Kaş Çıkarma

11.03.2018
829
A+
A-

Kaş çıkarma ve gürleştirme, kaşları seyrek olan kadınların sağlıklı ve güzel görünen bir yüze, anlamlı bakışlara sahip olması için mutlaka yapması gereken bir bakım. Yüz güzelliğinizi tamamlamak için pek çok kaş çıkarma, kaş gürleştirme yöntemi mevcut. Kaş güçlendirmek ile ilgili olarak; Kaş güçlendirici yağlar hangileri ve nasıl uygulanır? Kaş güçlendirici vitaminler neler ve nasıl alınmalı?

Kaş gürleştirmek için kür, krem, serum, ilaç, maske gibi diğer tüm yöntemler hakkında tüm bilmeniz gereken önemli hususları sizin için derledi. Hanımlar olarak kaş güçlendirmek için neler yapmalıyız öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.

Kaş Gürleştirme Yeni Kaş Çıkarma

Kaşlarımız, bakışlarımıza derinlik, yüzümüze ifade katan, yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olan en önemli detaylardan biri. Bu yüzdendir ki kaş güzelliği cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Kaş çıkarmak, kaşları gürleştirmek, kaşları dolgunlaştırmak için evde yapılabilecek doğal yöntemlerden cerrahi müdahaleye kadar çok geniş bir skalada yöntem ve uygulamalar mevcut. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan evde kendi başınıza doğal yöntemlerle kaşları güçlendirmek, gürleştirmek, kaş çıkarmak mümkün.

Kaş Gürleştirmek İçin Sarımsak 

Kaş gürleşmesi için sarımsak kullanmak bilinen en eski yöntemlerin başında yer alıyor. Özellikle saç kıran gibi hastalıkların tedavisinde sarımsağın ne denli etkili sonuçlar verdiği herkesçe iyi biliniyor.

Sarımsağın içinde bulunan bazı maddeler sürüldüğü yerde tahrişe ve hasara sebep olur. Sarımsağın sürüldüğü noktada meydana gelen bu tahrişin kıl köklerini uyararak yeniden uzamayı sağlıyor. Sarımsak kaş çıkartmada etkili sonuçlar verse de kullanmak riskli.

İçeriğindeki tahriş edici maddelerin yoğun olması veya gereğinden fazla kullanılması halinde sürülen bölgede cilde zarar vermesi tehlikesi her zaman bulunuyor.

Cilde ve deriye verebileceği zarar ihtimali göz önünde bulundurulduğunda kaş çıkarmak için sarımsak kullanımı tavsiye etmeyi doğru bulmuyoruz.

Kaş Güçlendirici Vitaminler

Kaş çıkarmak, kaşların güçlenip gürleşmesi için tüm uygulanan tüm bu yönetmeleri desteklemek için gıda ve vitamin takviyesi de büyük önem taşıyor.

Özellikle E vitamini ve D vitamininin kıl köklerinde güçlendirici etkileri olduğu çok iyi biliniyor. Bu sebeple E ve D vitamini yönünden zengin gıdaları tüketmek kaşlarınızı güçlendirmek için yaptığınız yöntemlerde daha iyi sonuç almanıza büyük katkı sağlayacaktır.

 

E ve D vitamini haricinde A vitamini ve B3 vitamininin kıl köklerine etki ettiği ve güçlendirdiği klinik olarak gözlemlenmiş.

Bu sebeple mümkünse E, D, A ve B3 vitamini içeren gıdaları beslenme düzeninde daha çok yer ayırmanız faydalı olacaktır. Bu vitaminleri içeren gıdaları daha fazla tüketmek tabi ki öncelik ancak bu gıdaları daha fala tüketmenizin önünde engeller mevcut ise kapsül olarak bu vitaminleri almanız ikinci bir seçenek. Ama söylediğimiz gibi öncelik bu vitaminleri doğal yoldan yani gıdalardan almak olmalı.

Kaş Güçlendirici Yağlar 

Kaş çıkarma yolları içinde yağ kullanmak etkili yöntemlerin arasında başı çekiyor. Kaş çıkarmak için hangi yağı kullanmak gerektiği konusunda biz hanımlar bir hayli kararsız kalıyoruz. Aşağıda detaylarını verdiğimiz bazı doğal mineral yağlar ile etkili sonuç almanız, kaşlarınızı doğal yöntemlerle tam istediğiniz gibi güçlü ve canlı yapmanız mümkün.

Fındık Yağı

Kaş güçlendirici yağlar deyince akla ilk olarak gelen fındık yağı. Fındık yağı içeriğinde bolca bulunan D vitamini sayesinde kıl köklerini besleyerek güçlendiriyor, daha gür ve canlı kaşlara sahip olmanızı sağlıyor. Küçük bir pamuk parçasına damlattığınız birkaç damla fındık yağını kaşlarınıza masaj yaparak yedirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yapmak için en uygun zaman ise gece yatmadan önceki zaman süreci. Böylece uykunuz esnasında fındık yağı derinizin altına ve kıl köklerine en iyi şekilde nüfuz ederek en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

 

 

Badem Yağı

Kaş güçlendirici yağlar deyince akla gelen ikinci seçenek ise badem yağı. Badem yağı tıpkı fındık yağı gibi D vitamini içerir ancak badem yağının içinde en fazla E vitamini bulunur. E vitamini tıpkı D vitamini gibi kıl köklerini güçlendirici bir etkiye sahiptir. Badem yağını kaşlarınıza tıpkı fındık yağında olduğu gibi yatmadan önce masaj yaparak masaj yaparak yedirerek kullanmanız optimum faydayı sağlayacaktır. Badem yağı ayrıca içeriğindeki maddeler sayesinde nemi vücudunuza hapsederek yumuşak bir cilde sahip olmanızı da sağlıyor.

Benzer İçerik:  Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

 

Hint Yağı

Asıl adı kastor yağı olan bu madde ülkemizde daha çok hint yağı adıyla biliniyor. Hint yağı saç, kaş, kirpik gibi kullanıldığı bölgelerde iyi sonuçlar, kıl köklerini güçlendirdiği verdiği kullananlar tarafından ifade ediliyor. Yaptığı tüylendirme etkisi sebebiyle kafa derisi hariç vücudun diğer bölgelerinde kullanması pek uygun değil. kaş çıkarmak için hint yağının kullanılması ise biraz farklı. Öncelikle hint yağını elle dokunamayacak kadar ısıtmak gerekiyor. Isınan hint yağını bir süre soğumaya bıraktıktan sona elle temas dokunmak mümkün olduktan sonra kaş bölgesine masaj yaparak yedirin. Bu uygulamayı 2 hafta yapmanız etkili sonuç verecektir.

Kaş Çıkarma Serumu

Doğal yöntemlere kaş uzatma, gürleştirme ve kalınlaştırma mümkün olmuyorsa akla gelen seçenek kaş çıkarma serumu oluyor haliyle. Öncelik tabi ki doğal yöntemlerle sonuca ulaşmak olmalı. Ancak doğal yöntemlerden istenilen sonuç elde edilemeyince tıptan ve ilaçlardan faydalanmak gerekiyor. Kaş çıkartmak için piyasada onlarca serum, krem ve ilaç mevcut.

Kaş çıkarma serumu deyince piyasada en öne çıkan, kullanıcıların en memnun kaldığı ürünlerin başında Eeose Forte geliyor. Eeose Forte serum ile ilgili olarak nasıl kullanılır, fiyatı nedir başta olmak üzere tüm detayları aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bioxcin Quantum

Bazı kadınların kaş gürleştirme için göz damlası, doğum kontrol hapı kullanmak gibi yöntemlere başvurduğu, evde karışımlar hazırlayarak kullandığını duyuyoruz.

Doğum kontrol hapı, göz damlası gibi ilaçların içeriklerinde bulunan etken maddeler sayesinde kaş çıkartma etkisi yapma ihtimali elbette mevcut. Ancak unutmayın ki bu ilaçlar tamamen başka amaçlar için geliştirilmiştir.

Bu sebeple sırf kaş uzatmaya fayda sağlıyor diyerek vücudumuzu ve sağlımızı bozacak, zarar verecekler eylemlerden kaçınmanız gerekiyor. yani sözün özü kaş çıkartan göz damlası, kaş çıkarmak için doğum kontrol hapı gibi şeylere öncelikle sağlığınız için itibar etmeyin.

Saçların gürleşmesi, kaşların çıkması için jilet ile bölgeyi kazımak da kadınların başvurduğu yöntemler arasında yer alıyor. Öncelikle şu konuya bir açıklık getirelim. Saçların daha gür çıkması için, kaş çıkması için jilet kullanmak hiçbir fayda sağlanmaz. Jilete vurulan bölgede kıl köklerinin güçlenmesi tamamen bir şehir efsanesidir ve hiçbir doğruluk payı yoktur.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Kaş Çıkarıcı Krem

Kaş çıkarmanın yolları arasında krem kullanımı önemli bir yere sahip. yukarıda bahsettiğimiz kaş çıkarıcı serumların hepsinin krem formu da mevcut.

Hali hazırda piyasada ister sadece eczane satışı olan ister kozmetik dükkanlarında, onlarca çeşit kaş çıkarıcı krem mevcut. Bu kremlerin bir bölümü tamamen bitkisel ürünler sınıfında yer alırken bazıları ise kimyasal yapıya sahip. Şimdi belli başlı bilinen kaş çıkartıcı kremlere örnekler verelim.

  • Herbaflora
  • Folixir
  • Bioxin Quantum
  • Eeose
  • Blue Ocean
  • Softem

Piyasada kaş çıkartıcı krem, kaş çıkartıcı serum olduğu iddiasında olan onlarca ürün mevcut durumda. Hangi ürünün kaş çıkarmada ne kadar etkili olduğunu söylemek aslında çok da kolay değil.

Ayrıca bu tarz ürünlerin her kullanıcıda aynı etkiyi yapmadığı, aynı sonucu vermediği, bir kullanıcıda çok iyi sonuçlar alınırken, diğer bir kullanıcıda fayda sağlamadı biliniyor. Bu sebeple kaş çıkartıcı krem konusunda ancak deneyip sonucu görerek en iyi seçeneği belirleyebilirsiniz.

Kaş güçlendirici krem kategorisinde son seçeneğimiz ise vazelin. Fındık ve badem yağı gibi doğal ürün olmayan vazelin ham petrolden elde edilen bir yağlı krem türüdür. Vazelini son seçenek olarak sunmamızın sebebi de tam olarak bu. Vazelin yapımı aşamasında içeriğine eklenen mineral yağların kıl köklerini güçlendirici yaptığı biliniyor.

Bu sebeple vazelin de kaş güçlendirici ve çıkartıcı bir etkiye sahip. Kaş bölgenize gece yatmadan önce bir miktar vazelini masaj yaparak yedirirseniz kaşlarınız için yararlı bir etki sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.