasıl kullanılır, faydaları neler gibi cevabını bilmeniz gereken tüm önemli soruların en ayrıntılı cevapları.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Cleocin T Nedir, Ne İşe Yarar?

Cleocin t losyon; sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan, doktorların sıkça reçete ettiği, iyi sonuçlar veren ve gayet etkili bir sivilce kremi. Cleocin t cilt üzerinde sivilcelere sebep olan bakterilerin gelişimini engelleyerek öldüren antibiyotik bir ilaçtır. Cleocin t solüsyon ullanıma başladıktan kısa süre sonra sivilceler küçültür ve kurutur yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

Ayrıca cleocin t losyon cildi hafisi soyucu bir etkiye sahiptir. Bu sayede cildin yenilenmesini hızlandırarak cilde canlılık sağlar. Soyucu etkisi sayesinde siyah nokta tedavisinde de etkili sonuçlar verir. Cildin yenilenmesine sağladığı katkı sayesinde siyah noktaları yok eder, yeni siyah nokta oluşmasına büyük oranda engel olur. Cleocin t etken maddesi Klindamisin Fosfat’tır.

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Cleocin T Losyon Nasıl Kullanılır?

Verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de cleocin t losyon nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. İşte pfizer cleocin t kullanım hususunda tüm bilmeniz gerekenler.

 • Cleocin t losyonu doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse öyle kullanın. Aşırı doz kullanmak tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etki görülme riskini artıracağını unutmayın.
 • Doktorunuz aksi şekilde bir talimat vermediyse cleocin t solüsyon gece yatmadan önce ve sabah olmak üzere günde iki kez kullanılır.
 • İlacı kullanmadan önce sivilceli cilt bölgesini ılık suyla iyice yıkayarak yağ, kir ve her türlü kalıntıdan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Cleocin t solüsyon cam şişe içinde bulunur. Kullanmadan önce şişeyi iyice sallayın.
 • Solüsyonu sorunlu cilt bölgenize ince bir tabaka halinde fazla bastırmadan masaj yaparak sürün.
 • Cleocin t kullanmaya başladığınız ilk günlerde gözle görülür bir iyileşme olmadığı düşüncesine kapılarak tedaviyi yarıda kesmeyin. Cleocin t solüsyon kullanımında gözle görülür bir iyileşme gözlemlenmesi 2 haftayı geçebilmektedir.
 • Aynı şekilde cleoin t kullanırken iyileşme gerçekleşti diye düşünerek tedavi programını yarıda bırakmayın. Cleocin t losyon antibiyotik özellikli bir ilaçtır ve sivilcelere yol açan bakterileri öldürerek tedavi eder. Tedavi programını yarıda kesmeniz halinde bakteriler tamamen yok olmayarak yeniden üreyip yeniden sivilcelere sebep olabilir.
 • İlacı kullanırken ağzınız dudaklarınız, gözlerinize temas ettirmeyin. Cleoin t solüsyon bu saydığımı bölgelere temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın
 • Cleocin t üzerine makyaj yapmak tedavi sürecine fayda sağlamayacaktır. Cleocin t ile sivilce tedavisi süresince makyaj yapmaktan azami oranda kaçının.
 • Ürünü kullanırken rahatsız edici seviyede yan etkiler görülmesi halinde doz düşürün.
 • Ürünün içeriğinde alkol bulunduğundan yanıcıdır, ateşten uzak tutun. Sigara içerken kesinlikle kullanmayın.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali ve emzirme durumunuz söz konusu ise tedavi programlanırken veya kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Kullanmadan önce cleocin prospektüs bilgilerini mutlaka okuyun.

Susam Yağının Cilde Faydaları

Cleocin T Faydaları Neler?

Cleocin t losyonun son derece etkili bir ilaç olduğundan bahsetmiştik. Cleocin t solüsyon kullanalar tarafından yapılan yorumlar, ilacın klinik deneyleri sonucunda elde edilen verilere göre cleocin t sivilce ilacı;

 • Sivilceleri kurutur, küçültür ve zamanla yok eder
 • Yeni sivilce oluşumunu büyük ölçüde engeller
 • Siyah noktaları yok eder
 • Yeni siyah nokta oluşumuna engel olur
 • Sivilce izleri ve lekelere karşı da etkilidir. Belirli bir süre kullanımın ardından sivilce izleri ve lekeleri büyük oranda yok eder.

  cleocin t öncesi ve sonrası

  Cleocin T Öncesi ve Sonrası

Cleocin T Yan Etkileri Neler?

Cleocin t losyon nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir saydıktan sonra şimdi de cleocin t yan etkileri neler olduğundan bahsedelim. En yaygın görülen Cleocin t yan etkisi ciltte kuruluk ve tahriştir. Ciltteki kurumaya yanma hissi, kaşıntı, kabarıklık eşlik edebilir. Bunların yanında yaygın olarak görülmemekle birlikte cleocin t solüsyon ishal ve mide bulantısı yan etkisine de sebep olabilir.

Cleocint losyon kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Gözlerde batma hissi
 • Dudaklarda, dilde, yüzde şişme
 • Nefes almada güçlük gibi yan etkiler görülmesi halinde ilacın içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız belirtilerden biri veya birkaçıyla karşılaşmanız halinde derhal ilacı kullanmayı kesin ve doktorunuza danışın.

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

Cleocin T Fiyat

İlaç hakkında en çok merak edilen hususların başında cleocin t sivilce losyonu fiyatı geliyor hiç kuşku yok ki. Günümüz itibariyle cleocin t eczane fiyatı 12,41 TL’dir.

Cleocin T Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Cleocin t yüzde ne kadar kalmalı kullananların en çok sorduğu soru. Yazımızın ilk bölümünde gece yatmadan önce ve sabah olmak üzere günde 2 kez kullanılması gerektiğinden bahsetmiştik. Gece yatmadan önce solüsyonu yüzünüze sürdükten sonra yıkamayın. Cildinizin losyonu emerek cilt altına geçirmesi bir zaman alacaktır haliyle. Gece yatmadan önce losyonu sürdükten sonra sabah uyandığınızda yeniden kullanmadan önce yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sabah sürdüğünüzde ise cildinize losyonu emmesi için biraz zaman tanıyın. Losyonu sürdükten 2 saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cleocin T Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Cleocin t losyonun gözle görülür bir iyileşme sağlaması yaklaşık 2 haftayı bulabilir. Ancak bu kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir. Kullanmaya başladığınız ilk günlerde iyileşme olmuyor hissine kapılarak ürünü kullanmayı bırakmayın. Doktorunuz planladığı tedaviye riayet edin.

Cleocin T Reçetesiz Alınır Mı?

Geçmiş yıllarda celocin t eczanelerden reçetesiz olarak alınabiliyordu. Devlet bir süre önce ilaç politikasında bir değişikliğe gitti. Antibiyotikler eskisi gibi sık yazılmıyor ve eczaneler antibiyotikleri kesinlikle reçetesiz olarak satmıyor. Cleocin t losyon da bir antibiyotik üründür. Hala bazı cleocin t solüsyonu reçetesiz olarak veriyor olabilir ama eskisi gibi reçetesiz cleocin t almak pek kolay değil.

Cleocin t solüsyon kullananlar her ne kadar ilaçtan memnun olsa da hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Yani sivilcelere kesin çözüm için çok sayıda alternatif ilaç mevcut. Her bünyenin her bir ilaca farklı bir reaksiyon göstereceği de göz önüne alındığında diğer alternatifleri de değerlendirmek faydalı olacaktır. Bu yüzden en iyi en etkili sivilce ilaçları hangileri, hangi sivilce ilacı en iyi diye bir arayış içindeyseniz aşağıda bağlantısı bulunan araştırma yazımızı mutlaka okuyun.

Hangi Sivilce Kremi En İyisi?

Cleocin T Muadili Ürünler

Cleocin t eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bir ürün. Bu yüzden ilacı tedarik etmek çok zor değil. Ancak eczanelerde cleocin t bulamadığınız veya üzerinizde şiddetli yan etkilere sebep olması halinde yapılacak şey cleocin t eşdeğeri ürün kullanmak olacaktır haliyle.

İşte cleocin t muadili ürünler;

 • CLAMINE-T 10 mg 30 ml losyon
 • CLEOCIN T %1 topikal çözelti 30 ml
 • CLAMINE-T 10 mg 30 ml losyon
 • CLEOCIN T %1 topikal çözelti 30 ml
 • BIOCLINE 600 mg 1 ampül
 • BIOCLINE 300 mg 1 ampül
 • ZINDACLIN %1 jel 30 gr

İnternetin ve akıllı telefonların hayatımıza iyice yer etmesinin ardından pek çok kişi hastalıklarını internetten araştırır oldu. Bu durumdsn haliyle sivilce kremleri de nasbini almış durumda. Özellikle son dönemlerde sivilcelerine kesin çözüm arayanlar cleocin t mi imex mi, cleocin t mi ni isotrexin mi şeklinde google araması yapıyor. Unutmayın ki her bünyenin ilaçlara gösterdiği reaksiyon farklıdır. Birinde gerçekten çok başarılı sonuçlar veren bir ilaç başka bir kişide istenen etkiyi göstermeyebilir. Bunları aklınızdan çıkarmayın. Doktorunuz durumunuzu değerlendirerek sizin için en uygun olan sivilce kremini reçete edeceğini unutmayın.

Bize Yazın

Cleocin T losyon hakkında nedir, neye yarar, faydaları neler, nasıl kullanılır, yan etkileri neler gibi en temel sorular başta olmak üzere akıllara gelebilecek cleocin t hakkında soruları ayrıntıları ile cevaplamış bulunuyoruz. Cleocin t kullanımı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, cevabını öğrenmek istediğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Ekşi sözlük, süslü sözlük gibi internet siteleri, sosyal medya ve kişisel bloglarda cleocin t kullananlar tecrübelerini aldıkları sonuçları paylaşıyorlar. Cleocin t solüsyon kullanalar tarafından paylaşılan deneyimlere bakıldığında çok büyük bir oranda ilaç işe yarıyor ve sivilce tedavisinde son derece etkili olduğu anlaşılıyor. Cleocin t hakkında yorumlar gösteriyor ki ilaç en iyi ve en etkili sivilce kremleri arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.