Travazol Krem

24.02.2019
1.055
A+
A-

Travazol krem, mantar başta olmak üzere pek çok cilt rahatsızlığının tedavisinde etkin olarak kullanılan dermatologların sıklıkla reçete ettiği bir krem çeşidi. Travazol 15 Gr Krem ile ilgili olarak; travazol krem nedir ne işe yarar? Travazol ne kremi? Travazol nasıl kullanılır, nerelerde kullanılır, nasıl sürülür? Travazol kremin yan etkileri neler? travazol kremin hamilelikte, bebeklerde kullanımı nasıl olmalı? Travazol kremin genital bölgede kullanımı nasıl olmalı? Travazol kremin fiyatı ne kadar? travazol muadili ürünler hangileri? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları sizin için hazırladığımız araştırma yazımızda.travazol krem

Travazol Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Travazol krem, cilt sağlığı problemi yaşayanların büyük bölümünün adını bir şekilde duydukları bir krem çeşidi. Travazol ne kremi sorusunun editörlerimize sıkça sorulması da bu durumu doğrular nitelikte. Travazol 15 gr krem, mantar ve bakterilerin cilt üzerinde çoğalmasına engel olan ve öldüren bir krem çeşididir. Ayrıca travazol ciltte kızarıklık, yanma, iltihap ve kaşıntıya neden olan her türlü kimyasal maddenin etkisini azaltarak tedavi edici bir etki gösterir. Travazol krem cilde sürüldüğünde mantar enfeksiyonlarının sebep olduğu iltihaplara kısa sürede etki ederek hızla iltihap oluşumu azaltır. Bunun yanı sıra mantar enfeksiyonlarıyla beraber seyreden kaşıntı sorununa da kısa sürede etki ederek iyileştirir. Bakteriler üzerinde gösterdiği öldürücü etki sayesinde travazol krem sivilce tedavisinde de başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Travazol kremin etken maddesi İzokonazol Nitrat ve Diflukortolon Valerat’tır. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde son derece etkili bir krem olan travazol; el, ayak, vücut, genital bölge (vajina, kasık, testis) başta olmak üzere vücudun hemen her bölgesinde kullanılabilmektedir. Dermatologlar tarafından daha çok mantar tedavisi için reçete edildiği için travazol mantar kremi adıyla anılmaktadır. Travazol kremin ülkemizdeki ruhsat sahibi Bilim İlaç Sanayi firmasıdır.travazol mantar krem

Travazol Krem Video

Travazol Nerelerde Kullanılır?

Verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de travazol krem nerelerde kullanılır, nereye sürülür konusuna açıklık getirelim. Travazol kremin kullanım alanları bir hayli geniştir. En etkili olarak maya, küf ve benzeri mantar rahatsızlıklarının başlangıç ve orta seviye tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca sivilce, pişik ve benzeri gibi diğer cilt sağlığı sorunlarının tedavisinde de kullanılabilmektedir. İşte travazol kremin kullanım alanları;

 • Ayak mantarı, el mantarı, tırnak mantarı, genital bölge mantarı tedavisinde (vajina mantarı, kasık mantarı)
 • Daha ziyade kollar, bacaklar ve vücut bölgesinde halka şeklinde görülen iltihaplı, kaşıntılı kabarık kızarıklığa neden olan vücut mantarı tedavisinde
 • Kasık, uyluk ve uylukların iç kısmında veya kalçada görülen, kahverengi veya kırmızı lekelerle birlikta yanma hissi, kaşıntı ve soyulmaya sebep olan kasık mantarı tedavisinde
 • Daha ziyade üst kol, boyun göğüs ve sırtta görülen, pembe, beyaz, kahverengi ve bronz gibi renklerde leke olarak seyreden ve hafif pullanmaya yol açan mantar türünün tedavisinde
 • Ellerde, ayak parmak aralarında, kasık bölgesinde, genital bölgede, koltuk altı, meme altı veya testis derisi üzerinde kırmızı veya kahverengi renklerde kabuklaşmaya yol açan bulaşıcı deri hastalığı olan eritrazma tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Travazol Krem Kullanımı

Krem hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından şimdi de travazol krem nasıl kullanılır konusuna açıklık getirelim. İşte travazol krem kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler:

 • Öncelikle travazol kremi doktorunuz size ne şekilde reçete ettiyse o şekilde kullanın, doktorunuzun talimatları dışına çıkmayın.
 • Bir dermatolog tarafından teşhis edilmemiş cilt rahatsızlıkları için kesinlikle kullanmayın.
 • Doktorunuz aksi yönde bir talimat vermediyse travazol deri kremi günde 2 kez kullanılır.
 • Çiçek hastalığı, suçiçeği veya uçuk gibi virüs kaynaklı bir hastalığı, gül hastalığı, ağız çevresinde iltihaplı yara veya aşı sonrası meydana gelen cilt reaksiyonu gibi hastalıklarınız varsa travazol kremi kullanmayın.
 • Hali hazırda etken maddesi mikonazol, ekonazol veya tiokonazol ilaçlar kullanıyorsanız tedavi programlanırken durumu mutlaka doktorunuza bildirin.
 • Travazol krem kullanırken hijyen şartlarına azami önem göstermek tedavi sürecinin başarısı adına son derece önemlidir. Banyo yaptıktan sonra sorunlu cilt bölgenizi iyice kurulayın, kurulanmak için kullandığınız havlu ve benzeri ürünleri günlük değiştirin.
 • Sorunlu cilt bölgenize temas eden çorap, iç çamaşırı ve benzeri kıyafetlerinizi günlük olarak değiştirin.
 • Tedavi programınız süresince aksatmadan kremi kullanmaya özellikle dikkat edin.
 • Travazol kremi kullanmaya başladığınız ilk günlerde çabucak iyileşme belirtisi görülebilir, doktorunuzun size verdiği kullanım süresinden önce kremi kullanmayı bırakmayın.
 • Rahatsızlığınız ortadan kalkar kalkmaz kremi kullanmayı sonlandırmayın. Rahatsızlığınızın tekrar etmemesi için belirtiler ortadan kaybolduktan sonra en az 2 hafta daha travazol deri kreminin kullanmaya devam edin.
 • Travazol kremi sürdükten sonra sorunlu cilt bölgenizi hava almayacak şekilde kapatmayın veya bandajlamayın.
 • Kremi sürdüğünüz cilt bölgelerinizi hava almayı engelleyecek giysilerle kapatmayın. Mümkün olduğu kadar bol ve pamuklu kıyafetler giyerek bölgenin hava almasına özen gösterin.
 • Travazol kremi gözünüze, ağzınıza temas ettirmeyin. Temas etmesi halinde bölgeyi bol su ile yıkayın.
 • Hamilelik, hamilelik ihtimali ve emzirme durumunuz varsa tedavi programlanırken doktorunuzu bilgilendirin.
 • Travazol prospektüs bilgilerini kullanmaya başlamadan önce okumayı ihmal etmeyin.

Travazol Kremin Yan Etkileri Neler?

Travazol deri kremi kullanımı ile ilgili olarak yaygın görülen bir yan etki rapor edilmemiştir. Travazol deri kreminin kullanırken;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Nefes almada zorlanma
 • Dudaklarda, yüzde, boğazda şişme gibi yan etkiler görülmesi halinde travazol krem içeriği içinde bulunan bir maddeye yan etkiniz olduğu anlamına gelir. Saydığımız bu yan etkilerin biri veya birkaçını görmeniz halinde travazol deri kreminin kullanmayı derhal sonlandırarak durumu doktorunuza bildirin.
Benzer İçerik:  Hipokort Krem

Travazol sivilce için kullanılır mı?

Sivilce istatistiksel olarak dünyada en sık karşılaşılan cilt problemi. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler en çok krem kullanmayı tercih ediyor. sivilcelerden muzdarip pek çok okuyucumuz travazol sivilceye sürülür mü şeklinde soru yöneltiyor. Travazol sivilce için kullanılır mı sorusunun en kısa cevabı evet. Tçünkü travazol çilt üzerinde iltihaba yol açan bakterilerin üremesine engel olan bir krem. Ancak travazol temelde mantar enfeksiyonu tedavisi için üretilmiştir. Bu yüzden sivilce tedavisi için öncelikle sivilceler için üretilmiş bir krem çeşidine yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Amacınız sivilcelerden kurtulmaksa sivilce kremi kullanmak en efektif çözüm yolu. Hali hazırda eczanelerde kullanıma sunulmuş tüm sivilce ilaçları hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak ve hangi sivilce kremini kullanmalıyım sorusuna daha net bir yanıt bulmak için aşağıda bağlantısı bulunan geniş araştırma yazımızı okuyabilirsiniz.

EN İYİ – EN ETKİLİ SİVİLCE KREMİ HANGİSİ?

Travazol Krem Fiyat 2018

Ürün hakkında en çok merak edilen hususlardan biri de travazol kremin fiyatı hiç kuşku yok ki. Travazol deri kremi 15 gramlık alüminyum tüp içinde kullanıma sunulmuştur. Travazol 15 gram krem 2018 satış fiyatı 16, 21 TL’dir. Travazol 15 gr krem reçeteli bir üründür.

Travazol krem vajina içine sürülür mü?

Vajinal mantardan muzdarip kadınların en çok merak ettiği hususlardan biri de travazol krem vajina içine sürülür mü olduğu kuşkusuz. Vajinal mantar durumlarında travazol de dahil olmak üzere mantar kremleri vajina içinde sürülmez. Bu mantar kremleri dış genital bölgeye sürülerek kullanılır. Vajinal mantar tedavisi hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bağlantısı bulunan araştırma yazımızı mutlaka okuyun.

VAJİNAL MANTAR TEDAVİSİ

Travazol Muadili Ürünler

Hali hazırda travazol kremi eczanelerde bulmak sıkıntı teşkil eden bir durum değil. ancak eczanelerde bulunamaması halinde yapılacak şey doğal olarak travazol eşdeğeri ürünlere başvurmak. İşte eczanelerde kullanıma sunulmuş olan travazol muadili ürünler;

 • ALBACORT 15 Gram Krem
 • DERMO-REST %28 TIRNAK 5 ml solüsyon
 • FUGGY 15 gr krem
 • FUNGOID 15 G krem
 • FUNOCORD 15 G krem
 • IZOCORT krem 15 gr
 • IZOSOL S 15 G krem
 • MANTAZOL krem 15 G TUP
 • OLY PLUS 15 G krem
 • TINAGEN deri kremi 15 Gram
 • TIOZONE 30 Gram krem %1
 • TRACOVOL krem 15 gr
 • TRAVOCORT krem 15 gr
 • TRODERM 15 Gram krem

Sıkça Sorulan Sorular

Travazol krem kortizonlu mu?

Ürün hakkında en çok sorulan soruların başında travazol krem kortizonlu mu sorusu geliyor kuşku yok ki. Travazol krem içeriği incelendiğinde kortizon içerdiği görülebilir. Bu sebeple ki travazol deri kremi ile planlanan tedavi programları nispeten diğer krem tedavilerine göre daha kısa tutulur.

Travazol krem yanık için kullanılır mı?

Hepimizin bildiği gibi yanıklar enfeksiyonlar yönünden en hassas sağlık problemlerinin başında yer alır. Bu sebeple travazol yanık tedavisinde kullanılabilir. Ancak unutmamak gerekir ki yanık tedavisi için yanık kremi kullanılır, travazol yanık tedavisinde enfeksiyon gelişmesini önlemek için kullanılır.

Travazol krem yüze sürülür mü?

Travazol deri kremi elbette ki yüze sürülebilir. Ancak travazol kremi yüzünüze sürmeden önce dikkat etmeniz gereken hususlar neler, hangi hastalıklar varsa travazol krem sürülmez yazımızın ilk bölümünde detaylı olarak açıklamıştık. Travazol kremin kullanımı başlığında detayları bulabilirsiniz.

Travazol krem genital bölgeye sürülür mü?

İnsan vücudunda mantar enfeksiyonlarının en sık görüldüğü bölgelerin başında genital bölge geliyor. Özellikle kadınların vajina içi ph dengesi bozulması halinde mantar enfeksiyonu kolaylıkla gelişebiliyor. Travazol krem genital bölgede, vajinada, testislerde, kasıklarda görülen mantarların tedavisinde kullanılabilir. Ancak pek çok kadın hasta travazol vajinada yanma yapıyor şeklinde şikateçi oluyor. Vajinada yanma hissi geçicidir. Ancak yanma hissi uzun süre geçmez veya ook şiddetli seyretmesi halinde durumu mutlaka doktorunuza bildirin.

Travazol gebelik kategorisi kaçtır?

Hamile kadınlar doğal olarak travazol gebelik kategorisi ne olduğunu merak ediyor.  Travazol gebelik kategorisi C’dir. C kategorisi ilacın beklenen faydası zararından daha fazla olduğu ve mutlaka kullanılması gerekiyorsa kullanılmalı anlamına gelir. Bu verdiğimiz tanım sizi korkutmasın. Şayet hamile iseniz travazol kremi kullanıp kullanamayacağınıza doktorunuz en iyi şekilde karar verecektir.

Travazol krem reçetesiz satılır mı?

Travazol deri kremi reçeteli satılan bir krem türüdür. Doktorunuz reçete etmeden kullanmaktan özenle kaçının.

Cildi Yenileyen Maskeler

Bize Yazın

Travazol deri kremi ile ilgili olara; travazol ne kremi, nerelerde kullanılır, nasıl sürülür, ne kadar kullanılmalı, yan etkileri neler, fiyatı ne kadar, muadili ürünler hangileri başta olmak üzere tüm önemli hususları izah etmiş bulunuyoruz. Unutmayınız ki makalemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Travazol deri kremi ile ilgili olarak cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Kadınlar kulübü, ekşi sözlük, süslü sözlük gibi internet siteleri, sosyal medya ağları, kişisel blog sitelerinde travazol kullananlar deneyimlerini tecrübelerini paylaşıyor. Bu saydığımız mecralardaki travazol kullanıcı yorumları incelendiğinde çok büyük bir oranda olumlu yönde olduğunu görmek mümkün. Yani genel olarak travazol kremi kullananlar aldıkları sonuçlardan memnun görünüyor. Siz de daha önce travazol kullananlar arasındaysanız aldığınız sonuçları ve tecrübelerinizi yorumlar kısmına yazarak bizimle ve diğer tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde travazol kullanıcı yorumları için herkesin faydalanabileceği geniş bir veri tabanı oluşturma imkanına kavuşmuş oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.