Hametan Krem

24.02.2019
1.521
A+
A-

Hametan krem, çoğu kadının çantasında ve evinde eksik etmediği kremlerin başında gelir. Eğer daha önce adını duymayan yada adını duyupta ne işe yaradığını tam olarak bilmeyen varsa yazımı okumaya devam edin. Çok ama çok faydasını göreceksiniz. Krem iki formülde satılmaktadır. Hametan krem ve hametan pomad olmak üzere eczanelerden temin edebilirsiniz. Hametan içeriği olarak hametan kremi ile hametan pomad arasında fark yoktur. Hametan pomad biraz daha yağlıdır. Hametan fiyat olarakta oldukça uygun olarak satılmaktadır. Hametan krem kullananlar özellikle sivilceler, yaralar, cilt lekeleri ve yanıklara çok iyi geldiğini söylemektedir. Tüm bu sorunları kısa sürede yok eden krem mutlaka denemeniz gereken mükemmel bir cilt kremidir.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem yada hametan pomad eczanelerde 30 ve 50 gramlık aliminyum tüpler içinde satılır. Reçete ile satılan krem olmasına rağmen özellikle cilt lekeleri, yanıklar, pişikler ve yaralara karşı çok etkilidir. Bu nedenle eczacılar bile hametan kremi tavsiye edecektir. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde tüm cilt sorunlarınıza mükemmel bir çözüm olacaktı. Hametan pomad korkmadan bebeğinizin cildine bile uygulayabilirsiniz. Hatta emziren annelerden yaşlı büyüklerimize kadar 7 den 70 e herkes kullanabilir.

Hametan pomad bileşiminde bulunan Hammelis virginniana sulu özütü sayesinde doku büzücü, kanamayı durdurucu ve iltihap giderici etkilere sahiptir. Doku büzücü etkisi sayesinde deride oluşan yaralanmalara protein takviyesi yaparak deri kalınlaşmasını sağlar. Kanamayı durudurucu özelliği ile yaralanan bölgede kanama süresini kısaltır ve pıhtılaşma sürecini hızlandırır.

İLGİLİ KONU:

SİVİLCE KREMLERİ

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan krem kullananlar yalnızca cilt sorunlarına iyi gelen krem diye kullanmadıklarını söylemektedirler. Aslında çokta doğru bir tespit. Hametan krem ve hametan pomat yalnızca cilt sorunlarını tedavi etmekle kalmaz. Son zamanlarda bayanlar hametan sivilce kremini nemlendirici olarak tercih etmektedir. hametan krem veya hametan pomat cilt lekeleri, yanıklar, sivilceler ve sivilce izlerini yok etmenin yanında iyi bir nemlendirici kremdir. Ancak hametan krem kullananlar sivilce tedavisinde kullanım sonrası sivilcelerinin arttığını söylemektedirler. Aslında bu çok normal bir durumdur. Ama hametan krem ve hametan pomat olmak üzere iki formda bulunduğunu daha önce demiştik. Hametan pomat daha yağlı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar pomat yerine krem tercih etmelidir. Hametan pomat daha çok kuru cilde sahip olanlar için uygundur. Ama her iki formda da sivilce artışı beklenen bir durumdur. İltihaplı ve normal sivilceler için ilk zaman kullanımda deri altı tabakasında bulunan sivilceler yüzeye çıkmaktadır. Buda sivilce artışı oldu şikayetlerini beraberinde getirmektedir. Aslında sivilcelerin artışı kremin tedavi sürecinin bir parçasıdır. Deri altında kalan sivilceler yüzeye çıkar ve yüzeye çıkan sivilceleri yok eder.

 • 1 ve 2. derece güneş ve her çeşit yanık tedavisinde,
 • Çizik veya kesiklerle oluşan ciltteki yaralanmalarda,
 • Bebek ve küçük çocuklarda oluşan pişiklerin tedavisinde,
 • Emziren annelerin emzirmeye bağlı meme ucunda oluşan çatlakların tedavisinde,
 • Yaşlı kişiler dahil kurumuş, çatlamış ve yarılan derilerin tedavi ve korunmasında,
 • Hametan yanık kremi tüm cilt lekelerini yok eder,
 • Cildi korur, yeniler ve canlandırır,
 • Hametan yanık kremi cildinizin renk tonunu tüm teninizde eşitler,
 • Hametan yanık kremi cildinizi nemlendirir ve nem oranını dengeler,
 • Her türlü ameliyat yaraları, yatak yaraları ve açık yaraları tedavi eder,
 • Teninize oluşan sıyrık ve zedelenmeleri tedavi ederek izlerini yok eder.
Benzer İçerik:  Acnelyse Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Neler?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Yazımız başında reçete ile satılan bir krem olduğunu söylemiştik. Kullanacağınız her marka kremi öncelikle doktorunuzun önerdiği dozda kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak hametan krem nasıl kullanılır konusunda herhangi bir süre veya doz kısıtlaması vermiyorum. İhtiyacınız olduğu zaman ve dozda kullanmanızın bir zararı olmayacaktır. Kremin kullanımı şu şekildedir;

 • Öncelikle kremi uygulayacağınız bölge iyice temizlenir,
 • Parmağınıza nohut büyüklüğünde krem sürülür,
 • Cildinizde sorun olan bölgeye ovalayarak sürülür,
 • Krem iyice dağılana kadar ovalama işlemine devam edilir,
 • Uygulanan bölgede yara yoksa krem dağıtıldıktan sonra açık bırakılabilir,
 • Uygulanan bölge kesik, yara veya ameliyat bölgesi ise krem sürüldükten sonra gazlı bez ile üzerini kapatabilirsiniz,
 • Emziren anneler meme çatlakları için emzirme sonrası kullanabilir, süte geçmemektedir.
 • Bebeklerde yeni doğduğu andan itibaren kullanılabilir ince bir tabaka olarak sürülmelidir.

Hametan Krem Yan Etkileri

Hametan krem yan etkileri neredeyse yoktur diyebiliriz. Hametan krem kullananlar genelde bu konuda yan etki şikayetinde bulunmamıştır. Çok nadiren yan etkisi görülebilir. Yan etkilerinin en büyük sebebi de hametan kremi içinde bulunan etken maddelere karşı vücudun alerji göstermesidir. Yeni doğan bebeklerden yaşlılarımıza kadar 7’den 70’e herkesin kullanabileceğini söylemiştik. Nerdeyse yan etkileri yok diyebiliriz. Ama çok nadiren görülen yan etkileri;

 • Deri döküntüleri,
 • Yüzde şişme,
 • Dudaklarda şişme,
 • Dil yada gırtlakta şişme

Eğer bu yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Hametan Krem Vajinaya Sürülürmü?

Hametan kremi ne işe yarar sorusuna verdiğimiz cevaplar arasında renk tonu dengeler, çatlaklara ve yaralara gelir her türlü cilt sorununu tedavi eder demiştik. Akıllara hametan krem vajinaya sürülürmü diye soru gelmesi gayet normal. Yukarıda saydığımız sorunlardan bir kaçı vajinada da olması doğaldır. Bu nedenle krem vajinaya da uygulanabilir. Anca kremi vajinaya uygularken vajina içine değil çevresine uygulanmalıdır.

Hametan Krem Bebek Yüzüne Sürülür mü?

Krem bebeklerde özellikle pişiklerin iyileştirilmesinde oldukça etkilidir. Bunun yanında vücutta oluşan çizik yara ve kanamalarda da başarılıdır. Kremi yeni doğan bebekler hariç birkaç aylık bebeklerde ve çocuklarda yüzüne uygulayabilirsiniz. Kremi vücudun tüm bölgesine uygulamanızda bir sakınca yoktur. Sadece bebeklerde yüze ince bir tabaka şeklinde sürmenizi tavsiye ederim.

Hametan Yanık Kremi Fiyatı

HAMETAN krem 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Standardize Hamamelis Virgina Ekstresi 7.99 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 7.99 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Turkiye ] 7.44 TL
Ruhsat Sahibi Firma Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ATC Kodu D11AX

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.