Nadixa Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar?

13.04.2018
1.112
A+
A-

Nadixa krem, siyah nokta, cilt enfeksiyonları ve özellikle iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılan pomat çeşidi. Nadixa sivilce kremi ile ilgili olarak; nadixa krem nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir? Nadixa krem nasıl kullanılır, ne zaman etki etmeye başlar, ne kadar sürede etki eder? Nadixa sivilce kremi fiyatı ne kadar, yan etkileri neler? Nadixa muadili krem markaları hangileri? Nadixa kullananlar üründen memnun mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.sivilcelerden kurtulmak

Sivilcelerden Kurtulmak

Tüm dünyada kadın erkek fark etmeksizin en sık karşılaşılan cilt problemi sivilceler hiç kuşku yok ki. Sivilceler en fazla ergenlik döneminde görülse de, ergenlik sonrası yetişkinlik dönemlerinde de sıklıkla karşılaşılabilen bir cilt sağlığı sorunu. Sivilceler temelde bir cilt sağlığı problemi olsa da dış görünüşe ve cilt güzelliğine gölge düşürmesi, zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmediğinde geriye bıraktığı izler derin psikolojik ve özgüven sorunlarına da sebep olabiliyor. Sivilcelere kesin çözüm arayışı içinde olan insanlar çok çeşitli yöntemlere başvuruyor.

Sivilcelerden kurtulmak için son derece etkili doğal ve bitkisel yöntemler var. Ancak bu yöntemlerin yeterli seviyede ve istenilen etkiyi göstermediği durumlarda tıp ve ilaç sanayi devreye giriyor. Sivilcelerden kurtulmak için en etkili yöntem sivilce kremi kullanmak. Bu sebeple ki sivilce kremleri tüm dünyada sivilce tedavisinde en çok tercih edilen yöntem olarak ön plana çıkıyor. Hali hazırda ister reçeteli olsun ister reçetesiz, yüzlerce sivilce kremi markası satışta. Her bir ilaç üreticisi kendi ürününü en iyi, en etkili sivilce kremi olarak lanse ediyor. Hangi sivilce kremi en iyi sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiyor olsa da bu araştırma yazımızda kullananlar tarafından en iyi sivilce kremi markaları arasında gösterilen nadixa sivilce kremi hakkında detaylı olarak bilgilendireceğiz.nadixa krem

Nadixa Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Nadixa krem, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan son derece etkili bir antibiyotik pomat türüdür. Cilt üzerinde uygulandığı bölgelerde bakterilerin üremesine engel olan ve bakteriler üzerinde öldürücü etki gösteren bir kremdir. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde çok yoğun olarak görülen kıl kökü çevresindeki bakterilerin sebep olduğu akne vulgaris adı verilen iltihaplı sivilceler ve diğer yüzeysel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde son derece etkili bir üründür. Daha sade bir şekilde ifade edecek olursak nadixa, sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanılan bir sivilce kremidir. Nadixa kremin etken maddesi nadifloksasin maddesidir. Bir İspanyol ilaç firması olan Ferrer Internacional lisansıyla Türkiye’de Adeka İlaç Sanayi tarafından üretilmektedir.

Nadixa Kremin Faydaları

Nadixa krem kullananların yorumları ve geri dönüşleri nadixa kremin sivilcelere karşı en etkili kremler arasında yer aldığını gösteriyor. yani nadixa krem kullananlar ürününü etkisinden bir hayli memnun ve tatmin edici sonuçlar alıyor. Siyah nokta, ergenlik aknesi ve iltihaplı sivilce tedavisinde son derece etkili kullanılan nadixa kremin faydaları;

 • Cilt yüzeyine yerleşmiş olan bakterilerin aktivitelerini azaltır ve öldürür
 • Kıl kökleri ve kıl kökü çevresinde yerleşmiş bakterilerin aktivitelerini azaltır ve öldürür
 • Var olan iltihaplı sivilceleri yok ettiği gibi yeni sivilce oluşumuna da engel olur
 • Siyah noktaları yok eder, yeni siyah nokta oluşumuna engel olur
 • Özellikle iltihaplı sivilceleri küçültür, soldurur ve kurutur
 • Ergenlik dönemindeki gençlerde sık rastlanan ilerlemiş akne tedavisinde son derece etkilidir.

  nadixa krem kullanımını

  Nadixa Sivilce Kremi Kullanımı

Nadixa Nasıl Kullanılır?

Krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından nadixa nasıl sürülür, nasıl kullanılır konusuna açıklık getirelim. İşte madde madde nadixa kremin kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler;

 • Öncelikle nadixa kremi, doktorunuz ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın. Doktorunuzun size tavsiye ettiği sürede ve dozda kullanın, doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın.
 • Nadixa merhem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Kremi cildinize sürmeden önce sorunlu bölgeyi ılık suyla yıkayıp kurulayın.
 • Kremi cildinize tercihen ufak bir pamuk parçasıyla ince bir tabaka halinde masaj yapar gibi uygulayın.
 • Açık yaralara, ağzınıza, burun içine, gözlerinize temas ettirmekten özenle kaçının. Söz konusu yerlere temas etmesi halinde bölgeyi bol suyla yıkayın.
 • Nadixa kremi sürdükten sonra çok fazla güneşe maruz kalmaktan kaçın. Krem cilde emildikten sonra çok fazla güneş ışınına maruz kalırsanız siyah leke oluşması tehlikesi söz konusu
 • 14 yaşından küçük çocuklar için nadixa sivilce kremi kullanımı uygun değildir.
 • Nadixa sivilce kremi ile tedavi süresi boyunca daha etkili ve hızlı sonuç almak için mümkün olduğu kadar makyaj yapmaktan kaçının.
 • Tedavi süresi boyunca alkol içeren sabun ve cilt temizlik ürünleri, tüy dökücü, tüy sarartıcı ve saç boyası kullanmaktan kaçının.
 • Hamilelik, hamilelik şüphesi veya emzirme durumları söz konusu ise durumunuzu tedavi programlanırken doktorunuza mutlaka bildirin.

  nadixa before after

  Nadixa Before After

Nadixa Krem İşe Yarıyor Mu?

Nadixa krem ne zaman etki etmeye başlar, ne kadar sürede etki eder sorularının cevabı kişiye göre değişlik göstermektedir. Nadixa krem kullanım süresi 8 haftadır. Ancak hekiminiz cildinizin ve sivilcelerin durumuna göre daha uzun veya daha kısa bir sivilce tedavi programı da uygulayabilir. Nadixa sivilce kremi ortalama olarak 3 ile 5 günlük sürede etki etmeye başlar. Bu zaman zarfında iltihaplı sivilcelerde küçülme gözlenmeye başlar. Bu zaman zarfında sivilcelerde herhangi bir küçülme, iltihaplı sivilcelerde kuruma göremezseniz tedaviyi kesinlikle yarıda bırakmayın. Etki süresi olarak yukarıda verdiğimiz süreler ortalama değerlerdir ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Nadixa kremin etki süresinin 10 günü bulabileceğini unutmayın.

Nadixa Kremin Yan Etkileri

Öncelikle nadixa kremin içeriğinde yer alan bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kremi kullanmayın.

Nadixa krem kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Ağızda, dilde, dudaklarda, boğazda şişme
 • Kremin uygulandığı cilt bölgesinde şiddetli yanma, hassasiyet ve kızarıklık olması halinde kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda tedaviyi derhal durdurarak doktorunuza bilgi verin.

Yukarıda saydığımız alerji durumları haricinde nadixa kremin yan etkisi kaşıntı olarak söylenebilir. Kaşıntı haricinde nadixa sivilce kremi için yaygın olarak görülen bir yan etkisi mevcut değildir.nadixa yan etkiler

Nadixa Sivilce Kremi Fiyatı

Nadixa sivilce kremi ile ilgili en çok merak edilen hususlardan biri olan fiyat konusuna gelelim şimdi de. Nadixa %1 30 gr krem alüminyum tüp formunda satılmaktadır. 2018 yılı için nadixa sivilce kremi fiyatı 28,24 TL’dir. Bir antibiyotik olan nadixa krem reçetesiz satılmaz.

Nadixa Krem Kortizonlu Mu?

Sivilce kremi başta olmak üzere pomat, jel ve merhem türü ürünler kullanacakların en çok endişe duydukları şeylerin başında kortizon geliyor. Çok sayıdaki okuyucumuz yorumlar kısmından editörlerimize nadixa krem kortizonlu mu sorusunu yöneltiyor. Nadixa sivilce kremi kortizon içermez, bu sebeple endişe duymadan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

daha önce de belirttiğimiz gibi hali hazırda satışta yüzlerce sivilce kremi bulunuyor. Nadixa sivilce kremi haricinde sivilcelerden kurtulmak için çok sayıda etkili seçenek mevcut. En iyi sivilce kremi hangisi, en etkili sivilce kremi hangisi bir fikir edinebilmek için pek çok sivilce kremi hakkında detaylı bilgi verdiğimiz aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi okuyabilirsiniz.

İLGİLİ KONULAR:

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Nadixa Muadili Kremler

Nadixa sivilce kremi kullananlar, bazen fiyatı bazen de piyasada bulunamaması sebebiyle muadili ürünlere yöneliyor. İşte hali hazırda satışta olan nadixa muadili kremler;

 • Aknefloks
 • Benzalin topikal jel
 • Clinoper
 • Magnis krem
 • Nadacne krem

Bize Yazın

Yazımızın ilk bölümlerinde belirttiğimiz gibi nadixa hakkında yorumlar genel itibariyle son derece olumlu. Görülen o ki nadixa sivilce tedavisinde son derece etkili. Diz de daha önce nadixa krem kullananlar arasındaysanız krem ile ilgili deneyimlerinizi, kullandıktan sonra olumlu ya da olumsuz aldığınız sonuçları yorumlar kısmına yazarak diğer tüm okuyucularla paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Baran dedi ki:

  Çok güzel bi krem işe yarıyor da bu kremi kullanmanızı tavsiye ederim