Differin Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler? Fiyatı Ne Kadar

03.06.2018
1.565
A+
A-

Differin Jel, sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris), siyah nokta ve bazı diğer cilt problemlerinin tedavisinde, kullanılan doktorların çokça reçete ettiği, en etkili sivilce kremi markalarında biri. Diffrein sivilce kremi ile ilgili olarak; differin jel nedir ne işe yarar? Differin nasıl kullanılır? Differin jel ne zaman etki eder, ne kadar süre kullanılır? Differin jel kullananlar sonuçtan memnun mu, differin gerçekten işe yarıyor mu? Differin yan etkileri neler? Differin jel fiyatı ne kadar? Differin muadili ürünler hangileri? Gibi konu ile ilgili olarak akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.differin jel

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler kadın veya erkek fark etmeksizin dünyada en sık karşılaşılan cilt problemi olarak dikkat çekiyor. Hemen herkes daha çok ergenlik döneminde olmak üzere hayatının bir noktasında mutlaka sivilce problemi ile karşı karşıya kalıyor. Ciltte neden olduğu kötü görüntü sebebiyle sivilceler bir sağlık problemi olmaktan çok daha fazlası durumunda. Özellikle hormon seviyesinde ani artış ve dalgalanmaların yaşandığı ergenlik döneminde sivilceler pek çok psikolojik problemlere de yol açabiliyor. Sadece ergenlik döneminde de değil yetişkinlik döneminde, özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilceler özgüven sorunlarına kapı açıyor.

Karşılaşan kişiler için sivilcelerden kurtulmak bir hayat önceliği haline geliyor adeta. Sivilcelere kesin çözüm için ilaç üretici firmalar tarafından pek çok yöntem geliştirilmiş duruma. Sivilce tedavisi için en çok tercih edilen ve en etkili sonuçlar veren yöntem sivilce kremi kullanmak. Hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Bu sivilce kremlerinden bir tanesi de differin jel. Peki differin ne kadar etkili, sivilceleri gerçekten geçiriyor mu? İşte differin jel sivilce kremi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Differin Jel Nedir Ne İşe Yarar?

Differin jel, hafif ve orta şiddetteki sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris) ve siyah nokta tedavisinde son derece etkili olan ve hekimlerin sıkça reçete ettikleri bir krem çeşidi. Differin, kıl kökü ve çevresindeki sivilcelere neden olan bakterilerin öldürerek var olan sivilceleri küçültür ve kurutur, yeni sivilce oluşumuna büyük ölçüde engel olur. Cildi hafif soyucu bir etkiye sebep olan differin bu sayede siyah nokta tedavisinde de son derece iyi sonuçlar verir. En üstteki ince cilt tabakasının atılmasını sağlar ve cilde canlılık kazandırır. Sivilce tedavisinde genellikle differin ve aknilox kremleri beraber reçete edilerek daha etkili bir sonuç alınmasını sağlar ve büyük oranda sivilcelere kesin çözüm olur.

Differin sadece siyah nokta ve sivilce tedavisinde etkili değildir. Genellikle kol ve bacaklarda görülen, genellikle kırmızı pembe renkteki içi sıvı dolu kabarcık şeklinde bir cilt rahatsızlığı olan keratosis pilaris tedavisinde de son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Differin etken maddesi Adapalen bir krem tüpünün içinde %0,1 oranında bulunur. Differin jelin cildi hafif kurutucu bir etkisi vardır. bu sebeple kremin içeriğinde a vitamini bulunur. A vitamini cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak cilt kuruluğunun azalmasına yardımcı olur. Differin kızarıklık, yanma hissi gibi bazı yan etkiler görülebilmekle birlikte doz düzenlemesiyle bu yan etkilerin ortadan kaldırılması son derece kolaydır.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Differin Nasıl Kullanılır?

Differin sivilce kremi hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de differin jel kullanımı hususuna değinmeye başlayalım. işte differin nasıl kullanılır tüm bilmeniz gerekenler.

 • Öncelikle differin jelin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız ürünü kesinlikle kullanmayın, tedavi programı yaparken durumu mutlaka doktorunuza bildirin.
 • Differin jeli doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun talimatları dışına kesinlikle çıkmayın. Kremi aşırı doz kullanmak tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi bilakis yan etkilerin görülme riskini artıracaktır.
 • Differin jeli doktorunuz size aksi yönde bir talimat vermediyse günde 1 kez kullanmanız gerekmektedir. Ürünü akşamları yatmadan önce kullanmanız en uygun zaman aralığıdır.
 • Differin kremi kullanmadan önce cildinizi ılık suyla yıkayarak her türlü kalıntıdan iyice arındırın ve cildinizi kurulayın.
 • Yaklaşık nohut büyüklüğü kadar differin jeli sadece tüm sivilcelere değil tüm yüzünüze hafifçe masaj yaparak fazla bastırmadan yedirin.
 • Yüzünüzde açık yara veya egzama gibi başka sorunlar varsa kremi bu bölgelere temas ettirmeyin. Gerekirse açık yaralar iyileşene kadar kremi kullanmayın. Kremi gözlerinize, ağzınıza, dudaklarınıza temas ettirmeyin, temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.
 • Kremi kullanırken rahatsız edici seviyede yan etki görülmesi halinde kullanım dozunuzu doktorunuzla görüşerek bir miktar azaltabilirsiniz.
 • Differin jelin etki süresi 1 ayı bulabilmektedir. İlk kullanım günlerinde gözle görülür bir iyileşme olmadığı düşüncesine kapılarak tedaviyi yarım bırakmayın.
 • Differin jel ile sivilce tedavi süresi 3 aydır. Doktorunuzun planladığı süre takvimine mutlaka uyun.
 • Sabah uyandığınızda cildinizi iyice yıkayarak krem kalıntılarından mutlaka arındırın. Cildinizi kremden arındırmadan doğrudan güneş ışınlarına veya solaryum gibi yapay UV ışınlarına maruz kalırsanız cildinizde leke ve kararmalara sebep olabileceğini unutmayın.
 • Gebelik, gebelik ihtimali veya emzirme durumunuz varken tedavi planlanmadan önce durumu doktorunuza mutlaka bildirin.
 • Kremin cildi kurutucu bir etkisi vardır. Sabah differin kremi cildinizden arındırıncaya kadar nemlendirici krem kullanmayın.differin jel 0.1
Benzer İçerik:  İmex Sivilce Kremi - Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Differin Kremin Yan Etkileri Neler?

Differin kullanımında yaygın olarak görülen bir yan etki gözlenmemiştir. Differin jelin yan etkileri genellikle ilacı kullanırken doz aşımı yapanlar veya differin etken maddesi veya içeriğindeki diğer maddelere alerjisi olanlarda gözlenmiştir. Çok düşük bir yüzde ile de olsa differin kullananlar;

 • Yanma hissi
 • Yüz soyulması
 • Kızarıklık
 • Ciltte kuruluk
 • Kaşıntı
 • Ciltte tahriş hissi gibi bazı yan etkilerle karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlar genellikle doz aşımına bağlı yan etkilerdir. Bu saydığımız yan etkilerden biri ve ya birkaçı ile şiddetli seviyede karşılaşmışsanız doktorunuza durumu bildirerek doz düzenlemesine gitmesini veya farklı bir ilaçla yeni bir tedavi programı düzenlemesini istemeniz yerinde olacaktır.

Differin jel kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Yüzde, dudaklarda, dilde şişme gibi yan etkiler görülmesi halinde kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelebilir. Bu saydığımız belirtilerden bir ya da birkaçı ile karşılaşmanız halinde derhal kremi kullanmayı bırakarak en kısa süre içerinde doktorunuza başvurun.

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Differin Jel Fiyatı Ne Kadar?

Bu ürün ile ilgli en çok merak edilen hususlardan biri de differin jel fiyatı ne kadar olduğu. Differin sivilce kremi 30 gr olarak plastik tüpl içinde satışa sunulmaktadır. 2018 yılı itibariyle differin %0,1 30 gr jel satış fiyatı 33,80 TL’dir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi satışa sunulmuş durumda. Hemen her ilaç firmasının en az bir adet sivilce kremi ürünü satışta bulunuyor. Neredeyse bütün ilaç firmaları kendi ürünlerinin en etkili, en iyi sivilce kremi olduğu iddiasındalar. Takdir edersiniz ki böyle bir durum söz konusu olamaz. Bir sivilce kreminin ne kadar etkili olduğu kişiden kişiye, kişinin ilacın etken maddesine reaksiyon gösterdiğine göre değişiklik gösterir. Yani en iyi sivilce kremi veya en etkili sivilce kremi diyerek tek bir ürünü işaret etmek doğru bir durum olmaz.

Hali hazırda satışta bulunan diğer tüm sivilce kremleri hakkında nasıl kullanıldığında yan etkilerine, fiyatından muadili ürünlere kadar geniş kapsamlı bilgi sahibi olabilmek için aşağıda bağlantısı bulunan yazımızı mutlaka okuyun.

En İyi –  En Etkili Sivilce Kremi Markaları

Differin Muadili Kremler Hangileri?

Differin jel 3 farklı formda satışa sunulmaktadır. Genel itibariyle eczanelerden temin sıkıntısı yaşanmamakta, istenildiği zaman bulunabilmektedir. Yan etkileri şiddetli seyretmesi veya eczanelerde bulamamanız halinde ise differin muadili ürün almak tek seçenek. Hali hazırda piyasada differin muadili jel sadece bir tane. Differin jel muadili olarak kullanabileceğiniz ürün ise Palexil jel %0,1 30 gr’dir.

Sıkça Sorulan Sorular

Differin Jel cildi soyar mı?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere differin jel cildi hafif soyucu bir etkiye sahiptir. Bu durum differin ile sivilce tedavisinin bir aşamasıdır ve korklulacak bir durum yoktur. Cildin soyulması ile beraber siyah noktalardan kurtulmak mümkün olur. Alttan yeni, pürüzsüz cilt dokusu gelerek yüz canlı bir görüntü alır.

Differin Jel reçetesiz satılır mı?

Differin reçete ile satılan bir ilaçtır ve ne yazık ki reçetesiz almak mümkün değil.

Differin Jel yüzde ne kadar durmalı?

Differin nasıl kullanılır başlığında kremin gece yatmadan önce sürülmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Diffrein kremi cilde uyguladıktan sonra ciltte 8 saat durması en etkili sonucu vermesi yeterlidir.

Differin Jel sivilce izlerini geçirir mi?

Differin cildin üst tabakasını hafifçe soyarak etki eder. Bu soyulma sayesinde sivilce izlerinden kurtulmak mümkün olacaktır.

Differin Jel lekelere iyi gelir mi?

Differin cildin alt tabakalarına kadar sirayet etmemiş olan cilt lekelerinin tedavisinde son derece başarılı sonuç verir. Differin jel leke tedavisinde yüzeysel olması kaydıyla kullanılabilir.

Hamilelikte Differin Kullanılır mı?

Differin hamilelikte kullanımı ile ilgili herhangi bir sakınca tespit edilememiştir. Ancak siz muayene esnasında hamileyseniz veya hamilelik şüpheniz varsa veya emziriyorsanız doktorunuzu konu hakkında bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Bize Yazın

Diffrein krem ile ilgili olarak, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar, muadili ürünler hangileri, yan etkileri neler gibi ana başlıklar başta olmak üzere akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntılı bir şekilde cevaplandırmış bulunuyoruz. Differin sivilce kremi ile ilgili olarak aklına gelen tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, sosyal medya organları, kişisel bloglarda differin jel 0.1 kullananlar elde ettikleri sonuçları ve tecrübelerini sıkça paylaşıyorlar. Differin kullananların yorumları dikkate alındığında differin kremin büyük oranda işe yaradığı, ürünü kullananların memnun olduğu görülebiliyor. Hatta google arama motoru ile yapılan bir differin aramasında differin mucizesi şeklinde bir arama önerisi bile görebilirsiniz. Bunun sebei ise on derece açık. Differin kullanalar ürün ile ilgili fikir belirtirken ve yorum yaparken differin mucizesi şeklinde ifadeler kullanıyor. Sırf differin mucizesi ifadesi bile kremin ne denli etkili sonuçlar verdiği hakkında size bir fikir verecektir.

Yani differin, kullananlar ürünü en iyi en etkili sivilce kremi markaları arasında gösteriyor. Siz de daha önce sivilce tedavisinde differin kullananlar arasındaysanız, tecrübelerinizi, aldığınız sonuçları yorumlar kısmına yazarak diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde sivilce tedavisinde krem kullanmayı düşünenler için son derece efektif ve işe yarar bir veri tabanı oluşturulmasına katkı sağlamış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.