Fito Krem

25.02.2019
1.881
A+
A-

Fito krem; yanık, yara, sivilce, cilt lekesi ve daha pek çok cilt sağlığı sorunlarının tedavisinde çok başarılı sonuçlar veren, doktorların hastalarına sıklıkla reçete ettiği son derece etkili bir merhem markası. Fito 40 gr. krem ile ilgili olarak; Fito krem nedir, ne için kullanılır? Fito krem ne işe yarar, nerede kullanılır? Fito krem nasıl kullanılır, ne kadar sürede etki eder, kaç günde iyileştirir? Fito krem fiyatı ne kadar? Fito krem muadili ürünler hangileri? Fito kremin yan etkileri neler? Fito kremin bebeklerde, hamilelikte, emziren anneler ve sivilce için kullanımı nasıl olmalı? Fito krem kullananlar memnun mu, fito krem kullanıcı yorumları olumlu mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.

Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Fito 40 gr krem yanık, cilt lekeleri, yara, sivilce, sivilce izi başta olmak üzere cilt problemi yaşayıp kurtulmak isteyenlerin adını mutlaka duydukları bir merhem markası. Fito krem, dokulardaki, organlardaki yaralanma ve hasarların onarılma sürecini artıran ve hızlandıran ve enfeksiyonlara neden olan bakteriler ile savaşan bir kremdir. Fito merhem, yazımızın devamında tamamını ayrıntılı olarak sayacağımız başta yanık, cilt lekeleri ve yaralar olmak üzere çok sayıda cilt sağlığı probleminin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar veren, dermatologların hastalarına sıklıkla reçete ettiği bir ürün.

Fito kremin etken maddesi iki tanedir. Etken maddelerden ilki Triticum Vulgare Sulu Ekstresi, ikincisi ise Etilenglikol Monofenil Eter maddesidir. Triticum vulgare sulu ekstresi, cildin kendini yenileme sürecini tetikleyen ve hızlandıran bir etki göstererek yaraların, yanıkların ve benzeri cilt sorunlarının daha hızlı bir şekilde iyileşmesine katkı sağlar. Etilenglikol Monofenil Eter maddesi ise antiseptik özelliktedir. Enfeksiyona açık olan cilt probleminde bakterilerin üremesine engel olarak hasarlı cilt dokusunun enfekte olmasına yani iltihap kapmasına engel olur. Beyaz renkte ve yumuşak bir yapıya sahip olan FİTO, 40 gramlık alüminyum tüp ambalaj şeklinde kullanıma sunulmuştur. Ülkemizde İtalyan firması Farmaceutici Damor lisansı ile Abdi İbrahim İlaç firması tarafından üretilmektedir.

Fito Krem VİDEO

Cildi Yenileyen Maskeler

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda fito kremin cildin kendini yenilemesini hızlandırarak her türlü yara ve benzeri cilt problemlerinin tedavisinde kullanıldığını ifade etmiştik. Cilt yenilemesine yaptığı katkı sayesinde fito kremin kullanım alanı son derece geniştir. Bu yüzdendir ki fito krem halk arasında; yanık kremi, pişik kremi, çatlak kremi, yara kremi, pişik kremi gibi pek çok değişik adla bilinmektedir.

İşte fito kremin kullanım alanları;

 • Uzun süreli kapanmayan yaralar
 • Düşme, çarpma, kesilme, kaza ve benzeri gibi cilt bütünlüğünü bozan her türlü açık yaralarda
 • Sivilce izleri, suçiçeği ve neden olduğu yaralar
 • Pişiklerde, güneş yanığında, isilik için
 • Ameliyat yaraları. Ameliyat sonrası dikişli cilt bölgesinin daha çabuk kaynayarak iyileşmesinde
 • Yatalak hastaların vücutlarının yatakla temas eden bölgelerinde meydana gelen yaralar ve çatlaklar
 • Birinci, ikinci ve üçüncü dereceye kadar her türlü yanıklar
 • Soğuk nedeniyle ciltte oluşan çatlaklar, dudak çatlakları. Dudak çatlaklarında kremi mümkün olduğu kadar az miktarda kullanın.
 • Vücutta meydana gelen kızarıklık ve alerjik kaynaklı kaşıntı ve yaralar
 • Kozmetik ürünlerin oluşumu sonrasında oluşan yaralar
 • Emziren anneler içim meme başı çatlakları
 • Özellikle doğum sonrasında karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar
 • Sünnet yaraları
 • Solaryum ve benzeri yapay UV ışınları ve güneş yanıklarında ve yaralarında
 • Radyoaktif maddelerin ve X ışınlarının sebep olduğu cilt yaraları
 • Kronik toplardamar rahatsızlıkları sonucu oluşan yaralar
 • Mesleki kaynaklı cilt yaralanmaları ve dezonformasyonlar
 • Sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları belirtilerini andıran cilt bozulmaları ve yaralar
 • Yaşlanma sonucu cilt dokusu yenilenmesinde meydana gelen yavaşlama kaynaklı yaralar

Gördüğünüz gibi fito kremin kullanım alanları son derece geniş ve çok sayıda cilt probleminde gönül rahatlığıyla kullanmak mümkün. Ancak fito krem kullanımı hakkında bilmeniz ve uymanız gereken önemli kurallar da var. Fito merhem nihayetinde bir ilaçtır ve her ilaçta olduğu gibi bilinçli kullanmak sağlığınız açısından son derece önemli.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Ürün hakkında verdiğimi bu bilgilerin ardından şimdi de fito krem nasıl kullanılır hususuna değinmeye başlayalım. İşte fito krem kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Öncelikle fito kremin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız ürünü kesinlikle kullanmayın.
 • Fito, günde 1 veya 2 kez kullanılmalıdır. Çabuk sonuç almak için aşırı doz kullanmaktan kaçının.
 • Bir gıda maddesine veya herhangi bir başka şeye alerjiniz varsa kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın
 • Bazı hastalıklarda fito kremin kullanılması uygun olmaz. Hali hazırda bir hastalığınız varsa veya bir hastalık için tedavi programı uyguluyorsanız kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Fito kremi kullanmadan önce sorunlu cilt bölgenizi ılık suyla yıkayarak temizleyin ve iyice kurulayın.
 • Yeteri kadar fito kremi, sorunlu cilt bölgenizin tamamına yayacak şekilde fazla bastırmadan masaj yaptırarak yedirin. Fito kremi sürerken elinize eldiven giyin veya spatül türü bir alet kullanın. Şayet kremi elinizle sürmüşseniz, işiniz bittikten sonra elinizi bol suyla yıkayın.
 • Fito kremi yanık, açık yara, ameliyat yarası gibi enfeksiyonlara hassas cilt sorunları için kullanıyorsanız kremi sürdükten sonra sorunlu cilt bölgesini gazlı bez ile kapatın. Daha sonra kapattığınız gazlı bezi krem ile sıvayın.
 • Fito kremi tekrar kullanmadan önce sorunlu cilt bölgesini yeniden yıkayarak önceki kullanımdan kalan krem artıklarını temizleyin.
 • Kremi ağzınıza ve gözünüze temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Krem, virüs ve mantar kaynaklı cilt enfeksiyonlarının tedavisine kullanılmaz. Fito kremi kullanmaya başladıktan sonra cildinizde mantar veya virüs enfeksiyonu görülmesi durumunda kremi kullanmayı derhal bırakarak doktorunuza danışın.
 • Fito kremi kullanırken mümkün olduğu kadar alkol içeren cilt bakım ürünleri, sert şampuanlar, tüy dökücü krem, saç boyası gibi cildinizde tahrişe neden olabilecek ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Hamilelik, gebelik ihtimali veya emzirme durumunuz varsa kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışın.

Fito Kremin Yan Etkileri Neler?

Fito kremin kullanımında görülen yaygın bir yan etki söz konusu değildir. Fito kremi kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada zorlanma
 • Dilde, dudaklarda, boğazda, yüzde şişme gibi yan etkilerin görülmesi halinde fito kremin içeriği içinde bulunan bir maddeye karşı alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız belirtilerin biri veya birkaçının görülmesi halinde fito kremi kullanmayı derhal bırakarak doktorunuza başvurun.

Fito Krem Fiyatı Ne Kadar?

Ürün ile ilgili olarak en çok merak edilen hususlardan biri de fito krem ne kadar olduğu hiç kuşku yok ki. Fito 40 gr krem olarak alüminyum tüp içinde kullanıma sunulan bir üründür. Günümüz itibariyle eczanelerde fito krem fiyatı 14,02 TL’dir (KDV Dahil). Fito krem reçetesiz alınır ve doktorunuzun reçete etmesi halinde ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

Benzer İçerik:  Clindoxyl Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

Fito Kremin Bebeklerde Kullanımı

Ürünle ilgili en çok merak edilen hususlardan biri de fito kremin bebeklerde kullanımı hiç kuşku yok ki. Fito 40 gr krem yumuşak içeriği sayesinde hassas ciltler için rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle bebeklerinde pişik sorunu yaşayan anneler fito kremi rahatlıkla kullanabilir. Ancak kremi bebeğinizde kullanmadan önce doktorunuza danışmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Fito Kremi Hamileler Kullanabilir Mi?

Hamilelik, herhangi bir rahatsızlığın tedavisinde ve uygulanacak olan tedavi programlarında kökten değişikliğe yol açabilen doktorlar ve hastaları için son derece önemli bir fenomen. Yapılan çalışmalar neticesinde fito kremin hamilelikte kullanımı ile ilgili herhangi bir sakınca tespit edilmemiştir. Ayrıca hamilelikte fito kremi kullananlar tarafından yapılan yorumlar ve paylaşılan tecrübeler de dikkate alındığında, doktor kontrolü ve onayıyla olmak şartıyla fito kremi hamileler kullanabilir. Hamilelik veya hamilelik ihtimaliniz söz konusu ise kullanmadan önce veya fito kremle tedavi programlanırken konu hakkında doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.

Göz Altı Morluklarına Çözüm

Fito Krem Muadili Ürünler Hangileri?

Fito 40 gr krem eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen bir ürün ve bulunması genel olarak sıkıntılı değil. Cncak içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz varsa veya kremi eczanelerde bulamamanız halinde doğal olarak izlenecek yok fito krem eşdeğerleri ürün kullanmak. Hali hazırda fito krem muadili olarak tek bir krem kullanıma sunulmuş durumda. fito kremin muadili ürün ise Fito intertulle krem. Günümüz itibariyle Fito intertulle 40 gr krem fiyatı 12, 27 TL’dir (KDV Dahil).

Fito Kremi Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Emziren annelerin en çok muzdarip olduğu konulardan biri de meme başı çatlakları. Fito 40 gr krem meme başı çatlaklarının tedavisinde son derece etkili sonuçlar veriyor, kısa sürede iyileşme sağlıyor. Ancak emziren anneler son derece haklı olarak kremin bebeklerine zarar verme ihtimalinden endişe ediyorlar. Yapılan klinik çalışmaların neticesinde fito kremin anne sütüne karıştığına dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Ancak tıpkı hamilelikte olduğu gibi emziren anneler doktora danışmadan fito kremi kullanmamaları gerekmektedir. meme başı çatlakları için fito kremi kullanıyorsanız kremi sürdükten kıs süre sonra kesinlikle emzirmeyin. Kremi sürme ile emzirme arasında uzun saat farkı olmasına özen gösterin. Emzirmeden önce meme başını ılık su ile iyice yıkayarak krem kalıntılarından iyice arındırdığınızdan emin olun.

Fito krem yüze sürülür mü?

Ürün hakkında çok merak edilen bir diğer husus ise fito krem yüze sürülür mü sorusu. Cildin hemen her bölgesinde kullanılan kremi gönül rahatlığı ile yüzünüze de sürebilirsiniz. Yazımızın ilk bölümlerine de belirttiğimiz gibi ürün sivice ve sivilce izlerinde etkin olarak kullanılıyor. Ayrıca yüz bölgesindeki yara, yara izleri, yanık, yanık izleri ve diğer cilt problemlerinde fito kremi yüze sürebilirsiniz.

Balkabağının Cilde Faydaları

Fito Krem Sıkça Sorulan Sorular

Fito krem sivilce için kullanılır mı?

Fito, doğrudan bir sivilce kremi değildir ancak sivilcelerin ve sivilce yaralarının tedavisinde son derece etkili sonuçlar vermektedir. Fito ciltteki bakterilerle savaşır iltihaplı sivilcelerin kurutulmasında çok iyi sonuçlar verir. Ancak yüzünüzdeki sivilceler çok fazla ve ileri seviye ise sivilce için özel üretilmiş krem kullanmanız gerekebilir.

Fito krem yanıklara iyi gelir mi?

Fito 40 gr krem özellikle yanık yaralarının tedavisinde çok etkili sonuçlar vermektedir. Bilindiği gibi yanıklar enfeksiyona son derece duyarlıdır. Fito kremin ilk etken maddesi triticum vulgare sulu eksterisi cildin yenilenmesine katkı sağlarken, diğer etken madde etilenglikol monofenil eter enfeksiyonlara karşı savaşır.

Fito krem ayak mantarına iyi gelir mi?

Ürünü kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri de fito kremin mantar tedavisinde kullanımı. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi fito 40 gr krem virütik ve mantar kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılmaz. Bu yüzden fito krem ayak mantarına ve vajinal mantara iyi gelmez ve kullanılmaz.

Fito krem mi madecassol mü?

Bu soru google aramalarında en sık yapılan aramalardan biri olsa gerek. fito kremin sivilce izlerini geçirmede başarılı olduğunu başta belirtmişti. Aynı şekilde madecassol krem de sivilce izlerinin tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Zaten dermatologlar sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde fito krem ve madecassol kremi birlikte reçete edebilmektedir. Aynı şekilde sivilce ve sivilce izleri tedavisinde fito krem ve hametan, fucidin, madecassol krem gibi ürünler en iyi sonucu almak adına birlikte reçete edilmektedir. Ancak unutmayın ki bu şekilde birlikte kullanımı doktorunuz talimat vermeden yapmayın.

Genital bölgede kullanılır mı?

Kadınların genital bölgede en sık karşılaştığı sorunlardan biri mantar sorunu. Belirttiğimiz gibi fito mantar tedavisinde etkili değildir. Mantar kaynaklı değilse fito krem vajinada kullanılır. aynı şekilde basur kaynaklı makatta meydana gelen çatlama ve yaraların tedavisinde fito kremi kullanmak mümkündür.

Fito krem mantara iyi gelirmi?

Kremi özellikle ayak mantarı tedavisinde kullanabilirsiniz. Kremin mantar tadavisinde kullanılmasında sorun görülmemektedir. Ancak kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışmanızı öneriyoruz.

Fito krem basura sürülür mü?

Kremi basur tedavisinde kullanabilirsiniz. Özellikle de makattaki çatlak için tedavi edici özelliği vardır. Fakat her zaman dediğimiz gibi kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışın.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı?

Bize Yazın

Fito 40 gr krem ile ilgili olarak; nedir, ne işe yarar, kullanım alanları neler, ne için kullanılır, nasıl kullanılır, yan etkileri neler, fiyatı ne kadar muadili ürünler hangileri ve benzeri gibi akıllara gelebilecek olan tüm soruları en detaylı olacak şekilde cevaplamış bulunuyoruz. Fito 40 gr krem ile ilgili olarak fito krem endikasyonları başta olmak üzere cevabını öğrenmek istediğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Yazımızın içeriğinde yer alan bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Fito kremi kullanmayı düşünüyorsanız doktorunuza başvurmanız ilk seçenek olmalıdır. Kullanmaya başlamadan önce fito krem prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin.

Fito krem kullananlar ekşi sözlük, süslü sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, kişisel blog sayfaları ve sosyal medya organlarında tecrübelerini sıklıkla paylaşıyor. Bu mecralardaki fito krem kullananların yorumları dikkate alındığında genel itibariyle fito krem kullanalar aldıkları sonuçlardan memnun şeklinde değerlendirmek yanlış olmaz. Cilt sorunları yaşayıp buna çözüm arayan pek çok kişi ürünün adını duyması sonrasında fito krem kullanan var mı şeklinde google araması yaptırarak ürün hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Şayet siz de fito krem kullananlar arasındaysanız aldığını neticeleri yorumlar kısmına yazın. Böylece fito krem kullanımı ile ilgili bir veri tabanı oluşmasına katkı sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.