Eritretin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Yan Etkileri

31.05.2018
1.289
A+
A-

Eriretin Krem; sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris), içi irinle dolu kabarcık (püstül) gibi belli başlı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan jel formunda bir ilaç çeşidi. Eritretin sivilce kremi ile ilgili olarak; eritretin nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır? Eritretin jel nasıl uygulanır, nasıl kullanılır?  Eritretin jelin faydaları neler, gerçekten işe yarıyor mu? Eritretin jel yüzde ne kadar kalmalı, nasıl temizlenir? Eritretin jel reçetesiz satılır mı, eritretin krem fiyatı ne kadar? Eritretin muadili ürünler hangileri? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.eritretin krem

Sivilcelerden Kurtulmak

Kadın veya erkek fark etmeksizin dünyada en yaygın görülen cilt sağlığı problemi hepimizin bildiği üzere sivilceler. Ergenlik döneminde daha sık karşılaşılan sivilceler pek çok kişinin kabusu olabiliyor. Yüz bölgesinde çıkan sivilcelerin dış görünüşe yaptığı kötü etki sivilceleri sadece bir cilt sağlığı problemi olmaktan çok öteye taşıyor. Özellikle ergenlik dönemi sivilceleri, hormon seviyesinde yaşanan değişim ve dalgalanmaların da etkisiyle psikolojik problemlere dönüşebiliyor.

Sivilcelerden kurtulmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntem ise sivilce kremi kullanmak. Halihazırda eczanelerde satışta bulunan, doktorların sıkça reçete ettiği ürünlerden biri de eritretin jel (krem). Peki eritretin jel gerçekten işe yarıyor mu, eritretin kullananlar sonuçlardan memnun mu? işte eritretin hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Eritretin Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Eritretin jel; hafif ve orya seviyedeki sivilce, iltihaplı sivilce, ergenli sivilcesi (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan ve son derece iyi sonuçlar veren bir krem çeşidi. Eritretin, ciltte iltihap oluşmasına neden olan kimyasalların etkisini azaltır, sivilce oluşumuna sebep olan bakterilerin ise çoğalmasını engelleyerek sivilceleri yok eder, yeni sivilce oluşumuna engel olur. Eritretin jelin cildi hafif soyucu bir etkisi vardır. Bu etki sayesinde eritretin cildi siyah nokta (komedon), iltihaplı kabarcık (püstül), papüllerden (pembe- kırmızı renkte kabarıklık) arındırır, bunların yeniden oluşumuna engel olur.

Eritretim kremin etken maddeleri Eritromisin ve Tretinoin’dir (Retinoik asit). Çeşitli sosyal medya mecraları ve internet sitelerindeki eritretin kullanıcı yorumları dikkate alındığında ilacın son derece etkili olduğu, sivilcelere en iyi gelen, en etkili kremler arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz.

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Eritretin Jel Nasıl Uygulanır?

Verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından eritretin jel nasıl uygulanır, eritretin nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. İşte eritretin krem kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

 • Öncelikle eritretin jelin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız ürünü kesinlikle kullanmayın.
 • Eritretin kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın. İlacı aşırı doz kullanmak tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi olası yan etki görülme ihtimalini çok artıracaktır.
 • Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediyse eritretin günde 1 kez kullanılır. Tercihen akşamları yatmadan önce kullanın.
 • Eritretin kremi kullanmadan önce sorunlu cilt bölgenizi ılık su ile yıkayarak kir, yağ ve diğer kalıntılardan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Eirtretin kremi sorunlu cilt bölgenize fazla bastırmadan hafifçe masaj yaparak yedirin. Cildiniz kremi tam olarak emmiyorsa fazla kullanıyorsunuz demektir. Kullandığınız miktarı uygun miktarda azaltın.
 • Kremi ağzınıza, gözünüze, dudaklarınıza temas ettirmekten kaçının, temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Kremi şayet varsa; açık yara, egzama, güneş yanığı, rüzgar yanığı, yanık cilt bölgelerinde kullanmayın. Gül hastalığınız varsa iyileşmeden kremi kullanmaya başlamayın.
 • Tedavi süresince solaryum gibi yapay ultraviyole (UV) ışınlarına ve uzun süre güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan özenle kaçının. Eritretin kullanırken uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmak, solaryum, güneş lambası gibi yapay UV ışınlarına maruz kalmak ciltte lekelere ve kararmalara yol açabilir.
 • Eritretin jelin tedavi süresi 3 aydır. Kremi kullanmaya başladığınız ilk günlerde sivilcelerde gözle görülür bir azalma olmadığında ilaç işe yaramıyor düşüncesine kapılarak tedaviyi yarıda bırakmayın. Doktorunuz nasıl bir tedavi programladıysa uyun.
 • İlacı kullanırken ciltte kuruluk ve soyulma görebilirsiniz. Kuruluğu gidermek için tedavi süresince nemlendirici krem kullanabilirsiniz.
 • Gebelik ve gebelik ihtimaliniz söz konusuysa veya emzirme dönemindeyseniz muayene sürecinde doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.eritretin krem
Benzer İçerik:  Fucicort Krem

Eritretin Jelin Faydaları Neler?

Yazımızın ilk bölümünde eritretin kremin hafif ve orta şiddetteki sivilcelerin tedavisinde son derece etkili olduğunu zaten ifade etmiştik. bunlara ek olarak eritretin kullanıcı yorumları da dikkate alındığında eritretin kremin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Cildin yenilenme sürecini hızlandırarak cilde canlı bir görüntü verir
 • Cilt soyma etkisi sebebiyle siyah nokta, beyaz nokta, sivilce izi gibi cilt problemlerinde kurtulmanızı sağlar
 • Siyah nokta, beyaz nokta gibi cilt sorunlarının yeniden oluşmasını büyük oranda engeller
 • Mevcut sivilceleri kurutur, küçültür ve yok eder. Yeni sivilce oluşumunu büyük oranda azaltır.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Eritretin Yan Etkileri Neler?

İlk kullanılmaya başladığı dönemlerde eritretin kızarıklık, kaşıntı, yanma ve batma hissi gibi yan etkilere sebep olabilmektedir. Ancak bu yan etkiler yaygın olarak gözlenmez. Şayet kızarıklık, kaşıntı, yanma ve batma hissi sizi çok rahatsız edecek seviyede ise doktorunuza başvurarak doz düşürülmesini isteyin.

Yukarıda saydıklarımızdan hariç olarak eritretin krem kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Yüzde, dudaklarda, dilde şişme belirtilerin biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız halinde kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız belirtilerin biri veya birkaçı başınıza gelmesi halinde kremi kullanmayı hemen bırakıp doktorunuza durumu bildirin.

Eritretin Jel Fiyatı Ne Kadar?

İlaç hakkında en çok merak edilen husus eritretin fiyatı ne kadar olduğu hiç kuşkusuz. Eritretin 30 gr olarak alüminyum tüp içinde satışa sunulmaktadır. Günümüz itibariyle Eritretin 30 gr jel satış fiyatı 18,56 TL’dir.

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Eritretin Muadili Ürünler

Eritretin kremi teminde herhangi bir sıkıntı yaşanması pek söz konusu değil. Eritretin krem eczanelerde kolaylıkla bulunabiliyor. Herhangi bir sebeple eritretin krem bulamamanız veya kullanmak istememeniz halinde ise haliyle eritretin muadili ürünlere başvurmak gerekiyor. işte eritretin eşdeğeri kremler;

 • Acnemix 46,6 gr Jel
 • Benzamycin 46,6 gr Topikal Jel
 • Clindoxyl 25 gr Jel

Sizin de tahmin edeceğiniz üzere yukarıda saydığımız muadil ürünler haricinde hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Sivilcelerden kurtulmak isteyen, sivilcelere kesin çözüm arayan hemen herkes en etkili sivilce kremi hangisi, en iyi sivilce kremi hangisi diye bir araştırmanın içine giriyor. Baştan belirtmek gerek ki en etkili, en iyi sivilce kremi sorusuna verilebilecek tek bir cevap yok. Her bünye her ilaca, ilacın etken maddesine farklı bir reaksiyon gösterir. Bu da tedavinin ne kadar başarılı olacağını doğrudan ekiler.

Bu sebeplerden dolayı eczanelerde satışta bulunan diğer tüm sivilce kremleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve hangi sivilce kremini kullanmalıyım sorunuza bir fikir oluşturması açısından aşağıda bağlantısını verdiğimiz araştırma makalemizi mutlaka okuyun.

En İyi –  En Etkili Sivilce Kremi Markaları

Bize Yazın

Eritretin krem hakkında tüm bilmeniz gereken hususları ayrıntıları ile izah etmiş bulunuyoruz. Konu hakkında cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Bazı sosyal medya organlarında, kişisel bloglarda, ekşi sözlük ve süslü sözlük gibi internet paylaşım sitelerinde eritretin krem kullanıcı yorumları genel itibariyle olumlu yönde. Hafif ve orta şiddetteki sivilce ve cilt problemlerinin tedavisinde eritretin kullananlar aldıkları sonuçlardan memnun oldukları görülüyor. Siz de daha önce eritretin kullananlar arasındaysanız aldığınız sonuçları, krem ile ilgili deneyimlerinizi yorumlar kısmına yazarak tüm okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.