İmex Sivilce Kremi – Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

12.04.2018
1.392
A+
A-

imex sivilce kremi, en büyük cilt problemi olan sivilceler ve siyah noktaların oluşmasını engelleyen veya oluşmuş olanları kurutan son derece etkili bir merhem. İmex sivilce kremi ilgili olarak; ne işe yarar, nasıl kullanılmalı, işe yarıyor mu, ne kadar sürede işe yarar, yüzde ne kadar kalmalı? İmex sivilce kremi fiyatı ne kadar? İmex sivilce kreminin zararları var mı, varsa neler? İmex krem sivilce izlerine iyi gelir mi, tüylenme yapar mı? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda.imex sivilce kremi

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler tüm dünyada en sık karşılaşılan cilt problemi. Dünyada kadın erkek fark etmeksizin neredeyse herkes başta ergenlik dönemi olmak üzere hayatının bir bölümünde mutlaka sivilce problemi ile karşılaşıyor. Ciltte sebep olduğu deformasyon sebebiyle sivilceler sadece bir sağlık problemi olmaktan çok daha fazlası. Dış görünüşe yaptığı kötü etki, sivilcelerden kurtulmak için insanları pek çok yöntem arayışına itiyor.

Sivilcelerden kurtulmak için pek çok doğal ve bitkisel yöntem mevcut. Ancak bazen doğal ve bitkisel yöntemler sivilcelerden kurtulmak için ne yazık ki yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda sivilcelerden kurtulmanın en etkili yolu krem kullanmak. Halihazırda reçeteli veya reçetesiz olarak, eczanelerde veya kozmetik ürün satan mağazalarda yüzlerce sivilce kremi satışa sunuluyor. Bu sivilce kremlerinin en etkililerinden biri de imex sivilce kremi. Sivilcelere kesin çözüm arayanlar için imex merhem hakkında tüm bilmeleri gereken detayları vermeye başlayalım.imex sivilce kremi 2

BİR GÜNDE EVDE SİVİLCE NASIL GEÇER?

imex Sivilce Kremi Nedir?

Vücut yüzeyine uygulanabilen antibiyoktikler sınıfında olan bir merhem türü olan imex pomad akne, siyah nokta ve sivilce tedavisinde kullanılır. Cilde sürülmesinin ardından derinin altına nüfuz eden imex krem, oluşan iltihaplı sivilceleri kurutan, yeni sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyen son derece etkili bir üründür. İmex sivilce kremi, kadın veya erkek ergenlik döneminde akne oluşumu, kadınlarda adet dönemi öncesi sivilce oluşumu veya diğer sivilce oluşumu hallerinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz sivilcelere karşı en etkili krem ürünlerinden biridir. Fondöten renginde olduğu için özellikle kadınlar tarafından hem sivilcelerden kurtulmak için hem de kapatıcı olarak kullanılmaktadır.

İmex krem etken maddesi tetrasiklin hidroklorür. Etken maddeye ek olarak imex kremin içeriği; fondöten rengini veren titanyum oksit, kırmızı demir oksit, kahverengi demir oksit, merhem formunda olmasını sağlayan beyaz vazelin ve orta zincirli trigliserit maddelerinden oluşur.imex sivilce kremi 1

imex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından imex krem nasıl kullanılır, nasıl kullanılmalı konularında değinmeye başlayalım. İşte madde madde imex sivilce kremi kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler;

 • İmex krem sivilce ve siyah noktalar üzerinde son derece etkili bir merhemdir. İmex kremi sürmeden önce cildinizi ve yüzünüzü iyice temizlemeli ve kirlerden arındırmalı, makyaj ve benzeri kalıntılardan tamamen kurtulmanız gerekir. Cilt temizliğinizi mutlaka alkol içermeyen sabunlar kullanarak yapın.
 • Doktorunuzu kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanın. İmex kremi kullanırken doktorunuzun direktifleri dışına çıkmayın.
 • Doktorunuzun tavsiyesine göre sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez veya sadece akşamları günde bir kez sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz. Antibiyotik sınıfında olduğu için aşırı doz almaktan kaçının. Bazı durumlarda hekimler imex kremi günde 3 kez kullanmanızı söyleyebilir. Hekim onayı olmadan günde 3 kez kullanmaktan kaçının.
 • İmex sivilce kremini kullanırken ağız, göz, burun içi, açık yara gibi yerlere temas ettirmekten özenle kaçının.
 • İmex kremi sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve masaj yaparak cildinize yedirin.
 • İmex krem yukarıda tarif ettiğimi şekilde 14 gün süreyle ara verilmeden kullanılması gerekiyor. 14 gün boyunca imex kremi cildinize uyguladıktan sonra 7 gün ara verin. 7 günlük aranın ardında tekrar 14 günlük süre boyunca kremi kullanmaya devam edin. Tedavi süresince makyaj yapmaktan mümkün olduğu kadar kaçının.
 • Fondöten görünümünde olduğu için kadın pek çok kadın imex sivilce kremini sadece sivilceyi kurutmak için değil kapatıcı olarak da kullanıyor. İmex pomadı sürdükten sonra uzun süre güneşte kalmaktan kaçının. Cilt altına emildiği için uzun süre güneşe maruz kalmanız halinde siyah lekelere neden olabilir. Bu sebeple yüzde ne kadar kalmalı sorusuna net bir süre vermek olası değil. gece yatmadan önce sürerseniz saatlerce yüzde kalması sorun olmazken, güneşte kalma durumunuz varsa uzun süre yüzünüzde kalması zararlı olabilir.
 • Hamileyseniz, gebe olma ihtimaliniz varsa veya emzirme dönemindeyseniz kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
Benzer İçerik:  Avene Cleanance Jel Ne işe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Ne Kadar Sürede İşe Yarar?

İmex krem ne kadar sürede işe yarar sorusunun tek bir cevabı yok. Her bünye farklı şekillerde ve sürelerde reaksiyon verecektir. Ancak genel itibariyle imex sivilce krem kullananlar, merhemin ilk etkisinin bir hafta içinde görüldüğünü ve sivilcelerdeki iltihabı kurutmaya başladığını ifade ediyor. Ve gene aynı şekilde imex krem kullananların yorumları 1 ayda sivilcelerden tamamen kurtuldukları yönünde.

İmex krem tedavisi süresi 1 ay civarındadır. Ürün 1 kullanıldığında genel olarak sivilcelerden tamamen kurtulmak mümkün olabilmektedir. Tabi bu 1 aylık süre imex krem kullanıcı yorumları değerlendirilip elde edilen ortalama bir tedavi süresi. Bu tedavi süresi bazı kişilerde daha uzun sürebilir. Şayet 1 aydan çok daha uzun süre kremi kullandıysanız ve hala tatmin edici bir sonuç alamadıysanız doktorunuza başvurun. Doktorunuz bu gibi daha ağır durumlarda, size roaccutane ve benzeri gibi farklı bir ürünle yeni bir tedavi programı önerecektir.imex sivilce kremi 2

Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Sivilce tedavisinde son derece iyi sonuçlar veriyor olsa da imex krem sivilce izlerine iyi gelen bir alternatif olduğu söylenemez. İmex merhem, antibakteriyel yapısıyla cildinizdeki zararlı organizmaların üremesine engel olur ve yok eder. Ancak sivilce izleri için cildin yenilenmesine yardımcı olan doğal, bitkisel ve ilaç ürünler kullanılmalı. İmex krem içeriğinde cildin yenilenmesine yardımcı olan bir madde yok. Bu sebeple imex krem sivilce izlerine iyi gelir mi sorunsuna olumlu cevap vermek ne yazık ki mümkün değil.

imex Sivilce Kremi Fiyatı

Kullanım şekli ile beraber konu hakkında en çok merak edilen husus olan imex sivilce kremi ne kadar olduğuna değinelim şimdi de. İmex krem 20 gr. olarak alüminyum ambalajda satılmaktadır. 2018 yılı KDV dahil imex krem fiyatı 28,31 TL’dir. İmex merhem normalde reçeteli bir üründür. 2018 yılı için İmex krem reçete fiyatı ise 3,5 TL’dir.

imex Sivilce Kreminin Zararları Var Mı?

Öncelikle unutulmamalıdır ki her ilacın az veya çok olmak üzere mutlaka bir yan etkisi veya zararı vardır. Bu durumdan imex krem de istisna değildir. Ancak imex pomad ile ilgili olarak yaygın bir yan etki bildirimi yok. Bu sebeple gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İmex krem sivilceleri kurutur ve yok eder ancak bu cildinizde kuruluğa da yol açar. Bu sebeple kremi kullanırken alkol içermeyen krem, losyon, doğal veya bitkisel ürünler ile cildinizi nemlendirmeniz faydalı olacaktır. Tüy dökücü kremlerin içeriklerindeki bir madde ile etkileşim riski her zaman vardır. Bu yüzden ürünü tüy dökücü krem ile birlikte kullanmayın.imex sivilce kremi 4

imex Krem Tüylenme Yapar Mı?

İmex kremin tüylenme yaptığına dair tespit edilmiş bir yan etki veya kullanıcılardan bir geri dönüş, söz konusu değil. yani imex sivilce kremi tüylenme yapar mı diye bir endişe duyarak ürünü kullanmaktan çekinmenize sebep olacak bir durum söz konusu değil.

Yazımızın ilk bölümünde kremin içeriğinde neler olduğunu bahsetmiştik. Bu maddelerden birine veya birkaçına karşı alerjiniz olduğunu biliyorsanız ürünü kullanmaktan kaçının. İmex sivilce kremini kullandığınızda;

 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Karın ağrısı
 • Yüzde, dudaklarda, dilde, boğazda şişlik gibi yan etkiler olması durumunda kremin içerinde bulunan bir maddeye alerjiniz olması çok büyük bir ihtimaldir. Böyle durumlarda vakit kaybetdenen doktorunuza durumu bildirin.
 • Bunun haricinden imex krem kullanalar kişilerde yaygın bir yan etki gözlenmemiştir.

Sivilcelere kesin çözüm için kullanabileceğiniz tek ürün imex pomat değil elbette. yukarıda da söylediğimiz gibi sivilcelerden kurtulmak için kullanabileceğiniz yüzlerce krem çeşidi var. Sivilce kremleri ile ilgili olarak  en etkili, en iyi, fiyatı en uygun, en az yan etkili gibi seçenekler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi mutlaka okuyun.

İLGİLİ KONU:

EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Bize Yazın

İmex merhemin sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanımı ile ilgili olarak tüm bilmeniz gereken hususları tüm detayları ile izah etmiş bulunuyoruz. Daha önce imex krem kullanalar tecrübelerini, kremin ne etkili olup olmadığını, nasıl kullandıklarını yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirler. Ayrıca imex sivilce kremi hakkında aklınızdaki tüm soruları da yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.