Clindoxyl Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

17.04.2018
1.324
A+
A-

Clindoxyl jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere en iyi gelen krem markaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Clindoxyl sivilce kremi ilgili olarak; clindoxyl jel nedir, ne işe yarar? Clindoxyl nasıl kullanılır, faydaları neler? Clindoxyl jel yüzde ne kadar kalmalı, işe yarıyor mu? Clindoxyl işe yarıyor mu? Clindoxyl kremin yan etkileri neler? Clindoxil jel fiyatı ne kadar? clindoxyl kullananlar kremden memnun mu? Clindoxyl jel kortizonlu mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.clindoxyl jel

Clindoxyl Jel Nedir, Ne İşe Yarar?

Clindoxyl jel, siyah nokta ve sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılan, en iyi sivilce kremleri arasında gösterilen sürülebilir antibiyotik formunda bir üründür. Sivilcelere sebep olan bakterilerin üremesi ve gelişmesine engel olur. Cildin dış yüzeyini kurutucu ve soyucu etki gösterir. İltihaplı sivilcelerin büyük bölümünün aşırı aktif yağ bezlerinde bakterilerin faaliyetleri sonucu oluştuğu göz önünde bulundurulduğunda son derece etkili sonuçlar veren bir kremdir. Yaptığı soyulma etkisiyle ciltteki fazla yağ, kir ve ölü deri vücuttan kolayca atılır. Bu sayede kullanıma başlandıktan kısa süre sonra iltihaplı sivilceleri kurutur, yeni sivilce oluşumuna engel olur.

Clindoxyl ergenlik dönemi akne (ancne vulgaris), iltihaplı sivilce, siyah nokta ve beyaz nokta tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar veren, en çok tercih edilen, en etkili sivilce kremleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Clindoxyl kremin etken maddeleri Benzoil Peroksit ve Klindamisin Fosfat’tır. Krem ülkemizde, ABD Merkezli Stiefel Laboratories İlaç firması lisansı ile Embil İlaç Sanayi tarafından üretilmektedir.clindoxyl kullanımı

Clindoxyl Nasıl Kullanılır?

Ürün hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından clindoxyl jel nasıl kullanılır, nasıl sürülür konusuna değinmeye başlayalım. İşte madde madde clindoxyl jel kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Clindoxyl jeli doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktor ve prospektüs talimatları dışına çıkarak aşırı doz kullanımdan kaçının. Aşırı doz clindoxyl kullanımı tedavi sürecini hızlandırmak bir yana yan etki görülme riskini artıracağını aklınızdan çıkarmayın.
 • Clindoxyl jeli cildinize sürmeden önce sorunlu bölgeyi ılık suyla temizleyin ve iyice kurulayın
 • Clindoxyl kremi sivilceli cilt bölgenize ince bir tabaka olacak şekilde masaj yaparak sürün. Kremi sürerken fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle cildinize yedirin.
 • kremi sürerken kauçuk eldiven kullanmaya özen gösterin. Böyle bir imkanınız yoksa kremi sürdükten sonra ellerinizi iyice yıkayın.
 • Doktorunuz farklı bir tedavi programı vermediyse clindoxyl krem günde 1 kez kullanılmalıdır. Kremi akşamları yatmadan önce kullanın.
 • Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak kremin kalıntılarını temizleyin.
 • Gözünüze ağzınıza, burun içine temas ettirmekten kaçının. Temas etmesi halinde bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Güneşe maruz kalma ihtimaliniz varsa kremi gündüzleri sürmekten kaçının. Yoğum güneşe maruz kalınması halinde clindoxyl krem ciltte kararmalara neden olabilir.
 • Hamilelik, hamile olma ihtimali veya emzirme durumunuz söz konusu ise tedavi programına başlamadan önce durum hakkında doktorunuzu bilgilendirin.

Clindoxyl jel ne kadar zamanda etki eder sorusunun cevabı kişiden kişiye, bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir. Genel olarak clindoxyl krem 10 ile 15 gün arasında etki etmeye başlar ve sivilceleri küçültür ve kurutur. İlk kullanım günlerinde gözle görülür herhangi bir sonuç olmaması halinde krem etki etmiyor düşüncesine kapılarak tedavi programını terk ederek kremi kullanmayı bırakmayın. clindoxyl kullanım süresi 2 aydır. Clindoxyl jel ile sivilcelere karşı kesin çözüm almak için 2 ay boyunca kullanmak gerekir. Doktorunuz gerekli görmesi halinde tedavi programını uzatabilir.clindoxyl sivilce kremi

Clindoxyl Sivilce Kremin Faydaları Neler?

Clindoxyl kullananlar sosyal paylaşım siteleri veya blog gibi kişisel sayfalarda ürünü en iyi sivilce kremi markaları arasında gösteriyor. Clindoxyl kullananların yorumları genel olarak kremin işe yaradığı ve başarılı sonuçlar verdiğini gösteriyor. Ancak bazı hassas cilde sahip olan kişilerin yan etkilerin şiddetli seyrettiği yönünde yorumları da göz ardı edilmemeli. İşte hem klinik olarak tespit edilmiş hem de clindoxyl kullananların yorumları dikkate alınarak derlediğimiz clindoxyl kremin faydaları;

 • Mevcut iltihaplı sivilceleri kurutarak yok eder, yeni sivilce oluşumunu engeller
 • Yaptığı soyulma etkisi sebebiyle cildin yenilenmesine destek olur
 • Siyah nokta ve beyaz nokta oluşumu durdurur var olan siyah nokta ve beyaz noktaları yok eder
 • Ciltteki bakteri hareketlerini azaltır, zararlı bakterilerin üremesini engeller
 • Yağlı ciltlerin yağ dengesini daha iyi seviyeye çeker

Clindoxyl Krem Yan Etkileri Neler?

Faydalarının ardından şimdi de clindoxyl kremin yan etkileri neler olduğundan bahsedelim. En sık görülen clindoxyl kreminin yan etkisi kızarıklıktır. Özellikle kullanımının ilk birkaç haftasında krem sürülen bölgede kızarıklık görülebilir. Kızarıklıkla beraber yanma hissi, soyulma ve ciltte kuruluk da sık görülen yan etkiler arasında. Soyulma ve kuruluk hissi yoğunsa nemlendirici krem ve benzeri ürünler kullanarak yan etkilerin şiddetini azaltmaya çalışabilirsiniz. Clindoxyl yan etkileri ne zaman geçer konu hakkında cevabı en çok merak edilen sorulardan bir diğeri. Clindoxyl jelin yan etkileri 2 hafta gibi bir süre boyunca görülebilir. Söz konusu ya etkiler çok ağır seyretmiyorsa nemlendirici gibi ürünler kullanılarak geçirilebilir. Nemlendirici kullanılmasına rağmen yan etkiler hafiflemiyorsa kremin kullanmaya 1 veya 2 gün ara verebilir veya kullandıüınız dozu düşürebilirsiniz.

Benzer İçerik:  Differin Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler? Fiyatı Ne Kadar

Clindoxyl jelin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın. Clindoxl kullanımı sonrasında;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, dilde, dudaklarda, boğazda şişme gibi yan etkiler görmeniz halinde jelin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu şekilde alerjik reaksiyon görmeniz halinde tedaviyi derhal keserek durumu doktorunuza bildirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

SİYAH NOKTALARA KESİN ÇÖZÜM

CİLT LEKELERİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Clindoxyl Jel Fiyatı Ne Kadar?

Clindoxyl, alüminyum tüp içinde 25 gram olarak satışa sunulan ve reçeteli bir pomat türüdür. 2018 yılı için clindoxyl jel 25 gr fiyatı 35,59 TL’dir. Söz konusu clindoxyl jel fiyat eczane perakende satış fiyatıdır ve fiyata KDV dahildir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere hali hazırda eczanelerde yüzlerce sivilce kremi satılmakta. Her üretici kendi ürününün sivilcelere kesin çözüm getirdiği, en etkili sivilce kremi olduğu yönünde. Sivilce kremleri ne kadar etkili, en iyi sivilce kremi hangisi sorularının tek ve net bir cevabı elbette yok. çünkü her bünyenin ürüne verdiği reaksiyon birbirinden farklı oluyor. Bu sebeple hali hazırda piyasada satışta bulunan diğer sivilce krem markaları hakkında detaylı bilgi sahibi olarak konu hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda bağlantısı bulunan yazımızı mutlaka okuyun.

Clindoxyl Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Clindoxyl sivilce kreminin ciltte soyulma etkisi yaptığından yazımızın ilk bölümlerinde bahsetmiştik. Cilt soyulması diğer yandan cildin yenilenmesi anlamına gelmektedir. Eski ölü deri vücuttan atılırken yeni deri daha canlı ve parlak şekilde eskisinin yerini alır. Bu da clindoxyl sivilce izlerine iyi gelir mi sorusuna açık ve net bir evet cevabı vermemiz anlamına gelir.

Sivilce izlerine iyi gelmesinin yanı sıra clindoxyl saç beyazlatma etkisine de sahiptir. Özellikle yüzlerindeki tüylerden şikayetçi olan kadınlar bu kremi kullandıklarında sivilcelerden kurtulmanın yanı sıra tüylerin de renginin açılması ve beyazlaması gibi bir ekstra avantaja sahip olur. Ancak bu durum clindoxyl jeli daha dikkatli kullanmanız gerektiği konusunda bir uyarıdır da aynı zamanda. yanlışlıkla jeli kaşlarınıza sürmeniz halinde kaşlarda beyazlamaya sebep olabilir.

İLGİLİ KONULAR:

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Clindoxyl Muadili Kremler

Sivilcelere kesin çözüm arayanlar en çok krem kullanma yolunu tercih ediyor. Clindoxyn de piyasadaki en etkili sivilce kremleri arasında yer alıyor ve çok sayıda kişi tarafından ilk tercih oluyor. Ancak clindoxyl neden piyasada yok sorusu bir hayli çok soruluyor. Bazı dönemler bu ürünün piyasada bulunmaması sık karşılaşılan bir durum. Clindoxyl kremin piyasada bulamadığınız durumlarda tercih edebileceğiniz muadilleri ise şu şekilde;

 • Acnemix
 • Benzalin
 • Benzamycin
 • Benzoxin
 • Eritretin
 • Clinoper
 • Oximin

Hali hazırda piyasada yüzlerce sivilce kremi olması en iyi sivilce kremi hangisi sorusuna net cevabı vermeyi bir hayli zorlaştırıyor. Her bünyenin kremlere verdiği reaksiyon ve tedavi süresi birbirinden bir hayli farklı olabiliyor. Clindoxyl mi acnemix mi, clindoxyl mi clinoper mi, benzamycin mi gibi hangi sivilce kremi daha iyi ana fikirli sorular siz okuyucularımız tarafından editörlerimize sıklıkla yöneltiliyor. En  iyi sivilce kremi hangisi sorusuna cevap vermek kolay değil, ancak doktorunuz cilt tipinize, sivilcelerin yoğunluğuna göre en iyi sonucu vereceğini düşündüğü ürünü zaten size reçete edecektir. Beklenilen sonucu alamamanız halinde yukarıda saydığımız muadil ürünleri veya doktorunuzun size reçete edeceği farklı bir sivilce kreminin denemeniz gerekecektir.

Bize Yazın

Clindoxyl sivilce kremi hakkında nedir, neye yarar kullanımı nasıl olmalı, yan etkileri neler fiyatı ne kadar başta olmak üzere akıllara gelebilecek tüm soruları yanıtlamış bulunuyoruz. Clindoxyl krem kullananlar arasındaysanız tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Bu sayede clindoxyl kullananların yorumları hakkında bir bilgi bankası oluşturarak ürünü kullanmayı düşünenler için faydalı bir bilgi kaynağı oluşturma fırsatı yakalamış oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.