Yüz Gerdirme Nedir Nasıl Yapılır?

14.05.2020
420
A+
A-

Yüz gerdirme nedir nasıl yapılır diye düşünenler için şimdi akıllarında kalan soru işaretlerini gidermek için bazı bilgiler vereceğiz. Cilt insanın dışarıdan görünen en büyük organıdır. Ve zamanla bu ciltte bazı deformasyon durumları meydana gelebilir. Özellikle cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıklar ve yaşlılık belirtileri dışarıdan görünmeye başladığında insanları rahatsız etmeye başlar. Yüzdeki bu meydana gelen durumun farklı nedenleri de bulunur. Yıllardır yapılan makyaj, kullanılan kozmetik ürünler, Dış hava şartları, mimikler ve kas kullanma şekilleri yüzde meydana gelen kırışıklıkların sebepleri arasında sayılabilir. Hatta bunlara bile gerek kalmadan yaş ilerledikçe cildimiz yer çekimine maruz kalır ve bununla beraber artık sarkmalar da görülmeye başlar. Bu durum kadın erkek herkes için oldukça rahatsız edicidir ve başa çıkılması gerekir. Bu durumun çözümü ise yüz germe estetiğidir.

Yüz germe estetiği denildiğinde kişilerin aklına cerrahi operasyon geldiği için bazı korkular duyulabilir. Fakat tam olarak araştırıldığında yüz gerdirme nedir nasıl yapılır diye bilgi sahibi olunduğunda aslında hiçte korkulacak bir şey olmadığı görülecektir. Yüz gerdirme operasyonu sayesinde artık olduğunuz yaştan çok daha genç görünebilirsiniz. Profesyonel kişiler tarafından yapılan yüz gerdirme operasyonu sayesinde yüzünüzde kalıcı izler olmadan kolaylıkla genç bir cilde kavuşabilirsiniz. Operasyon sırasında uygulama yapılan bölgelerdeki izler görünmemesi için ameliyat izleri görünmeyecek noktalardan yapılır. Ama zaten artık gelişen teknoloji ve ilerlemiş tıp sayesinde çok küçük olan ameliyat izleri zaman içerisinde kaybolarak geçer. Zaten siz yeni cildiniz ile dikkat çekerken başka hiçbir şey kişilerin gözü önünde olmaz.

Yüz gerdirme nedir nasıl yapılır diye düşünüyorsanız en iyi bilgileri doktorunuz tarafından alabilirsiniz. İşinin uzmanı bir doktor sizlere yüz gerdirme konusunda en iyi bilgileri verirken yüzünüz üzerinde nasıl bir görüntüye kavuşacağınızı da gösterebilir. İstediğiniz yaşta yaptırabileceğiniz bu ameliyat genellikle 50 yaşından sonra daha sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü 50 yaşından sonra sarkmalar ve kırışıklıklar daha çok gün yüzüne çıkmaktadır. Genç yaşlarda daha kırışıklıklarınız çok az iken bu yola başvurmak hemen önerilmez. Yüz gerdirme operasyon sırasında ciddi meydana gelen fazla yağ tabakası ve gereksiz kasların alınma işlemleri de yapılmaktadır. Yüz gerdirme ameliyatı sayesinde daha genç bir cilde ve düzgün gözaltı torbalarına sahip olurken kırışıklıklarınız olmadan hayatınıza devam edersiniz.

Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız korkularınızı yenmeniz için yüz gerdirme nedir nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını şimdi sizlere vereceğiz. Yüz gerdirme estetik ameliyatlar içerisinde diğerlerine göre daha geniş kapsamlı bir ameliyattır. Cildimiz zamanla dış etkenlere bağlı olarak bazı istemediğimiz şekillere girer. Yer çekimine maruz kalarak yaşanan sarkmalar yüz hatlarının belirginliğini kaybetmesi, cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıklar istenmeyen cilt kusurları arasında verilecek örneklerdir. Yüz gerdirme ameliyatı sayesinde bu durumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ve deriniz gergin bir hal alarak olduğunuz yaştan daha genç bir görüntüye bu operasyon ile kavuşabilirsiniz.

Yüz gerdirme nedir nasıl yapılır diye düşünenler için bir ameliyat durumu söz konusu olduğundan ameliyat izleri ve kesikler de olacaktır. Fakat işinin uzmanı bir doktor tarafından gerçekleştirilen bu operasyon ile görünmeyecek kesikler ile işte keyfiniz kaçmaz. Genellikle ameliyat izleri saç diplerine ve kulak arkalarına denk getirdiler. Bu izler zaman içerisinde geçer. İzler geçene kadar da zaten saçlarınız bu ameliyat izlerini kapatacaktır. Bu olayın bir ameliyat olduğunu bilmeli ve yaşanacak riskleri de göz önüne almalısınız.

Yüz gerdirme ameliyatı olduktan sonra tam olarak bir sonuç almanız için yaklaşık bir ay kadar bir süre beklemeniz gereklidir. Ameliyattan çıktıktan sonra şişlikleriniz bir süre olacaktır. Gerekli tedavi ile bu şişlikler indikten sonra mükemmel cildinize en kısa zamanda kavuşursunuz. Ameliyattan sonra hemen makyaj yapmanıza izin verilmez. Şişlikler biraz indikten ve ameliyat dikişleri alındıktan sonra kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca yüz gerdirme ameliyatı sonrasında direk güneş ışınlarına maruz kalmakta doğru değildir. Dışarıya çıkmadan önce yüzünüzü koruyacak olan malzemeler ile güneş ışınlarından sakınmalısınız. Ameliyatın tedavi süresi kişiye göre farklılık gösterecektir. Ama genel yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye soranlar için genel olarak ameliyat süreci şu şekilde ilerleyebilir.

 • Ameliyattan ilk çıktığınız gün yüzünüzde şişlik ve morluklar olacaktır. İlk çıkıldığında şişlik ve morluklar çok fazla görünmez. Ve uyurken yüzünüzü oynatmamanız gerekecektir. Ameliyat sonrası genellikle hastalara boyunluk takılmaktadır. Bu boyunluk ile hareketlerini sınırlandırılır ve fazladan oluşacak şişlik ve morluklar önlenir.
 • Ameliyat olduğunuz ilk haftanın içerisinde bulunurken yüzünüzdeki şişlik ve morluklar ben çok kendini belli eden seviyeye ulaşır. Bu durum sizi korkutmasın. Çünkü zamanla bu şişlik ve morluklar inecektir. Ameliyat dikiş izleriniz ve gözünüzdeki bandajlar bu hafta içerisinde alınır. Dikişlerinin alınması ve bandajın çıkmasıyla beraber artık duş alabilirsiniz. Günlük işlerinizi hafif bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Cildinize zarar vermeden makyaja da başlayabilirsiniz.
 • Ameliyat olduktan sonraki ikinci haftanın içerisinde artık yüzünüzdeki şişlik ve morluklar geçmeye başlayacaktır. Günlük işlerinizi kendiniz çok zorlamadan yapmaya devam edebilirsiniz. Yüzünüzde bir hissizlik durumu söz konusu olabilir fakat bu hissizlik birkaç hafta sonra ortadan kalkacaktır.
 • Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır sorusuna kendiniz tam anlamıyla göreceğiniz haftanın içerisine girmiş bulunuyorsunuz. Yani ameliyat olduktan sonra geçen birkaç hafta sonrasında artık yüzünüzdeki şişlikler ve morluklar inerek rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat yine de kendinize güneş ışınlarından ve dışarıdan gelecek darbe etkilerine karşı sakınmalısınız. Yüzünüzdeki hissizlik durumunun tam olarak geçmesi için birkaç hafta daha beklemeniz gerekecektir.

Yüz Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye merak edenler için ameliyat hakkında genel bilgiler alırken yüz germe ameliyatı risklerini de bilmeleri gereklidir. Çünkü yapılan olay bir ameliyat olduğu için ne kadar güvenli de olsa ufak tefek riskler taşımaktadır. Bu nedenle riskleri bilerek ameliyata karar vermeniz sizler için en doğrusu olacaktır. Fakat ameliyat riski bütün operasyonlar için geçerlidir. Bu nedenle korkulacak bir şey olmadan ameliyata girebilirsiniz. Eğer hala içinizde bir kuşku durumu var ise risklerle alakalı durumu doktorunuza danışabilirsiniz.

Benzer İçerik:  Saç Boyama Renkleri

Yüz gerdirme operasyonu diğer ameliyatlara göre görsellik olarak biraz daha önemlidir. Çünkü yüzünüz sizin aynanızdır ve herkes tarafından görülür. Bu nedenle bu ameliyatta oluşabilecek herhangi bir kötü durum sizlere etkileyebilir. Yüz gerdirme ameliyatının risklerine bildikten sonra bu ameliyat için karar verebilirsiniz. Ameliyatın risklerini tam olarak bilmeden ameliyata karar vermek hiç doğru bir hareket değildir.

Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye araştırırken riskleri de göz önüne alındıktan sonra ameliyat sonrasında olduğunuz yaştan en az on yaş daha genç gözük edeceğinizi bilerek kararınızı verebilirsiniz. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatında risklerini bilmek en doğrusudur. Kendinizi ameliyata hazırlarken ilk olarak yapmanız gereken şey olarak sigarayı bırakmak önerilir. Ameliyattan önce yaklaşık iki hafta kadar önce sigarayı bırakmanız iyileşme sürecinin hızlanması ve ameliyatın daha iyi geçmesi için oldukça önem teşkil etmektedir. Yüz germe ameliyatının riskleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da ameliyat izleri olacaktır. Genel olarak ameliyat izleri görünmeyecek yani kulak arkası ve saç dibi gibi yerlerde bulunsa da bazı durumlarda ameliyat izleri görünebilecek yerlerde de oluşabilir.
 • Ameliyat izlerinin görünmemesi için kesiklerin saç diplerinde olacağından bahsetmiştik. Bu nedenle kesik açılan bölgelerde saç dökülmesine gibi sorunlar yaşanabilir. Fakat bu saç dökülmesi olayı kalıcı olmadan düzeltilebilir.
 • Kesik açılarak yapılan bir ameliyat durumu söz konusu olduğundan enfeksiyon ve kanama gibi durumlar yaşanabilir.
 • Yüz gerdirme ameliyatının sürecinden biraz önce bahsetmiştik. Normalde birkaç haftada şişliklerin inmesi, birkaç ayda tam olarak yaraların iyileşmesi beklenirken risklere bağlı olarak yaraların iyileşmemesi durumunda söz konusu olabilir.
 • Yağ nekrozu adı verilen derinin altında bulunan yağ tabakasında kayıplar yani yağ tabakasının ölmesi durumu yaşanabilir.
 • Ameliyat sonrasında yüzünüzde hissizlik durumu yaşanacaktır. Normal şartlarda bu hissizlik durumu zaman içerisinde ortadan kalkması beklenir. Fakat ameliyat risklerine bağlı olarak hissizlik devam edebilir. Bu durumda doktorunuza başvurarak uyuşukluklarından ve hissizlikler den bahsetmelisiniz.
 • Ameliyat sonrasında deri üzerinde şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu durum zaman ilerledikçe ortadan kalkması beklenir. Fakat bazı durumlarda morluklar devam ederken cildin renk tonunda bozulmalar olabilir. Yani cilt üzerinden renk dengesi sağlanamaz.
 • Deri altında sıvı toplanması meydana gelebilir.
 • Yüzde pek çok kas bulunur. Mimiklerimizi bu kaslarla yaparız. Fakat ameliyattan sonra bazı sinir uçlarında zedelenmeler meydana gelir ve bu nedenle de kaslarda güçsüzlük durumu yaşanabilir.
 • Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye araştırmanızı yaparken bu olayın bir ameliyat olduğunu unutmayarak bu ameliyatın da genel anestezi ile yapıldığını bilmelisiniz. Yani anestezi kaynaklı bazı sorunlar ameliyat sırasında yaşanabilir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlar ile ameliyat sonrası karşılaştığınızda ameliyatı yapan doktorunuz ile bu durumları görüşmelisiniz. Fakat yine de ameliyata karar vereceğiniz zaman yüz gerdirme nedeni nasıl yapılır diye iyice araştırmalı ameliyatın risklerini öğrenerek bu konuya karar vermelisiniz.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Fiyatları

Yüz gerdirme ameliyatı fiyatları oldukça değişkenlik gösterebilir. Yani ameliyatı yaptırmak istediğiniz doktor ve hastaneye seçerken bu seçimler fiyatlar arası farklılığı da beraberinde getirir. Yüz gerdirme ameliyatı genellikle özel isteye bağlı estetik ameliyata girdiği için fiyatları da biraz yüksektir. Yani genç ve güzel bir cilde kavuşmak istiyorsanız biraz para harcamanız gerekiyor.

Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye araştırma yapılırken kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de yüz gerdirme ameliyatının fiyatıdır. Yüz gerdirme ameliyatının da birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler hakkında en ayrıntılı bilgi doktorunuz tarafından sizlere söylenmektedir. Çünkü doktorunuz yolunuza baktıktan sonra gerekli olan tedaviyi size önerir. Yani sizin istediğiniz bir ameliyat durumu tam olarak gerçekleşmeden de istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün olabilir. Yüz gerdirme ameliyatının fiyatları hastaneye göre değişiklik gösterebileceği gibi şehre göre bile değişiklik gösterebilir. Fakat ortalama bir fiyat düşündüğünüzde genellikle 7000 TL ile 10.000 TL arasında bir fiyata bu ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki tekrar söylüyoruz seçimleriniz bu fiyatı yükselt edebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Meydana Gelen Hayatınızdaki Değişimler Nasıl Olur?

Yüz germe ameliyatı hem kadın hem de erkeklerde daha genç bir görüntüye kavuşmak için yapılan operasyonlardır ve yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası kişilerin hem görüntüsü hem de hayat standartları daha güzel bir hale gelir.

Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye araştırılırken daha önceden bu ameliyatı yaptırmış kişilerden de bilgiler alabilirsiniz. Pek çok kişide ki ameliyat sonrası resimli farkları görünce sizlerin de bu ameliyat için karar vermesi de kolaylaşacaktır. Ameliyattan ilk çıktıktan sonraki süreç sizleri yanıltmasın çünkü ilk çıkıldığında şişlikler ve morluklar olacaktır. Hatta yüzün bazı kısımlarında hissizlik durumu da yaşanır. Ama zamanla bu durumların hepsi ortadan kalkar. Sadece biraz sabırlı olmanız gerekir. İlk hafta meydana gelen şişlik durumu en fazla olabilecek şeklidir ve o durumdan fazla yüzde şişme ve morarma olmaz. Birkaç hafta sonra morluklar ve şişlikler geçer. İlerleyen haftalarda da hissizlik yaşayan kısımlar his kazanır.

Yüz gerdirme ameliyatı nedir nasıl yapılır diye doktorunuz ile görüştüğünüz de de sizlere gerekli bütün açıklamalar yapılacaktır. Şişlik ve morluk durumu ortadan kalktıktan sonra yeni yüzünüz sizleri oldukça memnun edecektir. Öncelikle ameliyat sonrası olduğunuz yaştan daha genç görünmeye başlarsınız. Yer çekimi kaynaklı yüzün bazı bölümlerinde sarkmalar olabilir. Ameliyattan sonra bu sarkmaların ortadan kalktığını göreceksiniz. Yüzünüzde olan kırışıklıklar da ameliyattan sonra yok olur. Ameliyat sonrası artık genç ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Bu yüz gerdirme operasyonu ile en az on yaş gençleşebilirsiniz. Yaşlı, sarkık ve kırışık bir görüntü ile yaşamak zorunda değilsiniz. Siz karar verdikten sonra bu görüntüden kurtulmak artık çok kolay.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.