Clinoper Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı, Yan Etkileri Neler?

29.05.2018
1.079
A+
A-

Clinoper Jel; sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilceleri (akne vulgaris), siyah nokta ve beyaz nokta tedavisinde kullanılan, doktorların sıkça reçete ettiği, en iyi sivilce kremi markaları arasında yer alıyor. Clinoper 25 gr jel ile ilgili olarak; clinoper jel nedir, ne işe yarar, neye iyi gelir? Clinoper jel nasıl kullanır, ne zaman kullanılır, ne kadar kullanılmalı? Clinoper jel ne kadar sürede etki eder, gerçekten işe yarıyor mu? clinoper jel yan etkileri neler? Clinoper kullananlar üründen memnun mu? clinoper jel fiyatı ne kadar? Clinoper muadili ürünler hangileri? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.clinoper jel

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler, kadın veya erkek fark etmeksizin en çok karşılaşılan cilt sağlığı problemlerinin başında yer alıyor. Sivilceler daha çok ergenlik döneminde görülse de ilerleyen yaşlarda sıklıkla karşılaşılabiliyor. Sivilceler, fiziksel görünüme yaptığı olumsuz etki sebebiyle sadece bir cilt sağlığı problemi olmaktan çok daha fazlası. Sivilcelerin ciltte yaptığı tahribatlar kişide psikolojik tahribatlara ve özgüven problemlerine yol açabiliyor. Hormon dengesinin çok değiştiği ergenlik döneminde sivilceler kişilerin duygu dünyasına da büyük etki edebiliyor.

Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı sivilcelerden kurtulmak, maruz kalan kişilerin önceliği haline geliyor. İlaç sektörü sivilce tedavisi için pek çok yöntem geliştirmiş durumda. sivilce tedavisinde en etkili olan ve en çok tercih edilen yöntem ise sivilce kremi kullanmak. Hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Bu onlarca sivilce kremi ürününden biri de clinoper 25 gr jel.  Peki clinoper 25 gr jel gerçekten işe yarıyor mu, sivilceleri geçiriyor mu, kullananlar memnun mu? İşte clinoper 25 gr jel kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Clinoper Jel Nedir, Ne İşe Yarar?

Clinoper 25 gr jel, sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik dönemi sivilcesi (akne vulgaris), siyah nokta ve beyaz nokta tedavisinde kullanılan ve son derece etkili sonuçlar veren jel formunda bir ürün. Clinoper jel cilt üzerinde sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin çoğalmasını engelleyerek sivilceleri kurutur ve yeni sivilce oluşumuna da engel olur. Cildin dış yüzeyini hafif soyucu ve kurutucu özelliği olan clinoper, ciltteki siyah nokta, beyaz nokta, yağ ve kirin ciltten kolaylıkla atılmasını sağlayarak cilde canlı bir görünüm kazandırır.

Clinoper kullanıcı yorumları dikkate alındığında ürünün sivilce tedavisinde son derece etkili sonuçlar verdiği, en iyi ve en etkili sivilce kremi ürünleri arasında bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Clinoper jelin etken maddesi Benzoil Peroksit ve Klindamisin Fosfat’tır, ARGIS İlaç Sanayi tarafından üretilir.

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Clinoper Jel Nasıl Kullanılır?

Clinoper krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de clinoper jel nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. İşte clinoper jel kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Öncelikle clinoper jeli doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktorunuzun talimatları dışına çıkarak ürünü aşırı dozda kullanmayın. Aşırı doz kullanmak tedavi sürecinizi hızlandırmayacağı gibi yan etkilerin görülme riskini artıracaktır.
 • Doktorunuz aksi şekilde reçete etmediği sürece clinoper, tercihen akşamları yatmadan önce günde bir kez kullanılır.
 • Clinoper jeli sorunlu bölgeye uygulamadan önce cildinizi ılık suyla yıkayarak kir ve kalıntılardan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Clinoper jelin etkisini göstermesi ortalama olarak 2-5 hafta arasıdır. İlacı kullandığınız ilk günlerde gözle görülür bir etki görülmediğinde jelin işe yaramadığı düşüncesine kapılarak tedaviyi yarım bırakmayın.
 • Clinoper jelin beyazlatıcı özelliği vardır. Renkli kıyafetlere, yastık kılıfı, çarşaf gibi şeylere temas ettiğinde beyazlatacağını unutmayın. Aynı sebepten mümkünse jeli çıplak elinizle sürmeyin. Şayet çıplak elle sürüyorsanız, kullandıktan sonra elinizi mutlaka iyice yıkayın.
 • Clinoper jeli sorunlu cilt bölgenize çok bastırmadan hafifçe masaj yaparak yedirin. Jeli cildiniz tamamen emmiyorsa fazla kullanıyorsanız demektir, miktarı biraz azaltın.
 • Ağzınıza, dudaklarınıza, gözünüze temas ettirmekten özenle kaçının. Temas etmesi halinde bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Clinper ile sivilce tedavisi boyunca solaryum gibi yapay UV ışınlardan, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçının. Clinoper jeli kullanırken uzun süreli UV ışınlarına maruz kalmak güneş yanığına, ciltte lekelere sebep olabilir.
 • Clinoper cildi hafif kurutucu etkisi vardır, bu sebeple clinoper ile sivilce tedavisi boyunca nemlendirici krem kullanabilirsiniz.
 • Gebelik, gebelik ihtimali veya emzirme durumunuz söz konusuysa tedaviye başlamadan önce durumu doktorunuza mutlaka bildirin.
Benzer İçerik:  Madecassol Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Cildi Yenileyen Maskeler

Clinoper Jelin Faydaları Neler?

Clinoper jelin en etkili sivilce kremlerinden biri olduğunu yazımızın ilk bölümünde belirtmiştik. Clinoper jel kullanıcı yorumları dikkate alındığında clinoper 25 gr jelin faydaları;

 • Mevcut sivilceleri kurutur
 • Yeni sivilce oluşumunu engeller
 • Cildi yenileyerek canlı bir görüntü verir
 • Cildi soyma etkisi sebebiyle siyah nokta ve beyaz noktaları ciltten uzaklaştırır
 • Yeni siyah nokta ve beyaz nokta oluşumunu büyük oranda engellerclinoper jel

Clinoper Jel Yan Etkileri Neler?

Clinoper jeli ilk kullanmaya başladığınızda ciltte kuruluk ve soyulma yapar. Bu ilacın etkisini gösterdiği anlamına gelir. Kuruluk ve soyulma aşırı derecede ve rahatsız edici seviyedeyse tedavi süresince nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Nemlendirici kullanmanıza rağmen kuruluk ve soyulma çok rahatsız ediciyse doktorunuzdan doz düşürmesini talep edin. Çok sık görülmemekle birlikte clinoper jel yanma hissine de sebep olabilmektedir. Bu saydıklarımız haricinde clinoper krem için yaygın bir yan etki bildirilmemiştir.

Clinoper jeli kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Yüzde, dilde, boğazda şişme gibi yan etkiler görmeniz halinde clinoper jelin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz var anlamına gelir. Bu belirtilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız halinde jeli kullanmayı derhal keserek doktorunuza başvurun.

Zayıflatan İçecekler

Clinoper Jel Fiyatı Ne Kadar?

Clinoper kullanmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri de clinoper jel fiyatı ne kadar hiç kuşku yok ki. Günümüz itibariyle yılı itibariyle clinoper 25 gr jel eczane satış fiyatı 35,59 TL.

Yazımızın ilk bölümünde de belirttiğimiz üzere eczanelerde hali hazırda onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Hemen her ilaç üretici firma kendi kreminin en etkili sivilce kremi olarak lanse ediyor ancak böyle bir şeyin doğru olma ihtimali elbette yok. Her bünyenin bir ilaca verdiği reaksiyon farklı olacağından en iyi sivilce kremi, en etkili sivilce kremi gibi bir tanımla yapmak da zaten pek doğru olmayacaktır.

Hali hazırda eczanelerde kullanıma sunulmuş diğer tüm sivilce kremleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi mutlaka okuyun.

En İyi – En Etkili Sivilce Kremi Markaları

Clinoper Muadili Ürünler Hangileri?

Clinoper 25 gr jel en çok tercih edilen sivilce kremlerinden biri olsa bazen eczanelerde bulmak pek mümkün olamayabiliyor. İşte böyle bir durumla karşılaşmanız halinde yerine kullanabileceğiniz clinoper muadili ürünler;

 • Aknefloks %1 30 gr Krem
 • Benzalin Topikal Jel 25 gr
 • Benzalin Topikal jel 50 gr
 • Benzoxin %5+1 Topikal Jel
 • Clindoxyl Jel 25 gr
 • Magnis %1 30 gr krem
 • Nadacne %1 30 gr krem
 • Nadixa %1 30 gr krem
 • Oximin Jel 25 gr

Bazı forum sitelerinde sivilcelerden kurtulmak isteyenlerin clinoper mi clindoxyl mi şeklinde sorular sorduğu görülüyor. Yukarıda verdiğimiz muadil listesine baktığınızda clindoxyl ve clinoper jelin eşdeğer ilaçlar olduğunu göreceksiniz. Yani iki kremde birbirinin aynı etkiyi gösterecektir.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Bize Yazın

Clinoper sivilce kremi hakkında bilinmesi gereken tüm hususları ayrıntıları ile izah etmiş bulunuyoruz. Clinoper jelin kullanımı başta olmak üzere konu hakkında cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletin.

Clinoper jel kullanalar; ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, kişisel bloglar ve sosyal medya organlarında ilacın son derece etkili olduğu ve sivilceleri geçirmede son derece etkili olduğu yönünde ifadelerini görmek çokça görmek mümkün. Clinoper kullanıcı yorumları dikkate alındığında ilacın en etkili sivilce kremleri arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. siz de geçmiş dönemde veya hali hazırda clinoper jeli kullanıyorsanız aldığınız sonuçları, tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazarak diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.