Sivilce Kremi

11
2.610 views
Sivilce Kremi

Sivilce kremi, sivilcelerden kurtulmanın yolları arasında en etkili yöntem olarak bir adım öne çıkıyor. Sivilce nasıl geçer, sivilcelerden nasıl kurtulurum diyenlerin en çok başvurduğu yöntem sivilce kremi kullanımı. Sivilce kremleri konusu ile ilgili olarak; sivilce kremleri ve fiyatları neler? Sivilce kremi nasıl kullanılır? Sivilce kremi nasıl sürülür? En etkili sivilce kremi hangisi? Sivilce kremleri zararlı mı? Sivilce kremleri tüylenme yapar mı? Sivilce kremleri cilde zarar verir mi? Sivilce kremleri iz bırakır mı? Gibi sivilce kremleri ve sivilce kremi kullanımı hakkında bilinmesi gereken tüm önemli noktalar tüm ayrıntıları ile sizin için hazırladığımız makalemizde. Siz de sivilcelerden bıktım diyor ve sivilcelerden kurtulmak için ne yapmalıyız diye merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.

Baş Belası Sivilceler

Sivilce, kadın erkek fark etmeksizin hemen her insanın çoğunlukla ergenlik döneminde karşılaştığı en yaygın cilt problemi olarak karşımızı çıkıyor. Dünyanın en yaygın cilt problemi olan sivilceli cilt ile başa çıkmak yetişkinler için nispeten daha kolay olabiliyor. Ancak ergenlik çağındaki gençler için sadece bir cilt problemi olmakla kalmayıp psikolojik etkilere de yol açabiliyor.

Cilt iltihabı olarak da bilinen sivilceler, ciltteki yağ bezlerinin bakteriler ile enfekte olması sonucunda oluşur. Bakteriler ile enfekte olan yağ bezleri zaman içinde iltihap ile dolarak şişer ve sivilceler cilt üzerinde görünür hale gelir. Sivilceler yağ bezlerinin aşırı aktif olması, vücudun hormonal yapıda meydana gelen dengesizlikler, hormon dalgalanmaları, yoğun stres, kötü beslenme, ilaç kullanımı, yetersiz hijyen gibi sebeplerden meydana gelebilir. Ayrıca kir ve ölü deri parçacıkları ciltteki gözenekleri kapatabilir. Ciltte tıkanan bu gözeneklerde siyah noktalar oluşur. Bağışıklık sistemimiz bu siyah noktalara karşı savunma olarak inflamasyon meydana getirir. Yani siyah nokta olan bölge iltihaplarınız. Bu da bir sivilce türüdür. Herhangi bir sivilce kremi kullanıyorsanız veya kullandıysanız, krem ne kadar etkili, karşılaştığınız yan etkiler gibi deneyimlerinizi yorumlar kısmına yazarak bizimle ve diğer tüm okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Sivilce Kremi

Sivilce lekeleri ve sivilcelerden kurtulmanın yolları arasında en çok tercih edilen ve en etkili olan yöntem hiç kuşku yok ki sivilce kremi kullanmak. Sivilcelere kesin çözüm arayan pek çok kişi krem kullanmayı tercih ediyor. Sivilcelerden kurtulmak için krem kullanmak son derece efektif bir yöntem olduğu kullanıcıların yaptığı çok sayıda olumlu yorumlardan da anlaşılabiliyor. Genellikle anti bakteriyel olan sivilce kremleri, ciltteki bakterilerin üremesine engel olarak iltihap birikimini ve sivilce oluşumunu büyük oranda durdurur. Cildin yeniden normal sağlıklı yapıya dönmesini büyük oranda katkı sağlar. Sivilcelerin diğer bir kötü yanı hiç kuşku yok ki sivilce izleri. Sivilceler bir süre sonra geçse bile bir zamanlar orada olduğunu hatırlatırcasına iz bırakıyorlar. Bazı sivilce kremleri ise sivilceyi iyileştirmenin yanında geride kalan sivilce izlerinden kurtulma noktasında da son derece başarılı oluyor. Sonuç olarak sivilcelerden kurtulmak ve sivilce lekelerine çözüm bulmak sivilce kremi kullanarak mümkün oluyor.

Benzer İçerik:  Magnis Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanır, Fiyatı Ne Kadar?

Sivilcelerden kurtulmak için krem kullanmak tabi ki tek çözüm değil. Sivilce lekeleri ve sivilce tedavisi için evde doğal sivilce maskesi ve farklı doğal yöntemler kullanarak çözüm bulmak mümkün. Sivilcelerden kurtulmak için neler yapmalıyız daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısı bulunan makalemizi okuyabilirsiniz.

İLGİLİ KONU:

EVDE DOĞAL YÖNTEMLERLE SİVİLCE NASIL GEÇER?

Sivilce Kremleri Fiyatları

Hali hazırda piyasada farklı etken maddelere sahip, farklı fiyat aralıklarında, kimisi reçetesiz alınabilen yüzlerce sivilce kremi mevcut. Sivilce kremi üretici firmaları piyasaya sürdükleri ürünleriyle sivilcelere kesin çözüm sundukları iddiasındalar. Peki durum gerçekten öyle mi? Aşağıda bazı en çok kullanılan sivilce kremleri hakkında genel bilgileri bulabilirsiniz. Bu kremler ilgili olarak; nasıl kullanılır, fiyatları ne kadar, ne kadar etkilidir, yan etkileri nelerdir gibi tüm detaylara açıklamanın sonunda bulunan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 • Fucidin Krem: Leo İlaç Firması Lisansı ile Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretilen bir pomad. Etken maddesi fusidik asit olan Fucidin Krem, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir anti bakteriyel kremdir. Fucidin Krem ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.
 • Benzamycin Krem: Etken maddesi eritromisin ve benzoil preksit olan bir jel formunda sivilce kremidir. Yağlı ciltlerde bakteri üremesini engeller ve sivilce olşumunu azaltır ve yok eder. Benzamycin Topical Jel ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.
 • İmex Sivilce Kremi: Etken maddesi tetrasklin hidroklorür olan bir sivilce kremidir. İmex sivilce kremi kullananlar sonuçlardan gayet memnun oldukları hakkında çok sayıda olumlu görüş bildiriyor. İmex Sivilce Kremi ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.
 • Madecassol Merhem: Etken maddesi centelle asiatika ekstresi olan madecassol krem özellikle sivilce izleri ve ciltteki doku hasarlarında çok etkili olması ile bilinmektedir. Madecassol Merhem ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.
Benzer İçerik:  Hametan Krem

Madecassol Kremin Faydaları

 • Azelderm Krem: Azelderm sivilce kreminin etken maddesi azelaik asittir. Cilt üzerindeki bakterileri öldürmesi sayesinde sivilce ve siyah nokta tedavisinde etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Azelderm Krem ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.
 • Acnelyse Krem: Etken maddesi tretinoin olan acnelyse krem, cilt hücrelerini besleme ve yenileme özelliğine sahiptir. Bu sebeple özellikle sivilce izlerinin geçmesinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Acnelyse Krem ile ilgili olarak tüm detayları öğrenmek için BURAYA tıklayın.

Sivilce Kremleri Adları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere piyasada yüzlerce sivilce kremi mevcut. Hal böyle olunca her biri hakkında tek tek detaylı bilgi vermek tek bir makaleye sığması tahmin edeceğiniz üzere imkansız. Yukarıda verdiğimiz sivilce kremlerine ek olarak en çok satılan, en çok kullanılan, kullanıcıların en çok memnun kaldığı sivilce kremi markaları listesi oluşturduk. Listede bulunan her bir ürünün fiyatı ne kadar, nasıl kullanılır, ne kadar etkilidir, yan etkileri nelerdir gibi tüm detaylarına verdiğimiz bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 • Clinoper Jel – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Magnis Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Clindoxyl – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Eritretin Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Cleocin T Jel – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • İsotrexin Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Differin Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Aknilox Jel – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Skinoren Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Nadixa Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Sivex Losyon ve Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Sebi İxir – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Effaclar Duo – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Derma Derm Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.
 • Hametan Krem – Ürün hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayın.

Hametan Krem

En Etkili Sivilce Kremi Hangisi?

En etkili sivilce kremi hangisi, en iyi sivilce kremi hangisi gibi sorulara net bir cevap vermek aslında mümkün değil. Yukarıda da belirttiğimiz üzere her kremin farklı bir etken maddesi var ve bu etken maddeler her bünyede farklı tepkimelere yol açabiliyor. Bir kişide çok iyi netice veren ve sivilceleri geçiren bir sivilce kremi bir başka kişi üzerinde aynı etkili sonucu vermeyebilir. Yani sivilceye en iyi gelen krem sorusunun cevabı subjektiftir ve kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu durumu zaten mevcut internet ortamında gözlemlemek mümkün. Sivilceleri için herhangi bir marka kremi kullananlar iyi sonuç aldığında en iyi sivilce kremi bu diyerek başta sosyal medya hesapları olmak üzere çok yerde paylaşım yapabiliyorlar.

Benzer İçerik:  Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bunun yanında yan etkiler de göz ardı edilmemesi gereken bir nokta. Kullanan kişide etkili bir şekilde sivilceleri yok eden krem sebep olduğu yan etkiler yüzünden kullanılması çok da akıllıca olmayabilir. Reçeteli olan sivilce kremlerini kullanabilmek için zaten bir uzman hekime muayene olmanız gerekiyor. Doktorunuz muayenenizi yaptıktan sonra sizin için en iyi sivilce kremi hangisi olduğuna karar vererek tedavi programına dahil edecektir. Sivilce kremini kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra herhangi bir düzelme olmuyor ve sivilce geçmiyorsa veya ağır yan etkilere maruz kalıyorsanız doktorunuzdan kreminizi değiştirmesini talep edebilirsiniz.

Sivilce Kremleri Tüylenme Yapar Mı?

Sivilce kremi kullananların bir bölümü, krem kullanılan dönemde tüylenme yaşandığına dair geri bildirimlerde bulunuyor. bu durum doğal olarak akla sivilce kremleri tüylenme yapar mı sorusunu getiriyor. Her sivilce kreminin içindeki maddeler sebebiyle farklı yan etkileri mevcuttur. Normal şartlar altında sivilce kremleri tüylenme yapmaz. E vitaminin bir miktar tüylenmeye sebep olabildiği bilinmektedir. E vitamini cilt bakımında son derece etkilidir ve bu sebeple pek çok krem, losyon ve cilt bakım ürünü içeriğinde e vitamini bulunur. Sivilce tedavisinde ek olarak genlikle cilt bakım ürünleri de kullanıldığı için, bu ürünlerdeki e vitamini tüylenmenin nedeni olabilir. E vitamini haricinde kortizonun da yan etki olarak tüylenme yaptığı klinik olarak gözlenmiştir. Sivilce kremi kullanılırken aynı anda kortizon içeren ilaçlar da kullanılıyorsa tüylenmenin sebebi bu kortizonlu ilaçlar olabilir.

Sorularınızı Bize Yazın

Sivilce ve sivilce lekelerine çözüm için kullanılabilecek krem çeşitleri hakkında tüm bilmeniz gerekenleri detayları ile açıklamış bulunuyoruz. Konu hakkında tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

11 YORUMLAR

 1. […] Hipokort krem, kimyasalların ve alerjenlerin etkisiyle meydana gelen kızarıklık, şişlik, iltihap gibi cilt sorularını azaltan, tedavi eden bir merhem çeşididir. Ciltteki iltihaba sebep olan kimyasalların etkisinin azaltmasının yanı sıra hipokort %0,5 30 gr krem; kaşıntıları giderici, iyileştirici ve damarları büzücü etkiler göstermektedir. Hipokort; mantar, virüs ve bakteri kaynaklı cilt problemlerinin tedavisinde etkili değildir ve kullanılmaz.  Yani hipokort, bakteriler sebebiyle meydana geldiği için sivilce, sivilce izi, cilt lekesi tedavisinde kullanılmaz. Bazı internet sitelerinde hipokort kremin sivilce tedavisinde kullanıldığı yönünde tamamen yanlış bilgiler mevcut. Şayet sivilce, sivilce izi ve cilt lekesi tedavisi için krem arayışı içerisindeyseniz BURAYA tıklayın. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here