İsotrexin Jel – İsotrexin Cilt Soyucu Krem İle Sivilce ve Siyah Nokta Tedavisi

10.06.2018
525
A+
A-

İsotrexin Jel; sivilce tedavisinde kullanılan, doktorların sıkça reçete ettiği en iyi sivilce kremi ürünlerden biri. İsotrexin cilt soyucu krem ile ilgili olarak; isotrexin jel nedir, ne işe yarar? İsotrexin jel nasıl kullanılır? İsotrexin yan etkileri neler? İsotrexin fiyatı ne kadar? isotrexin gerçekten işe yarıyor mu, isotrexin jel kullananlar sonuçlardan memnun mu? İsotrexin jel sivilce lekelerine iyi gelir mi? İsotrexin jelin gözeneklere faydası var mı? İsotrexin jel yüzde ne kadar kalmalı, yüzden nasıl temizlenir? İsotrexin muadili ürünler hangileri? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız kapsamlı araştırma yazımızda.isotrexin jel

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler, kadın veya erkek fark etmeksizin dünyada en sık karşılaşılan cilt problemi. Hemen herkes hayatının bir döneminde ama daha çok ergenlik çağında sivilceler ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Ergenlik döneminde hormon seviyesinde yaşanan ani değişim ve dalgalanmalar sivilceleri sadece bir cilt problem olmaktan çıkarıyor. Özellikle yüzden çıkan sivilceler özgüven sorunlarına ve psikolojik problemlere de sebep olabiliyor.

Bu denli yoğun karşılaşılan bir sağlık sorunu olması sebebiyle ilaç üretici firmalar, sivilcelere kesin çözüm için çok sayıda yöntem geliştirmiş durumda. Sivilcelerden kurtulmak için geliştirilen yöntemlerden en efektif olanı, en iyi sonuç vereni ve en çok tercih edileni ise sivilce kremi kullanmak. Hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. Bu kremlerden biri de isotrexin. İşte isotrexin sivilce kremi ile ilgili tüm bilmek istediğiniz soruların cevapları.

Cildi Yenileyen Maskeler

İsotrexin Nedir, Ne İşe Yarar?

İsotrexin jel hafif ve orta seviyedeki sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren, sürülebilir antibiyotik sınıfındaki bir ilaç türü. İsotrexin cilt soyucu krem, cilt üzerindeki sivilcelere sebep olan bakterilerin çoğalmasını önleyerek öldürür. Bu sayede var olan sivilceleri kurutur ve yok eder, yeni sivilce oluşumuna engel olur. İsotrexin jel formunda bir sivilce kremi olsa da daha çok cilt soyucu krem olarak biliniyor. İsotrexin sürüldüğünde cildin üst katmanını soyucu bir özellik gösterir.

Cilt soyma özelliği sayesinde isotrexin siyah nokta (komedon) tedavisinde de son derece etkili sonuçlar verir. Ürün var olan siyah noktaları yok eder, yeni siyah nokta oluşumuna büyük oranda engel olur. Cildi yenileyerek taze ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. İsotrexin jelin soyucu özelliğinin başka faydaları da var. İsotrexin jel leke tedavisi ve sivilce izleri tedavisinde de son derece etkilidir. Cildi soyan isotrexin lekelere ve sivilce izlerine karşı da son derece başarılı sonuçlar verir. İsotrexin jelin etken maddesi Eritromisin ve İsotretinoin maddeleridir.

Cildi Yenileyen Bitkisel Yağlar

İsotrexin Nasıl Kullanılır?

Verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından isotrexin nasıl kullanılır, nasıl kullanılmalı hususlarına değinmeye başlayalım. İşte isotrexin kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

 • Isotrexin jeli doktorunuz ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun verdiği talimatların dışına çıkmayın. İlacı aşırı doz kullanmak iyileşme sürecini hızlandırmaz aksine yan etki görülme riskini artırır.
 • Doktorunuz aks bir tedavi programı hazırlamadığı sürece isotrexin gece yatmadan önce ve gündüz olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • İsotrexin jeli uygulamadan önce sorunlu cilt bölgesini ılık su ile yıkayarak yağ, kir ve her türlü kalıntıdan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Sivilceli cilt bölgenizde egzama, gül hastalığı, açık yara, rüzgar yanığı veya güneş yanığı varsa bunlar iyileşene kadar jeli kullanmayın.
 • Yaklaşık nohut büyüklüğündeki jeli yüzünüze fazla bastırmadan masaj yaparak yedirin.
 • Kremi uygularken mümkünse eldiven giyin. Şayet giymemişseniz sürdükten sonra ellerinizi mutlaka yıkayın.
 • Ağzınıza, dudaklarınıza, gözünüze temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • İsotrexin ile sivilce tedavisi boyunca uzun süre güneş ışığına, solaryum gibi yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçının. Uzun süre UV ışınlarına maruz kalmak cildinizde kararmalara ve yanıklara sebebiyet verilebilir.
 • İsotrexin jel kullanımı esnasında yan etkiler şiddetli seyretmesi halinde kullanıma birkaç gün ara verebilir veya doz düşürmesi için doktorunuza danışabilirsiniz.
 • İsotrexin sivilce jeli ile tedavisi süresi 6 ila 8 haftadır. Ürünün tam etki göstermesi bu kadar süre alır. İlacı kullanmaya başladığınız ilk günlerde yeterli gözle görülür iyileşme olmadığı düşüncesine kapılarak tedaviyi yarıda bırakmayın.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali veya emzirme durumunuz varsa reçete etmeden önce durumunuzu doktorunuza mutlaka bildirin.İsotrexin Jel Öncesi ve Sonrası

İsotrexin Yan Etkileri Neler?

İsotrexin yan etkileri arasında en sık görüleni ciltte kızarıklık ve yanma hissidir. Kızarıklık ve yanma yan etkilerine bazen kaşıntı da eşlik edebilir. Yan etkiler rahatsız edici boyuttaysa yukarıda da belirttiğimiz gibi ilacı kullanmaya birkaç gün ara verebilir veya günde 2 kez kullanıyorsanız bire düşürebilirsiniz.

Benzer İçerik:  Fucidin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

İsotrexin kullanımı esnasında;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Ağızda, dilde, dudaklarda şişme gibi yan etkiler görülmesi durumunda isotrexin içeriği içindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız halinde derhal ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza durumu bildirin.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı?

İsotrexin Fiyatı Ne Kadar?

İsotrexin sivilce kremi ile ilgili en çok merak edilen hususların başında fiyatı geliyor elbette. İsotrexin alüminyum tüp içinde 30 gram ve reçeteli olarak satışa sunulmaktadır. Günümüz itibariyle eczanelerde isotrexin 30 Gr Jel satış fiyatı 17,71 TL’dir.

Yazımızın muhtelif bölümlerinde bahsettiğimiz üzere eczanelerde onlarca çeşit sivilce kremi kullanıma sunulmuş durumda. hemen her ilaç üretici firmanın en az bir tane sivilce kremi ve benzeri ürünü raflarda yer alıyor. Seçeneklerin bu denli çok olması en iyi sivilce kremi hangisi, en etkili sivilce kremi hangisi arayışında olanlarda haliyle kafa karışıklığına sebep oluyor. Unutmayın her ilacın etkisi bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir. Bir kişide çok başarılı sonuçlar veren bir sivilce kremi başka bir kişide aynı derecede sivilceleri geçiremeyebilir.

Bu sebeplerden ötürü en iyi sivilce kremi hangisi sorusuna verilebilecek tek bir sabit cevap yok. hali hazırda eczanelerde satışta olan diğer tüm sivilce kremleri hakkında geniş kapsamlı blgi sahibi olarak hangi kremi kullanmanız gerektiği konusunda bi fikir sahibi olabilmek için aşağıda bağlantısı bulunan araştırma yazımızı mutlaka okuyun.

En İyi – En Ekili Sivilce Kremi Markaları

İsotrexin Muadili Ürünler Hangileri?

Isotrexin jeli eczanelerde bulmak genellikle pek sorun olmuyor. Ancak ürün eczanelerde bulunamadığında veya yan etkilere maruz kalındığında yapılacak şey ise doğal olarak isotrexin muadili krem kullanmak. İşte isotrexin eşdeğeri krem markaları.

 • BENZAMYCIN Topikal 46.6 gr jel
 • ERITRETIN 30 gr jel
 • ACNEMIX 46.6 gr jel
 • ETREXIN jel 30 gr
 • MUNDERM jel 30 gr

İsotrexin Jel Hakkındaki Tüm Sorular

İsotrexin Jelin Gözeneklere Faydası Var Mı?

İsotrexin cilt soyucu krem cildin üst tabakasının soyulmasını sağlayarak cildin kendini yenilemesini hızlandırır. Cildin yıpranmış üst tabakasının soyulmasıyla siyah noktalar gider gözenekler açılaral cilt derin bir nefes alır ve canlı bir görünüme kavuşur. İsotrexin jelin gözenekleri faydası gözle görülür bir seviyededir.

İsotrexin Jel Sivilce Sivilce Lekelerine İyi Gelir Mi?

İsotrexin kullananlar arasında cilt soyucu krem olarak da adlandırılmakta. İsotrexin cilt soyma özelliği sayesinde cildin yıpranmış üst tabakasının yenilenmesine katkı sağlar. Sivilce lekeleri de çok büyük oranda bu üst cilt tabakasından aşağı nüfuz etmez. İsotrexin jeli kullananlar bu sayede sicilce lekelerinden de kurtulmuş olur.

İsotrexin Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

İlacın günde 2 kez kullanıldığını yazımızın başında belirtmiştik. Akam yatmadan önce kremi sürdükten sonra sabaha kadar yüzünüzde kalması gerekmektedir. Sabah sürdüğünüzde ise cildinizin kremi yeterince emmesi için süre tanıyın. Kremi sürdükten bir buçuk iki saat sonra cildinizi isterseniz temizleyebilirsiniz.

İsotrexin Jel Nasıl Temizlenir?

İsotexin jeli temizlemek için özel bir yönteme ihtiyaç yoktur. Ilık su ile yüzünüzü yıkayarak ilacı yüzünüzden rahatlıkla arındırabilirsiniz. Ancak su yerine temizlik bezleri, tek kullanımlık kağıt havlu ve benzeri ürün kullanacaksınız kesinlikle alkol içermeyen ürün kullanın.

İsotrexin Jel Sivilce İzleri İçin Kullanılır Mı?

Ürününü en iyi sonuç verdiği cilt sorunlarından biri de sivilce lekeleridir. Sivilce lekeleri tedavisi için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Çözüm

Bize Yazın

İsotrexin cilt soyucu krem ile ilgili olarak başta kullanımı, yan etkileri, fiyatı gibi konular olmak üzere tüm bilmeniz gerekenleri detaylarıyla izah etmiş bulunuyoruz. İsotrexin sivilce kremi ile ilgili olarak bilmek istediğiniz tüm hususları, cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Süslü sözlük ve ekşi sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, sosyal medya organları ve kişisel bloglarda isotrexin kullananlar deneyimlerini, aldıkları sonuçları ve tedavinin neticelerini paylaşıyorlar. İsotrexin kullananların yorumları çok büyük bir oranda kremin sivilce tedavisinde işe yaradığı yönünde. İsotrexin kullanıcı yorumları dikkate alındığında ilacın en iyi, en etkili sivilce kremlerinden biri olduğu sonucuna varmak yanlış bir yargı olmayacaktır. Siz de isotrexin kullananlar arasındaysanız aldığınız neticeleri ve tecrübeleriniz yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Böylece geniş bir bilgi alt yapısına ve bilgi paylaşım ortamını sağlamış oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.