Sivilceye İyi Gelen En Etkili Sabunlar

10.03.2018
446
A+
A-

Sivilceye iyi gelen en etkili sabunlar sivilce sorunlarının çözümünde en ekonomik ve pratik yöntemlerden biridir. Sivilceye iyi gelen sabunlar özellikle akne sorunlarının çözümünde daha etkilidir. Bu nedenle en iyi sivilce sabunları, sivilcelere iyi gelen sabunlar,  yüzdeki sivilcelere sabun iyi gelir mi, yüzdeki sivilcelere sabun uygulamak gibi konularda sizlere ayrıntılı bilgiler sunacağım. Bazı sivilce sabunları teninizde adeta ipeksi bir dokunuş ve mükemmel bir görünüm sağlar. Bazı sabunlar ise özellikle hassas ciltler için yanma hissi ve kızarıklar oluşturabilir.

Herkesin teni farklı etkilere çok farklı tepkiler gösterdiğini unutmayın. Cildimiz de tıpkı diğer organlarımız gibi vücudumuzun bir organıdır. O yüzden sağdan soldan duyulan yöntemlerle sivilcelerden kurtulmak yerine uzman bir doktora mutlaka başvurularak uygun tedavi uygulanması gerektiğini unutmayalım.

Hatta size aşağıda anlatacağım sivilcelere iyi gelen sabun çeşitlerinden teninize uygun sabunu belirlemek için doktorunuzdan tavsiye alabilirsiniz. Burada başlıklarını verdiğim sabun çeşitleri sivilceye iyi gelen sabunlar içinden en çok tercih edilen sabun çeşitleridir. Ama her tende farklı etki yaratabilir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Sivilce yok edici sabunlar arasında bulunan Neutrogena sivilce sabunu en etkili sivilce giderici sabunlardan biridir. Cilde herhangi bir yan etkisi bulunmayan Neutrohena sivilce sabunu cildinizdeki gözenekleri açarak ipeksi bir dokunuş hissi verir.

Dermetologlar tarafından da tavsiye edilen sabun, akne ve sivilceleri tedavi etmez tedaviye yardımcı olur. Sivilcelere yatkın olan özellikle yağlı tendeki fazla yağı cildi kurutmadan temizler.

Sivilcelere kesin çözüm yollarından biri olan Neutrgena sivilce sabunu uygulaması da oldukça basittir. Günde sadece iki kere cildinizi bu sabunla yıkarsanız daha ilk yıkamadan itibaren cildinizdeki rahatlığı hissedersiniz. Ancak piyasada bulmak biraz zor olabilir.

Fiyatı: 20 TL ile 20 TlL arası

İmex Sivilce Sabunu

Sivilcelere sivilce sabunu ile kesin çözüm denildiğinde akla ilk gelen sabunlardan biri İmex sivilce sabunudur. İmex sivilce sabunu ve İmex sivilce krem diye iki alternatifi bulunmaktadır.

Yağlı cilde sahip kişilerin kullanması daha uygun olan İmex sivilce sabunu, cildi kurutma etkisinden dolayı kuru ciltli kişilerin kullanmasını tavsiye etmiyorum. İmex sivilce sabunu ile günde iki kez yüzünüzü yıkamanı yeterli olacaktır.

Hassas bir teniniz varsa sabun kullanımından sonra tekrar suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sivilce sabunu düzenli kullanılması durumunda kısa sürede sivilcelerden kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Yapılan araştırmada İmex sivilce sabunu kullanan her 100 kişiden 80’i sivilcelerden kurtulduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Fiyatı: 30 TL ile 40 TL arası

Sivilcelere Kesin Çözüm Sağlayan En Erkili Yöntemler

Bella Dora Sivilce Sabunu

Sivilceye iyi gelen sivilce sabunları arasında fiyatının en uygun olmasından dolayı son zamanlarda en çok tercih edilen sivilce sabunu olmuştur. Belle Dora sivilce sabunu günlük kullanım içinde uygundur.

İçerisinde bulunan kil, kükürt ve biberiye sayesinde sivilceleri etkin bir şekilde yok ederken cildin kurumasına neden olmaz. Kil ve kükürt sayesinde gözenekleri açarak mikrop ve kirleri temizler.

Fiyatı: 4 TL ile 15 TL arası

Sebamed Sivilce Sabunu

İsmen mutlaka Sebamen sivilce sabununu duymuşsunuzdur. Sivilceye iyi gelen sabunlar arasında belki de en çok tercih edilen sabunlardan birisidir. Özellikle ergenlik sivilceleri ve adet dönemi sivilcelerini yok etmek içinsabun önerilerinde ismi en çok tercih edilen sabundur.

Sebamed sivilce sabunu sivilce yok eden sabunlar içinde hekimler tarafından da en çok önerilen sivilce sabunlarından biridir. Sivilceleri yok etmenin yanında gözenekleri açarak bakteri oluşunu engeller ve cildinizdeki bakterileri tamamen temizler.

Fiyatı: 15 TL ile 20 TL arası

Fransız Lavantası Sabunu

Fransız lavantası sabunu etkili sivilceye iyi gelen sabunlardan biridir.  Ergenlik döneminde 17 yaşından itibaren kullanılmaya başlanması tavsiye edilen sabun daha küçük yaşlar için uygun değildir.

Sivilce ve akne tedavisinin yanında sinirliliğe ve depresyona da iyi geldiği tespit edilmiştir.

Ayrıca dokulara yanıklara ve vücut çürüklerine faydalıdır. Ayrıca saçın canlanmasını sağlar. Yağlı ciltler için önerilen Fransız lavantası sabunu iltihaplanmayı önler ve yatıştırıcı tesiri bulunur.

Fiyatı: 20 TL ile 25 TL arası

Benzer İçerik:  Sivilceye İyi Gelen Doğal ve Bitkisel Yöntemler

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik normal tüketiminde bile vücudumuza sayısız faydaları bulunmaktadır. Kekikli sivilce sabunu ise sivilcelere kesin çözüm sağlayan etkili bir tedavi yardımcısıdır.

Düzenli olarak günde iki defa kullanıldığında kısa sürede sivilcelerinizden kurtulduğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Eczanelerde çok uygun fiyata bulunan kekikli sivilce sabunu tamamen doğal bileşenlerden oluştuğundan hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Nilera Okyanus Sabunu

Tamamen bitkisel yağlardan üretilen Nilera okyanus sabunu okyanus suyu ve yosun özünü bünyesinde bulundurmaktadır. Sivilceye iyi gelen diğer sabunlardan farklı olarak sivilce ve akne tedavisi aynında siyah noktaları da tedavi eder.

Günlük kullanıma da uygun olan Nilera okyanus sabunu, gözeneklerde biriken yağı temizleyerek sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Günde iki defa kullanıma uygun olan Nilera okyanus sabunu uygulandıktan sonra cildinizi hemen durlamalısınız.

Fiyatı: 20 TL ile 35 TL arası

Nilera Okyanus Sabunu Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Avene Jel Sivilce Sabunu

Avene jel sivilce sabunu adından da anlaşılacağı üzere diğer sabunlardan farklı olarak katı halde değil sıvı haldedir. Cildin pH dengesini korumaya yardımcı olan Avene jel sivilce sabunu paraben içermez. Her gün sabah akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra durlamanız yeterlidir. Genellikle yağlı ve akneli ciltlerde etkisi mükemmeldir.

Fiyat: 40 TL ile 80 TL arası

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Önerdiği Sabun

Sivilceye iyi gelen sabunlar sivilcelere kesin çözüm yollarının vazgeçilmezlerindendir. Sivilce sabunları özellikle akne tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Bu nedenle en iyi sivilce sabunları, sivilcelere iyi gelen sabunlar,  yüzdeki sivilcelere sabun iyi gelir mi, yüzdeki sivilcelere sabun uygulamak gibi konularda sizleri bilgilendireceğim. Herkesin teni farklı etkilere çok farklı tepkiler gösterdiğini unutmayın.

Cildimiz de tıpkı diğer organlarımız gibi vücudumuzun bir organıdır. O yüzden sağdan soldan duyulan yöntemlerle sivilcelerden kurtulmak yerine uzman bir doktora mutlaka başvurularak uygun tedavi uygulanması gerektiğini unutmayalım.

Ayrıca sivilceleri yok eden sabunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısını verdiğimiz makalemizi okuyabilirsiniz.

SİVİLCEYE İYİ GELEN SABUNLAR

Ergenlik döneminden başlayıp bazı kişilerde 40’lı yaşlara kadar bile devam eden sivilce ve akneler bazen sizi zor durumlara sokabilir. Güzelliğinizi gölgeleyen ve moralinizi sıfıra indiren bu sivilcelere kesin çözüm için Prof. Dr. İbrahim Sarçoğlu’nun özel kürünü anlatacağım.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu sivilceler ve akneler için çok özel ve doğal bir maske öneriyor. Maden suyu ve elma ile hazırlanan bu maske hem daha önce oluşmuş aknelerinizi tadavi ediyor hemde sivilce oluşumunu engelliyor.

Sivilce Sabunu ile Sivilce Maskesi Hazırlanışı

Yukarıdaki gayet basit ve pratik olarak bulunabilen malzemeleri iyice karıştırın. Pamuk yardımı ile karışımı akne ve sivilce olan bölgelerinize uygulayın. En az yarım saat bekleyin.

Gerekli Olanlar;

  • 1 kahve fincanı maden suyu,
  • 1 kahve fincanı doğal elma sirkesi,

Bu formülü günde sabah ve akşam olmak üzere 2 defa tekrarlayın. Sivilce ve aknelerden kurtulana kadar her gün bunu tekrarlamanız gerekmektedir.

Ayrıca malzemeleri hazırlarken elma sirkesinin özellikle doğal olmasına dikkat edin. Marketlerde satılan elma sirkelerinin içinde asetik asit bulunduğundan dolayı maske bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle asetik asit olmayan doğal elma sirkesi maskenin etkili olabilmesi için önemlidir.

Sivilcelere Çözüm Bulanlar

Sivilcelere çözüm bulanlar sosyal medya, forum ve sözlüklerde yaptıkları yorumlarda sıklıkla sizlere verdiğim maske tariflerini ve evde kolaylıkla denenebilecek yöntemleri uygulayarak sonuç almaktadırlar.

Sıklıkla sivilcelere çözüm arayanlar evde denenmiş ve olumlu sonuç veren yöntemleri paylaşmaktadırlar. Sivilcelere kesin çözüm arayanların denediği tarifleri seçerken mutlaka cilt tipinize uygun olan maskeyi seçmeye özen göstermelisiniz.

En çok merak edilen sorulardan biride 1 günde sivilceden kurtulma evde mümkün müdür sorusudur. Sizlere sivilceye kesin çözüm önerileri vererek en kısa sürede sivilcelerden kurtulmayı sağlayan yöntemleri anlamaya çalıştım. 1 ünde sivilceden kurtulmak için yani sivilceleri kurutmak için mutlaka en etkili ve sağlıklı yöntem düzenli cilt bakımı yapmak ve sivilceye neden olan yağlı ciltten kurtulmaktır.

Yağlı cilt tipine sahip iseniz 1 günde sivilceden kurtulsanız bile ertesi gün aynı sorunla baş başa kalmanız mümkün. Sivilceye neden olan etkenleri ortadan kaldırmak sivilcelerden kurtulmak için sizlere verdiğim maske tariflerini uygulayabilirsiniz.

Sivilceye iyi gelen en etkili sabunları yukarıda belirttik. Cildinize uygun sabunu belli aralıklar ile kullanarak olumlu sonuç elde etmeniz mümkün. Sizde

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.