Skinoren Krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri neler, fiyatı ne kadar?

04.06.2018
1.083
A+
A-

Skinoren krem, sivilce, siyah nokta, gül hastalığı, melazma gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan, doktorların sıklıkla reçete ettiği son derece etkili bir krem çeşidi. Skinoren sivilce kremi ile ilgili olarak; skinoren krem ne işe yarar, faydaları neler? skinoren krem yan etkileri neler? Skinoren kremin fiyatı ne kadar? Skinoren krem muadili ürünler hangileri? Skinoren leke kremi kullananlar memnun mu, kullananların yorumları olumlu mu? Gibi akıllara gelebilecek tüm sorunların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.skinoren krem

Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilceler ve akabinde sebep olduğu sivilce izleri ve lekeler kadın erkek ayırt etmeksizin dünyada en sık karşı karşıya kalınan cilt problemleri. Daha ziyade ergenlik dönemimde olmakla birlikte hemen her insan hayatının bir döneminde mutlaka sivilce problemi ile karşılaşıyor. Sivilceler bir cilt sağlığı problemi olmaktan daha fazlası. Dış görünüşe yaptığı olumsuz etki beraberinde psikolojik sorunları da getirebiliyor. Özellikle ergenlik döneminde hormon seviyesinde yaşanan artış ve dalgalanmalar sivilceleri sadece bir cilt problemi olmaktan çıkarıp özgüven problemi haline de getirebiliyor.

Bu denli yaygın görülmesi ilaç firmalarını sivilcelerden kurtulmak için pek çok yöntem geliştirmeye sevk ediyor. Sivilcelere kesin çözüm için en efektif ve en çok tercih edilen yöntem ise hiç kuşku yok ki sivilce kremi kullanmak. Hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi markası satışa sunulmuş durumda. Bu krem ürünlerden biri de skinoren sivilce kremi. Peki skinoren sivilce kremi gerçekten işe yarıyor mu? Skinoren kremi kullanalar sonuçlardan memnun mu? Kullanmayı düşüneler için işte tüm detaylarıyla skinoren sivilce kremi hakkında bilinmesi gerekenler.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Skinoren Krem Ne İşe Yarar?

Skinoren krem, sivilce, iltihaplı sivilce, ergenlik sivilcesi (akne vulgaris), siyah nokta (komedon), gül hastalığı (rozase) tedavisinde kullanılan bir merhem. Skinoren kremin etken maddesi Azelaik Asit’tir. Skinoren ciltte sivilce oluşumuna sebep olan bakterileri öldürerek var olan sivilceleri kurutarak yok eder, yeni sivilce oluşumuna büyük oranda engel olur. Cildin kendini yenilemesine katkı sağlayan skinoren siyah noktaları yok eder, sivilce izleri kaybolur,yeni siyah nokta oluşumuna da engel olur.

Skinoren sadece sivilce tedavisinde kullanılmaz. İçi iltihap dolu pembe ve kırmızı kabarcıklar şeklinde seyreden gül hastalığı (rozase)tedavisinde de son derece etkilidir. Tüm bunlara ek olarak deride koyu renkli, siyahımsı cilt lekelerine sebep olan melazma rahatsızlığının tedavisinde de etkin olarak kullanılır ve son derece başarılı sonuçlar verir. Cildi yenileme özelliği sayesinde skinoren sivilce izleri konusunda da bir hayli etkilidir. Sırf bu yüzden kullananlar arasında skinoren leke kremi olarak adlandırılmaktadır. Görüldüğü gibi skinoren kremin faydaları bir hayli fazla ve piyasada bilinen en etkili sivilce kremi markaları arasında olduğunu söylemek yanlış bir ifade olmaz.

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır?

Skinoren krem ne işe yarar açıkladıktan sonra şimdi de skinoren nasıl kullanılır konusuna değinmeye başlayalım. İşte skinoren kullanımı hakkında tüm bilinmesi gerekenler:

 • İlk olarak kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kullanmayın.
 • Skinoren kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın. Kremi aşırı doz kullanmak tedavi sürecinizi hızlandırmayacağı gibi yan etki görülme riskini dramatik şekilde artıracaktır.
 • Doktorunuz aksi bir talimat vermediği sürece, gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Skinoren kremi kullanmadan önce sorunlu cilt bölgenizi ılık suyla yıkayarak kir, yağ ve her türlü kalıntıdan arındırın ve iyice kurulayın.
 • Kremi egzamalı, açık yara bulunan, isilik olmuş, rüzgar veya güneş yanığı olmuş cilt bölgesine temas ettirmeyin. Şayet cildinizde bu saydıklarımız varsa iyileşene kadar kremi kullanmayı erteleyin.
 • Yaklaşık nohut büyüklüğündeki skinoren kremi sorunlu cilt bölgesine fazla bastırmadan masaj yaparak yedirin.
 • Skinoren kremi ağzınıza, dudaklarınıza, gözlerinize- burun deliklerine temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Skinoren kremin gözle görülür bir iyileşme sağlaması 4 haftayı bulabilir. Kremi kullandığınız ilk günlerde iyileşme olmadığı düşüncesine kapılarak tedaviyi yarıda bırakmayın.
 • Kremi sürdükten sonra sorunlu bölgeyi örtmeyin veya bandajlamayın. Krem sürülen bölgeyi örtmek veya bandajlamak aşırı emilime sebep olacağı için yan etki görülme riskini artıracaktır.
 • Skinoren merhemi sürdüğünüz bölgede yanma, kızarıklık, kaşıntı, hassasiyet, kuruluk gibi yan etkiler görüldüyse kullanım dozunun düşürülmesi ile ilgili olarak doktorunuza danışın.
 • Skinoren ile sivilce tedavisi süresince ciltte tahrişe sebep olabilecek alkollü cilt bakım ürünleri, tüy dökücü krem, sert sabun ve şampuan kullanmaktan özenle kaçının.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali veya emzirme durumunuz söz konusuysa tedaviyi programlamadan önce konu hakkında doktorunuzu bilgilendirin.Skinoren krem
Benzer İçerik:  Bacoderm Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır? Bacoderm %2 Krem

Skinoren Krem Yan Etkileri Neler?

Skinoren sivilce kremi kullananlarda yaygın olarak görülmese de bazı yan etkiler gözlemlenmiştir. Skinoren yan etkileri; yanma, kaşıntı, kızarıklık, batma hissi, hafif tüylenme, cilt renginde değişiklik olarak sıralanabilir. Başta da belirttiğimiz gibi bu belirtiler yaygın olarak görülmez ve genelde hafif şiddette olur. Kremin kullanım dozunun düşürülmesi ile yan etkiler de ortadan kalkacaktır. Skinoren yan etkileri rahatsız edecek boyuttaysa ve doz düşürmenize rağmen devam ediyorsa ilacı kullanmayı keserek doktorunuza danışın.

Skinoren sivilce kremi kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada güçlük
 • Dudaklarda, yüzde ve dilde şişme gibi yan etkiler görülmesi halinde kremin içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelebilir. Bu saydığımız belirtilerden biri veya birkaçını görmeniz halinde derhal kremi kullanmayı keserek durum hakkında doktorunuzu bilgilendirin.

Susam Yağının Cilde Faydaları

Skinoren Sivilce Kremi Fiyatı Ne Kadar?

Ürün ile ilgili olarak en çok merak edilen hususlardan biri de skinoren krem fiyatı ne kadar olduğu hiç kuşku yok ki. Skinoren 30 gramlık alüminyum tüp içinde satışa sunulmaktadır. Günümüz itibariyle skinoren 30 gr krem fiyatı 61,30 TL’dir.

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz üzere hali hazırda eczanelerde onlarca sivilce kremi markası kullanıma sunulmuş durumda. Hemen her ilaç üretici firmanın en az bir tane sivilce kremi bulunuyor. İlaç üreten firmaların her biri kendi ürünlerinin en etkili, en iyi sivilce kremi olduğu iddiasındalar. Düşünüldüğünde böyle bir şeyin olması elbette mümkün değil. Sivilce kremleri her bünyede farklı etki gösterir, tedavinin başarısı ve süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu sebeple en iyi sivilce kremi, en etkili sivilce kremi diyerek tek bir ürünü işaret etmek sağlıklı sonuç vermeyecektir.

Hali hazırda eczanelerde satışta bulunan tüm sivilce kremleri ile ilgili olarak; nasıl kullanılacağından etki süresine, fiyatından yan etkilerine, muadili ürünlerden kullanıcı yorumlarına kadar geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantısını verdiğimiz araştırma yazımızı mutlaka okuyun.

En İyi – En Etkili Sivilce Kremi Markaları

Skinoren Krem Muadili Ürünler Hangileri?

Skinoren merhemi eczanelerden tedarik etmek genellikle sorun olmamakta ve kolaylıkla bulunabilmekte. Skinoren kremin eczanelerde bulunamaması halinde ise başvurulacak yöntem tabi ki skinoren muadili krem kullanmak.

İşte skinoren eşdeğeri ilaç listesi:

 • Azelderm 30 gr Krem
 • Finacea 30 gr Jel (Bayer)
 • Finacea 30 gr Jel (İntendis)
 • Skinoren 30 gr Krem (Bayer)

Skinoren Sıkça Sorulan Sorular

Skinoren Ne Kadar Kullanılmalı?

Skinoren sivilce kreminin gözle görülür etki etmesi bünyeden bünyeye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 4 haftayı bulabilmektedir. Skinoren kremin tedavisi süresi 3 ay olarak planlanır. Doktorunuzun sizin için planladığı tedavi süresine yan etkilere maruz kalmadıysanız riayet etmeniz sivilcelerden kurtulmak açısından son derece önemlidir.

Skinoren krem tüylenme yapar mı?

Her ne kadar çok yaygın olarak görülmese de skinoren krem tüylenme yapabilir. Şayet böyle bir durum ile karşılaşmanız halinde doktorunuza danışarak doz düşürmesine gidebilirsiniz. Doz düşürülmesinin ardından tüylenme şikayeti büyük oranda ortadan kalkacaktır.

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

Bize Yazın

Skinoren leke kremi ilgili olarak; ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar, yan etkileri neler gibi ana sorular başta olmak üzere akıllara gelebilecek tüm soruları ayrıntıları ile cevaplandırmış bulunuyoruz. Skinoren sivilce kremi ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Skinoren kullananlar kadınlar kulübü, süslü sözlük ekşi sözlük gibi internet siteleri, sosyal medya kanalları, kişisel bloglar ve video bloglarda sık sık deneyimlerini, kremi kullandıktan sonra aldıkları sonuçları paylaşıyor. Tüm bu mecralarda skinoren kullananların yorumları çok büyük bir oranda olumlu yönde. Skinoren kremi kullananlar tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde kremin gerçekten işe yaradığı sivilce, sivilce izleri ve leke tedavisinde kalıcı başarılı sonuçlar verdiği açıkça görülebiliyor. Skinoren gerçekten işe yarıyor mu, sivilceleri ve sivilce izlerini geçiriyor mu sorusunun cevabı açıkça görülüyor ki evet. Sonuç olarak skinoren en iyi ve en etkili sivilce kremi markalarından biri demek yanlış bir ifade olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.