Saç Uzatan Şampuanlar

19.03.2018
242
A+
A-

Kısa saça sahip ve uzun saçı seven pek çok kişi saç uzatan şampuanlar nedir diye düşünmektedir. Doğru şampuan sayesinde ve düzenli saç bakımlarınız ile saçlarınız hızlı bir şekilde uzayabilir. Saç uzamasını etkileyen pek çok neden bulunmaktadır. Düzenli bakım ve kötü koşullardan uzak durarak saçınızı bir ayda uzayabileceği maksimum seviyede uzatabilirsiniz. Fakat saç uzatan şampuanları kullansanız dahi bazı durumlar devam ettiği sürece saçınız yine de hızlı uzamayabilir. Saç uzamasını yavaşlatan bir takım durumlar mevcuttur. Bu durum var ise şunlardır:

 • Saçı az yıkayıp kirli bırakmak
 • Düzensiz beslenme ile vücuda gerekli olan vitamin ve minarelerden eksik bırakmak
 • Saç kurutma makinasını çok fazla kullanmak ve kullanırken makinayı saç tiplerine çok yakın tutmak
 • Kısa zamanda çok fazla saç boyamak
 • Vücudunuzun demir, bakır ve çinko yönünden eksik kalması
 • Saç maşası ve saç düzleştiricisini çok fazla kullanmak
 • Saçı direk güneş ışınlarına ve deniz sonrası fazla tuza maruz bırakmak

Yukarıda yazılmış olan saç uzamasını engelleyici durumları azaltarak ve saç uzatan şampuanları tercih ederek ve de beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde saçınız bir ay içerisinde 3 santimetre kadar uzama gösterebilir.

Saç uzatan şampuanlar kullanmak istiyorsanız da saçınıza uygulama yapmadan önce saç tipinize ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü şampuan seçerken saç tipiniz oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Saç tipinize uygun şampuanı seçtikten sonra bu uygulamayı yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç uzatan pek çok hazır şampuan olduğu gibi sizlerde kendi imkanlarınız ile evde hazırlayacağınız şampuan ile saçınızı uzatabilirsiniz.

Doğal yollarla ev yapımı saç uzatan şampuan

Gerekli olan malzemeler

 • 2-3 çay kaşığı pantenol
 • 500 ml ısırgan otu şampuanı
 • 25 ml ısırgan otu özü
 • 50 ml hint yağı
 • 2-3 flakon vitamin b kompleks

Bir kabının içerisinde verilen malzemelere gerekli ölçülerde karıştırarak elde ettiğiniz karışımı cam bir kavanoza koyarak bir gün kadar dinlendirmeniz gerekir. Dinlenen karışımı artık şampuan olarak kullanabilirsiniz. İçerisindeki ısırgan otu sayesinde saç uzamasını artıran bu şampuanı düzenli olarak her banyoda kullandığınız da saçınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

Saç Uzatan Şampuanlar Hangileri?

Canlı ve uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız sizlerde saç uzatan şampuanları tercih ederek iyi sonuçlar alabilirsiniz. Peki ya saç uzatan şampuanlar hangileri diye düşüyorsanız şimdi sizlere bahsedeceğimiz şampuanlar sayesinde iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 1. Restorex saç uzatan şampuan

Hızlı saç uzaması isteyenler için en sık tercih edilen şampuanların arasında bulunmaktadır. Restorex şampuan sadece saç uzatmakla kalmayıp bunun yanı sıra saç nemini koruyarak saçın daha canlı ve parlak görünmesini de sağlamaktadır. Kepek sorununu da ortadan kaldıran bu şampuan saç uçlarındaki kırıkları onararak saç dökülmesini de azaltmaktadır.

 

 1. Bioxcin saç uzatan şampuan

Kopan saç uçlarını onararak saçın daha sağlıklı olmasını da sağlayan bu şampuan saçı besleyerek saçın daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saç uzatan şampuanlar arasında sıklıkla sadece edilen bu şampuan saç dökülmesine karşı da oldukça etkilidir. Sağlıklı ve güçlü saçlar istiyorsanız bioxsin sizlere yardımcı olacaktır.

 

 1. Elidor saç uzatan şampuan

Tanınan şampuanlar arasında olan Elidor şampuan saç uzatma konusunda da oldukça başarılı bir üründür. Düzenli kullanım ile bir ay gibi bir sürede etkisini gösteren şampuan saçı güçlendirerek daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturmaktadır. Ayrıca kepek oluşumunu önleyerek saçı dipten uca kadar beslemektedir.

 

 1. Bioblas saç uzatan şampuan

Sarımsağın saç uzatıcı etkisini şampuan ile buluşturarak kullanıcısına sunan bioblas saç uzatan şampuanlar oldukça faydalı ürünlerden bir tanesidir. Sadece saçı uzatmakla kalmayıp ayrıca saçın hem diplerine hem de uçlarına bakım yaparak yıpranmış saçların kısa sürede toparlanmasına sağlamaktadır. Düzenli kullanımda saçın hem uzamasına hem de toparlanmasını sağlayan bir şampuandır.

 1. Carrot care saç uzatan şampuan

Saç uzatan şampuanlar arasında farkında konuşturan carrot care hem şampuan hem de saç kremi olarak çeşitleri bulunmaktadır. İçerisinde bulunan havuç özü sayesinde saçlarınıza beslemektedir. Havuç özü saçlara ışıltı katarken ayrıca yıpranmış saçları da onarmaktadır. Saçınızdaki neredeyse bütün sorunlar ile baş eden bu şampuan saçın en sağlıklı şekilde uzamasını sağlar.

 

 

 1. Diona at kuyruğu şampuan

Saç uzatan şampuanlar arasında bulunan bu ürün daha çok matlaşmış ve yıpranmış saçları onarmak için kullanılmaktadır. Yıpranmamış yönleri onarılarak daha sağlıklı olan saçlar daha rahat beslenerek daha hızlı uzamaktadır. İnce tellere sahip saçları güçlendirerek daha gür olmasını sağlayan bir şampuandır.

 

 

Restorex Saç Uzatan Şampuan

Saç uzamasında problemleri olan kişilere önerilebilecek restorex saç uzatan şampuan gözle görülür farkı en kısa sürede sizlere sunmaktadır. Sarmaşık özüne sahip bu şampuanın her saati türüne özgü farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sadece saçma uzatan şampuanlar arasında saymakta doğru olmaz. Çünkü Restorex saç uzatan şampuan hem yıpranmış olan saçları onarırken hem de kepek sorunu da ortadan kaldırmaktadır.

Ürün sadece şampuanla da bitmemektedir. Şampuanın yanında saç bakım kremi ve serumu da bulunmaktadır. Bu seti tam anlamıyla düzenli olarak kullandığınız da saçınızdaki farkı kendinizde göreceksiniz. Hem saçınız sağlıklı bir hal alırken hem de çok hızlı uzamaktadır. İçerisindeki sarmaşık özleri sayesinde bitkisel olarak saçınızı da beslemektedir.

Restorex şampuanlarından saç tipinize en uygun olanı seçerek en sağlıklı bakımı yapmış olursunuz. İnce telli ve dökülmeye meyilli, boyalı, kepekli, parlaklığını yitirmiş ve hasar görmüş ve yıpranmış saçlar için birbirinden ayrı çeşitleri bulunan bu şampuanlardan sizlerde saç tipinize en uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık bu şampuan sayesinde saçınızı korkmadan uzatabilir, istediğiniz renge boyayabilir ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Benzer İçerik:  Limonun Cilde Faydaları

Restorex saç uzatan şampuanlar saç derinize bakım yaparak sağlıklı bir saçı en temelden oluşturmaktadır. Sağlıklı saç derisi sağlıklı saç kökleri ve uçları demektir. Sizlerde bu şampuanla saç diplerinize masaj yaparak uygulayarak kullanabilirsiniz. En etkili uzamayı görmek için ise onarıcı bakım kremini ve saç serumunu da şampuan ile beraber kullanabilirsiniz.

 

 

Elidor Saç Uzatan Şampuan

Elidor saç uzatan şampuanlar serisi ile sizlerde sağlıklı uzayan ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Farklı saç tiplerine göre pek çok çeşidi bulunan Elidor saç şampuanları saç tipinize uygun olan çeşidi ile en iyi bakımı saçlarınıza yapmaktadır. Kuru saçlar, kepekli saçlar, koparak dökülen saçlar, kıvırcık saçlar, yıpranmış saçlar, hacim siz saçlar, mat saçlar, düz saçlar ve sert saçlar için çeşitleri bulunan bu şampuandan siz de kendinize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Saç uzatan şampuanlar seviyesinde sadece saç şampuanı olduğunu söylemekte doğru olmaz. Saç bakım kremi ve bakım spreyi ile beraber kullanılan şampuan ile mükemmel sonuçları sizlerde en kısa zamanda fark edeceksiniz. Elidor saç şampuanları saç derinize bakım yaparak sağlıklı saçlarınızı dipten uca kadar beslemektedir. İçerisinde bulunan bitkisel özler ve vitaminler sayesinde sağlıklı uzayan, uzarken kopmayan saçlar sizlerin olabilir.

Kullananlar tarafından bir ay içerisinde 2-3 cm kadar uzaman görenlerin de bulunduğu söylenebilir. Fakat bu şampuanları kullanırken saçlarınıza kötü bakarak ve sadece şampuanı kullanarak verimli sonuçlar elde edemezsiniz. Saçınıza bakmak, uygun saç bakım ürününü kullanmak, bol su içmek, dengeli beslenmek şampuan kullanılırken beraberinde yapılması gereken parçalardır. Bunların hepsini yaptığınız da en verimli saç uzamasını görebilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Ürünler

Saçları yavaş uzayan ve artık saçlarının uzamasını bekleyecek kadar sabrı kalmayan kişilere hızlı saç uzatan ürünler yardımcı olmaktadır. Saçınıza uygun bakımı yaparak ve saçın hızlı uzamasını sağlayacak ürünlerden faydalanarak saçınızın oldukça hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç uzatan şampuanlar ile saçınızın uzamasına katkı sağlayabileceğiniz gibi bunların dışında organik maddelerden ve diğer saçma uzamasını sağlayan kozmetik ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Saçınızın uzaması için kozmetik ürünlere çok paralar vermek istemiyorsanız kendi hazırlayacağınız maskelerle ve organik yağlar ile düzenli kullanımda saçınızı istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Ürünler Nelerdir?

 1. Zeytinyağı: E vitamini içeren zeytinyağı vücudumuza pek çok yönden oldukça faydası bulunurken saçlar için de oldukça faydalı bir üründür. Saç derisine bakım yapan zeytinyağı sayesinde saçlarınız parlaklık kazanır ve daha hızlı bir şekilde uzayabilir. Zeytinyağı saçlarınıza uyguladıktan sonra bir de saç uzatan şampuanlardan yardım alarak saçınızı beslerseniz en verimli şekilde saçma uzamasına sahip olabilirsiniz.
 2. Badem yağı: A, B, K vitaminleri olmak üzere pek çok mineralleri de içinde bulunduran badem yağı saç o zaman sana yardımcı olduğu gibi ben çokta saç köklerini besleyerek saçların daha sağlıklı ve gür olmasını sağlamaktadır. Özellikle saçları sağlıksız ve ince telli olan kişilerin başvurduğu badem yağı sayesinde gür ve parlak saçlara sahip olursunuz.
 3. Argan yağı: Özellikle son günlerde pek çok saç bakım ürünlerinde rastlanmakta olan argan yağı saç o zaman aslında oldukça etkili ürünlerden bir tanesidir. Saçı uzatırken bir yandan da saçın nem dengesini korumaktadır. Saç uzatan şampuanların içerisinde de argan yağını rastlamak oldukça mümkün. Argan yağ alıp saçınızı uygulamak istiyorsanız sizlerde güvenilir bir yerden alarak kullanabilirsiniz.
 4. Susam yağı: E vitamini açısından zengin olan Susam yağı saçların hızlı uzaması konusunda faydalı ürünlerden bir tanesidir. Ayrıca saç diplerinize oluşmuş mantar gibi rahatsızlıkların tedavisinde de Susam yağı etkilidir. Güçsüz ve ince telli saçlara da içerisinde bulunan E vitamini sayesinde yararlı olacaktır.
 5. Hint yağı: İçerisinde bulunan vitamin ve mineralden sayesinde saç uzaması konusunda faydalı bir üründür. Saklı zaten şampuanların içeridesin de de hint yağına rastlamak mümkündür.
 6. Jojoba yağı: Saç uzatan şampuanların içeriğinde de karşımıza çıkan bu besleyici yağ özellikle son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Sadece uzamasına faydasının yanı sıra saç diplerinde görülen rahatsızlıkların tedavisinde ve kepek sorununu çözmekte de oldukça faydalı bir üründür.
 7. Lavanta yağı: E vitamini içeren lavanta yağı saç diplerini besleyerek saçın daha hızlı uzamasını sağlıyor. Sağlıklı saç derisi ile sağlıklı saç uçları sizlerin oluyor.

Saç uzatan ürünleri kullanarak hazırlayacağınız bir saç maskesi sayesinde saçınızı beslerken bir yandan da hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu maskeyi temizlerken saç uzatan şampuanlardan da kullanırsanız etkili en verimli halini alacaktır. Hızlı saç uzatan ürünler ile hazırlanan maske için gerekli olan malzemeler:

 • 20 damla zeytinyağı
 • 20 damla hint yağı
 • 10 damla lavanta yağı
 • 10 damla badem ve susam yağı
 • 1 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı bal

Verilen malzemeleri bir kabının içerisinde karıştırarak macun kıvamı elde edin. Hazırladığınız karışımı önce saç diplerinizden başlayarak ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Saç derinize masaj yapmak saç denizdeki kan dolaşımını hızlandırarak maskenin de daha etkili bir hal almasını sağlayacaktır. Saç köklerinizden uygulamaya başladınız maskeyi uçlara doğru yayın. Bütün saçınıza uyguladığınız maskeyi yaklaşık 4 saat saçınızda beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.