Sivilce Düşmanı İmex Krem! İmex Sivilce Kremi Özellikleri , İmex Merhem Kullanımı

28.02.2019
203
A+
A-

Sivilce Düşmanı İmex Krem! İmex Sivilce Kremi Özellikleri , İmex Merhem Kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aradıklarınızı bu konu başlığı altında bulabilirsiniz.

Güzellik algısı her geçen gün değişse de geçmişten günümüze değimeyen şeylerden birisi güzelliğin cilt ile direkt ilişkili olduğudur. Söz konusu ciltse ve özellikle yüzümüzden bahsediyorsak 7 den 70’e herkesin karşılaştığı sorunların başında sivilce oluşumu gelir. Her ne kadar gençlerde daha sık görülse de her yaş kategorisi için akne can sıkıcı bir problemdir. Neyse ki bir çok sorunda olduğu gibi bu sorunun da çözümü bulunmakta. Kimi zaman sıktığımız, kimi zaman makyajla kapatmaya çalıştığımız sivilcelerin yok edilmesi için çeşitli yollar mevcuttur. Bitkisel çözüm yolları bulunmakla beraber en etkili çözümün ilaçlardan geçtiği konusunda hemfikiriz. Doktor tavsiyeleri ve kullanıcı yorumları baz alınarak yapılan araştırmada akne problemi çözümü için İmex Sivilce Kremi’nin ön plana çıktığını görmekteyiz. İmex krem kullananlar çoğunlukla sivilce problemlerinden kurtulduklarını söylemekte olup imex kremini tavsiye etmektedirler. Gelin İmex sivilce kremini yakından tanıyalım.

İmex Sivilce Kremi, İmex Krem Nedir?

İmex krem cilt üzerine uygulanan ve akne tedavisinde kullanılan son derece etkili bir sivilce kremidir. Antibiyotik özelliği bulunan imex sivilce merhemi etken maddesi olan tetrasiklin hidroklörür sayesinde bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Kortizol bulundurmayan imex sivilce kremi rengi ve kıvamı göz önüne alındığında fondoten ile benzerlik göstermektedir. Ayrıca imex krem kapatıcı özelliği olarak da fondotene benzemektedir.

İmex sivilce kremi cildinizde halihazırda ben buradayım diyen veya oluşacak olan sivilceler içine etki ederek iltihaplarını kurutur. Bu kremi kullanarak akne oluşumunu erken safhalarda devre dışı bırakabilirsiniz. Cildinizde siyah lekelerin oluşmasını istemiyorsanız İmex krem kullandığınız zamanlar güneş ışığından uzak durmayı unutmamalısınız.

İmex Sivilce Kremi, İmex Krem Nasıl Kullanılır?

Aknelere karşı oldukça etkili olan İmex merhemin kullanımı şu şekilde olmalıdır;

 • Uygulamaya başlamadan önce cildinizi temizleyin.
 • Sivilceli bölgeye hafif masaj yaparak İmex krem uygulayın.
 • Gece ve gündüz olmak üzere günde iki kere kullanın. Yukarıda da belirttiğimiz üzere fondotenle benzerlik gösterdiğinden gündüz kullanımlarda dışarıdan farkedilmeden kolaylıkla uygulanabilir.
 • Kullanım süresi olarak can alıcı nokta İmex sivilce kremini 2 hafta yani 14 gün boyunca sürekli uygulayın. 14 gün sonunda 1 hafta yani 7 gün ara verin. Daha sonra ilk tura geri dönerek 14 gün daha kullanın.
 • Sonuçları ortalama 1-3 hafta arasında almanız gerekmektedir. İkinci 14 günden sonra hala sonuç alamıyorsanız doktorunuza görünmenizde fayda var.
Benzer İçerik:  Saç Uzatan Şampuanlar

İmex Kremin Yan Etkileri

Her ilaç gibi İmex Sivilce kreminde de nadiren de olsa yan etkiler görünmektedir. Aşağıdaki etkilerden bir veya daha fazlasını gördüğünüzde imex kremi kullanmayı bırakıp cilt doktorunuza görünmenizi tavsiye ediyoruz.

 • Ciltte kuruluk oluşumu
 • Kaşıntı ve yanma hissi. Bu durum özellikle doz aşımı durumlarında ortaya çıkar.
 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte şişlik
 • Deride renk açılması
 • Ağrı hissetme gibi durumlarda imex kremi kullanmayı bırakın.

 

İmex Sivilce Kremi, İmex Krem Fiyatı

Reçeteli ve reçetesiz olmak üzere iki farklı yol ile alabileceğiniz kremin reçeteli satış fiyatı 19 şubat 2019 itibariyle 33 tl’dir. Reçetesiz satış fiyatı ise yaklaşık 45 tl’dir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • İmex Sivilce Kremi reçetesiz satılır mı? Evet. Reçetesiz de alınabilen İmex kremi doktor tavsiyesi üzerine reçete ile almanızın hem sağlığınız hem de ekonominiz açısından faydası var.
 • İmex kremin fiyatı nedir? 19 Şubat 2019 itibariyle reçeteli fiyatı 33 tl’dir.
 • Nerede muhafaza edilmelidir? İmex Krem çocukların ulaşamayacağı yerlerde oda sıcaklığı 24 derece altında ve ambalajında saklanmalıdır.
 • İmex Krem Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılabilir mi? Gebelik döneminde kullanımının herhangi bir sakınca yaratıp yaratmayacağı bilinmemekle birlikte hamileyken kullanımı önerilmemektedir. Emzirme ve hamilelik dönemlerinde kullanım için mutlaka doktora danışılmalıdır.
 • İmex krem Günde kaç defa kullanılır? Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması önerilmektedir.
 • Güneşte leke yapar mı? Evet. Güneş ile fazla etkileşimde ciltte lekelenmeler yapabilir.

Sivilce, Akne ve diğer cilt problemlerine karşı alternatif olarak şu ürünleri de kullanabilirsiniz;

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.