Sivex Losyon – Sivex Sivilce Losyonu İle Sivilce Tedavisi

11.06.2018
778
A+
A-

Sivex losyon, sivilce tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar veren en iyi sivilce kremi markalarından biri. Sivex sivilce losyonu ile ilgili olarak; sivex losyon nedir, ne işe yarar? Sivex losyon nasıl kullanılır, nerede kullanılır, nasıl temizlenir? Sivex losyon yan etkileri neler? Sivex losyon fiyatı ne kadar? Sivex losyon kaç gün kullanılır, kaç saat yüzde kalmalı? Sivex sivilce losyonu kullananlar memnun mu, ilaç gerçekten işe yarıyor mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.sivex losyon

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler kadın veya erkek ayırt fark etmeksizin tüm dünyada en çok karşılaşılan cilt problemi hiç kuşku yok ki. Daha çok ergenlik döneminde olmakla birlikte hemen herkes hayatının bir döneminde sivilcelerden muzdarip olmuştur. Özellikle ergenlik döneminde hormon seviyesinde yaşanan dalgalanmalar sivilceleri sadece bir cilt sağlığı problemi olmaktan çok daha öteye taşıyor. Gençlik yıllarında yüzde çıkan sivilceler beraberinde psikolojik sorunları ve özgüven problemlerini de beraberinde getiriyor.

Bu denli sık karşılaşılan bir problem olması sebebiyle ilaç üretici firmalar sivilcelere kesin çözüm için çok sayıda yöntem geliştirmiş durumda. Sivilcelerden kurtulmak için dünya üzerindeki en etkili ve doğal olarak en çok tercih edilen yöntem ise sivilce kremi kullanmak. Sivilcelerden nasıl kurtulurum arayışında olan hemen herkes sivilce kremi kullanmaya yöneliyor. Bu sivilce kremi ürünlerden biri de sivex losyon. Peki sivex sivilce losyonu gerçekten işe yarıyor mu, sivex losyon kullananlar sonuçlardan memnun mu? İşte sivex losyon hakkındaki tüm sorular cevapları.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Maske Tarifleri

Sivex Losyon Nedir Ne İşe Yarar?

Sivex losyon; sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris) tedavisinde çok etkili sonuçlar veren, doktorların sıklıkça reçete ettiği en iyi sivilce kremi markalarından biridir. Sivex, kıl kökleri ve çevresine yerleşerek sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin çoğalmasını önleyip öldürücü bir etki yapan antibakteriyel özellikli bir ilaçtır. Sivex losyon diğer pek çok sivilce kremlerinden farklı olarak yoğunluğu daha azdır ve krem formunda değil losyon formundadır.

Sivex sivilce losyonu kullanılmaya başladıktan birkaç gün sonra sivilceleri kurutur, küçültür ve yok eder, yeni sivilce oluşumuna da engel olur. Ayrıca bakterileri öldürücü özelliği sayesinde siyah noktaları da yok eder, yeni siyah nokta oluşumuna da büyük oranda engel olur. Tüm bunlara ek olarak sivex losyon egzama tedavisinde de başarılı sonuçlar vermektedir. Lisan sahibi ORVA İlaç Sanayi olan sivex losyonun etken maddesi Sülfasetamid’dir.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

Ürün hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de sivex losyon nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. İşte sivex losyon kullanımı hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

 • Sivex losyonu doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, tedaviniz süresince doktorunuzun direktifleri dışına çıkmayın. İlacın aşırı doz kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkiler görülme riskini çok artıracağını unutmayın. Kullanmadan önce prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin.
 • Doktorunuz farklı bir talimat vermediği sürece sivex losyon akşam yatmadan önce ve sabah olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Astım veya böbrek yetmezliği rahatsızlığınız varsa sivex losyonu kullanmayın.
 • Losyonu kullanmadan önce sorunlu cilt bölgenizi ılık su ile yıkayarak her türlü yağ, kir ve kalıntıdan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Yaklaşık bir nohut tanesi büyüklüğünde sivex losyonu sorunlu cilt bölgenize fazla bastırmadan masaj yaparak yedirin. Losyonu doz aşımı olmaması için çok geniş cilt alanlarından kullanmaktan kaçının.
 • Sivex losyonu açık yaralara, tahriş olmuş cilt bölgelerine uygulamayın. Söz konusu bölgelerde sivilceleriniz varsa kullanmak için yara ve tahrişin tamamen iyileşmesini bekleyin.
 • Losyonu gözünüze, dudaklarınıza, ağzınıza burun içine temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Sivex losyon ile sivilce tedavisi boyunca uzun süre güneş ışınlarına ve solaryum gibi yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan özenle kaçının. Uzun süre UV ışınlarına maruz kalmak cildinizi hassaslaştırabilir, cilt lekelerine neden olabilir.
 • Uzun süre kullanmanıza rağmen bir iyileşme görülmemesi veya sivilcelerin daha kötüleşmesi halinde tedaviyi durdurup durumu doktorunuza bildirin.
 • Kullanımın ilk birkaç gününde sivilcelerim geçti düşüncesine kapılarak tedaviyi yarım bırakmayın. Doktorunuz ne kadar kullanmanız gerektiğini söylediyse zaman çizelgesine uyun.
 • Sivex açık sarı bir iz bırakır. Çarşaf, yastık kılıfı ve açık renkli kıyafetlerinize kullanım sonrasında temas ettirmekten kaçının.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali ve emzirme durumunuz söz konusu ise tedaviye başlamadan önce durumu mutlaka doktorunuza bildirin.sivex losyon

Sivex Losyon Yan Etkileri Neler?

Sivex losyonun geliştirilme sürecinde ve sivex losyon kullananlar tarafından yapılan geri bildirimlere göre ilacın kullanımına bağlı olarak gelişen yaygın bir yan etki bildirilmemiştir. Sivex kullanımında seyrek olarak kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi, uygulanan bölgede hafif ödem, ciltte tahriş ve kuruluk gibi yan etkiler görülebilir. Bu saydığımız yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız durumunda doktorunuzla görüşerek kullanım dozunu düşürebilir ve yan etkileri ortadan kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Benzer İçerik:  Bacoderm Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır? Bacoderm %2 Krem

Sivex sivilce losyonu kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Boğazda, dilde, dudaklarda şişme gibi yan etkiler görülmesi halinde sivex içeriği içinde yer alan bir maddeye karşı alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu saydığımız yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız durumunda ilacı kullanmayı derhal sonlandırın ve doktorunuza başvurun.

Göz Altı Morluklarına Çözüm

Sivex Losyon Fiyatı Ne Kadar?

İlaç ile ilgili olarak en çok merak edilen hususlardan biri de sivex losyon fiyatı ne kadar olduğu hiç kuşku yok ki. Sivex plastik tüp içinde 50 gr olarak satışa sunuluyor. Günümüz itibariyle sivex 50 gr losyon eczane reçeteli satış fiyatı 24,87 TL’dir.

Yazımızın muhtelif yerlerinde de belirttiğimiz üzere hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi markası kullanıma sunulmuş durumda. Sivilcelere kesin çözüm arayan pek çok kişi en iyi sivilce kremi hangisi sorusuna çeşitli vasıtalarla cevap arıyor. Unutulmamalı ki her bünye her ilaca farklı bir reaksiyon gösterebilir. Bir kişide çok iyi sonuçlar vererek sivilceleri iyileştiren bir krem diğer bir kişide aynı oranda başarılı sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden en iyi, en etkili sivilce kremi hangisi sorusuna verilebilecek spesifik bir yanıt yok.

Sizin için en iyi sivilce kremi hangisi, sivilcelere kesin çözüm arayışınıza hangi ürün net cevap verir deneme yapmadan bilmek pek olası değil. O yüzden hali hazırda eczanelerde satışta bulunan tüm sivilce kremleri ile ilgili olarak geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak ve hangi kremi kullanmanız gerektiği ile ilgili bir fikir sahibi olabilmek için aşağıda bağlantısını paylaştığımız yazımızı mutlaka okuyun.

En İyi – En Etkili Sivilce Kremi Hangisi?

Sivex Muadili Ürünler Hangileri?

Sivex losyonu eczanelerde temin etmek genellikle sorun olmamakta. Yani istediğiniz aman ilaca ulaşmanız sorun olmayacaktır. Ancak eczanelerde bulamamanız veya yan etkilerle karşılamanız halinde yapılacak ilk şey sivex muadili kremler kullanmak. Hali hazırda eczanelerde sivex eşdeğeri olarak sadece Sülfafur %10 30 gr krem bulunmaktadır.

Sivex losyon ve clindoxyl jel doktorlar tarafından daha etkili sonuç vermesi için çoğunlukla beraber reçete edilmektedir. clindoxyl jel haricinde benzamycin jel de birlikte kullanılmaları halinde sivilcelere kesin çzözüm olabilmektedir. ancak doktorunuza danışıp onayını almadan, doktorunuz reçete etmeden kendi inisiyatifinizle bu ürünleri birlikte kullanmayın.

Bacaklarda Batık Nasıl Geçer?

Sivex Losyon Hakkındaki Tüm Sorular

Sivex Losyon Kaç Gün Kullanılır?

Sivex losyon kaç gün kullanılır kararını doktorunuzun vermesi gerekir ancak genellikle sivex ile sivilce tedavisi 2 ay olarak planlanmaktadır.

Sivex Losyon Kaç Saat Yüzde Kalmalı?

Yazımızın ilk bölümünde sivex losyonu gece yatmadan önce ve sabah kullanmanız gerektiğini söylemiştik. Gece yatmadan önce losyonu sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın ve sabaha kadar kalmasını sağlayın. Sabah uyandıktan sonra yüzünüzü yıkayıp losyonun kalıntılarını arındırabilirsiniz. Sabah kullandığınızda ise en az bir buçuk saat yüzünüzü yıkamayın ve losyonun cildiniz tarafından emilmesini sağlayın.

Sivex Losyon Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

İlacı yüzünüze sürdükten sonra hemen yıkamak ilacın etkisini ortadan kaldırıcı bir hareket olur. Losyonu yüzünüze sürdükten sonra cildinizin emmesi için biraz zaman tanımaz gerekmektedir.

Sivex Losyon Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Sivex sivilcelere karşı çok etkilidir ve yüzeysel olarak sivilce izlerini de yok eder. Ancak tüm sivilce izleri için yeterince iyi bir seçenek olduğunu söylemek pek olası değil. Kullanımdaki sivilce kremlerinin bir bölümü cilt soyucu özelliğe sahiptir. Cilt soyucu sivilce kremleri sivilce izlerinin tedavisinde çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Şayet asıl amacınız sivilce izlerinde kurtulmaksa diğer alternatifleri değerlendirmeniz daha iyi olacaktır.

Zayıflatan İçecekler

Bize Yazın

Sivex sivilce kremi ile ilgili olarak ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler, fiyatı ne kadar, eşdeğeri ürünler hangileri başta olmak üzere tüm bilinmesi gereken husuları detayları ile aktarmış bulunuyoruz. Sivex losyon ile ilgili olarak cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Süslü sözlük, ekşi sözlük, kadınlar kulübü gibi internet siteleri, sosyal medya mecrası ve kişisel blog sayfalarında sivex sivilce losyonu kullanalar deneyimlerini, aldıkları neticeleri paylaşıyor. Sivex kullananların yorumları çok büyük bir oranda olumlu yönde. Sivex sivil losyonu kullananlar yorumlarında ilacın işe yaradığını, sivilceleri yok ettiğini, en iyi sivilce kremi markalarından biri olduğunu belirtiyor. Siz de daha önce sivex sivilce losyonu kullananlar arasındaysanız aldığınız sonuçları ve kullanım tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazarak paylaşın. Bu sayede ürünü kullanmak isteyenler için son derece efektif bir veri tabanı oluşmasına katkı sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Yusuf dedi ki:

  Hocam doktorum egzama tedavi için svex krem verdi ama görüyorum ki genel olarak akne tedavisinde kullanılıyor, kullanmaya devam etsem mi egzama ya iyi gelir mi? teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Yusuf bey,
   Sivex krem akne ve sivilce tedavisi yanında içeriğindeki bileşimler sayesinde egzama tedavisinde de oldukça etkilidir. Zaten doktorunuz tarafından önerildiği için kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Eğer gözle görülür bir sonuç alamıyorsanız lütfen doktorunuza başvurun. Size daha etkili ilaçlar reçete edecektir. Fakat düzenli kullanmaya devam ederseniz tedavi sağladığını göreceksiniz. Geçmiş olsun acil şifalar dileriz.

 2. ilayda uzan dedi ki:

  Sivex i sabah sürdükten sonra yıkamasak sorun olurmu lütfen hemen cevaplayın lütfen.

  1. admin dedi ki:

   Sivex losyon ile sivilce tedavisi boyunca uzun süre güneş ışınlarına ve solaryum gibi yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan özenle kaçının. Uzun süre UV ışınlarına maruz kalmak cildinizi hassaslaştırabilir, cilt lekelerine neden olabilir. Bu nedenle gün içerisinde kapalı bir alanda olacaksanız yıkamayabilirsiniz.

 3. ilayda dedi ki:

  Sabahleyin sürdükten sonra yıkamasak bir şey olurmu

  1. admin dedi ki:

   Sivex losyon ile sivilce tedavisi boyunca uzun süre güneş ışınlarına ve solaryum gibi yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan özenle kaçının. Uzun süre UV ışınlarına maruz kalmak cildinizi hassaslaştırabilir, cilt lekelerine neden olabilir. Bu nedenle gün içerisinde kapalı bir alanda olacaksanız yıkamayabilirsiniz.